слу4айно да знаете......ле4ение на нощно напикаване

  • 4 012
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 163
моля ако някой знае някакав бабешки метод за ле4ение на нощно напикаване на дете на 3 години нека да сподели от 1 месец сме така а преди това си ставаше сама и си пишкаше  незнам какво й стана ще се побаркам моля помогнете Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 10:05 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай чак толкова, синът ми е по-голям и още не е махнал памперса изобщо, камо ли нощния  Crazy Върни памперсите временно за през нощта и след време пак опитайте. Бабешките методи са глупости обикновено, особено за махане на памперс  Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Ще се побъркаш? По-вероятно да побъркаш детето.
Аз съм се напикавала без медицински проблем до 10 годишна. Мисля, че голяма част от проблемите с напикаването на децата идва от стремежа на родителите да не се напикават.
Провери медицински дали всичко е ок, дали няма някакви психологически причини и не тормози детето. нещата ще се наредят рано или късно.

# 3
  • Мнения: 544
Не мисля че на тази възраст е заболяване, за да се нуждае от лечение. Ако толкова те притеснява заведи детето на лекар и ако няма проблем, ще се откаже само. Няма нужда според мен да мъчиш детето.

# 4
  • Мнения: 1 554
слагай памперс

# 5
  • Мнения: 9 436
Пробвай да му лееш куршум!Бабина деветина,но помага.От личен опит ти го казвам Peace

# 6
  • Мнения: 1 484
Може  да  се  е  уплашила  от  нещо.Поговори  с  нея.Вар ни  памперса   и после  пак ще го  махнеш.

# 7
  • Мнения: 9 973
абе малко е детето за да му се търсят кусури що се напикава ooooh!сложете памперс временно

# 8
  • Мнения: 408
ами не знам,може  да е настина,да се е изплашил или просто да е почнало да спи по-дълбоко  и да не усеща.Аз лично до доста  голяма съм се напикавала.Но в никакъв случай не връщай памперса,после няма махане.Ще ставаш да сменяш чаршафи гащи,трудно е но по-добре от колкото памперс,който ще си носите го големи.Или ти я буди да пишка,това е по-добрия вариант.

# 9
  • Мнения: 1 046
Казваш преди не е, а сега се напишква, не може така от само себе си да почне пак. Из многото теми изчетени тук една от основните причини за завръщане на този навик(или както там се нарича) е посочен точно някакъв емоционален проблем. Промени в детската градина, нова госпожа, ново приятелче или каквото и да е нещо ново и очевидно не действащо добре на психиката на детето.

Както писа и Пандора по-нагоре потърси причината.

# 10
  • Мнения: 2 374
Стига с тия бабини методи вече,някой хора просто бързат децата им да пораснат,няма смисъл от това,вярно вече е голям,но му сложи памперс през нощта,все някога той сам ще се научи,няма вечно да се напишква.

# 11
  • Мнения: 26
Какж  ото и да опитате няма да помогне.Моят син  е на 12 г и сега  спря от самосебеси.

# 12
  • Мнения: 26
И моя като малак не но след тожа запо4на.Но  сега  няма проблем.

# 13
  • Мнения: 4 555
Щом е цял месец, едва ли е от настинка или от това, че пие повече течности вечер.
Може да е от някакъв емоционален проблем. Като начало сложи памперс, за да не се стресира детето допълнително и после се опитай да разбереш какво го притеснява.

# 14
  • Мнения: 8 999
Може да има здравословен проблем детето. Няма да е излишна една консултация със специалист.
А докато това стане и докато не престане да се напишква нощем, просто слагай памперс. Нищо срашно няма в това да се върнете крачка назад.

# 15
  • Мнения: 1 849
Дъщеря ми е на тази възраст и никога не бих дала съвет "Върнете памперса". Много добре разбират какво правят, сложиш веднъж памперс нощем ще ти трябва и за през деня. Дъщеря ми е имала такива периоди на напикаване, просто съм си наложила веднъж нощем да ходя да я будя и изпишкам. В последствие започна отново сама да си става. Лятото имах проблеми с госпожите в градината и те и слагаха памперс, започна да се си ходи в гащите на общо основание. Отидете на лекар. Но е възможно просто да не се буди или просто да я мързи да стане, синът ми така обясняваше, защо се напикал... Но аз го избивах на майтап, започвах да се чумеря и да питам "Къде се пуска акото...?". Детето е достатъчно голямо, за да може да си каже, защо го прави.

# 16
  • Мнения: 4 555
Дъщеря ми е на тази възраст и никога не бих дала съвет "Върнете памперса".
Аз пък никога не бих будила детето нощем за да ходи до тоалетна. Когато се научи да стиска достатъчно, ще се научи да стои сухо по цяла нощ и няма да трябва да се става посред нощите.
Нито бих измъчвала дете, което очевидно има някакъв проблем, като го карам да се чувства допълнително стресирано от това, че се мокри нощем.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Може да има здравословен проблем детето. Няма да е излишна една консултация със специалист.

И аз това те бих посъветвала. Peace Дано всичко е наред!

# 18
  • Мнения: 2 448
Нощния памперс махнах когато детето издържаше цяла нощ, и беше преди три години. Но той си е такъв рядко пишка и по много.
Ако преди не се е начурквала, а сега е започнала може да и е по студено, при настинка е нормално за голям човек по често да ми се припишква какво остава за малко дете.

# 19
  • Мнения: 119
Моето дете е на 3 години и само когато спи и слагам памперс, защото и тя се изпуска понякога - никога не съм си мислила да я будя посред нощ! Сестра ми е имала физ. проблем и се напишваше докто не и дойде мензиса - после всичко приключи.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Какж  ото и да опитате няма да помогне.Моят син  е на 12 г и сега  спря от самосебеси.

А имаше ли здравословни причини за напикаването?
Моята дъщеря има спина бифида - открихме я с рентгенова снимка и върнах нощния памперс. Цяла година се мъчехме преди да разберем. Сега детето е много по-спокойно. Има и сухи нощи, но и редовно си пълни памперса.
Надявам се да го израсте по-бързо.

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
На голямата й слагах до скоро памперс и то само вечер ,за да няма някой фал,въпреки,че понякога се случва все пак.Особено,ако вече е пла доста течности ми е ясна веднага.

# 22
  • Мнения: 2 331
Много добре разбират какво правят, сложиш веднъж памперс нощем ще ти трябва и за през деня.
Не съм съгласна с това.Синът ме вече два месеца не се напикава нощем, но му слагам памперс-гащи и въпреки това не се напикава в тях, а добре знае, че няма да се намокри.През деня отдавна е без памперс.Аз си имам правило, че пампа се маха през лятото и чакам да се стопли, за да го оставя да спи по слипчета.Искам да се затвърди хубаво навика, че в гащи не се пишка-независимо дали са промокаеми или непромокаеми.
Провери медицински дали всичко е ок, дали няма някакви психологически причини и не тормози детето. нещата ще се наредят рано или късно.
Това е и според мен, което трябва да направиш.

# 23
абсолютна бабина рецепта против на нощно напикаване:
свинска зурла се пече, докато стане на въглен. пие се по една-две чаени лъжички от въглена, разтворен с вода - не съм я ползвала, не вярвам да има ефект, но наши близки се кълнат, че им е помогнало.

# 24
леле, ама то детето на 3 годинки, съжалявам, че не чета.
на тази възраст моят дивак се напишкваше след като му биха една седмица инжекции, след около месец му мина. и аз да питам - да е стресирано нещо детето?
зурленската рецепта е действала ( ако въобще) на по-голямо дете.

# 25
  • Мнения: 46 508
Не можеш да лекуваш нещо, което е нормално за възрастта.

... Много добре разбират какво правят, сложиш веднъж памперс нощем ще ти трябва и за през деня ...

 Shocked Това кой ти го каза?

Дъщеря ми на 2г. и 8м. сама махна дневния, никога не е имала изпускания.

За нощния, като станаха 2 месеца без инциденти го махнах и започна всяка нощ по 3 пъти. Върнах го и пак не се напикава. Е, кое да избера - детето самО да си го махне, както стана с дневния, при положение, че всяка сутрин е сух и спи спокойно или да го махна на инат, да спи в локви и да ставаме по цяла нощ, лишавайки се от сън.

зурла, котешки нокти, кръв от прилеп, всякакви бях чула, но овъглена свинска зурла  ooooh! Joy

# 26
  • Мнения: 87
Когато почина баща ми синът ми изживя голям шок и започна да се напикава (а беше голям- на 6 г.). Разни лекари ми предложиха да го натъпчат със "Специални хапчета", успокоителни, които щяли да му помогнат. На мен ми настръхна косата и отказах. Една лекарка, която работи и с хомеопатия му изписа нещо хомеопатично(на което за съжаление не помня името Sad ). И за няколко дни окончателно забравихме за мокрите чаршафи...Според мен се консултирай и с хомеопат Peace


Оле, съжалявам, ама хлапето било на три Crazy, ами нормално е да се напишква на тази възраст. Малкият ми е на 3,5 и още е с памперс през нощта, въпреки, че почти винаги е сух.

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 17:21 от hida

# 27
  • Мнения: 166
Вие НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ какви памперси говорите на толкова големи деца моите сами си ходеха нощем до тоалетна на 1 годинка и 5 месеца  ами слагаите памперси за какво са ви тези тоалетни..Ами да сигурно ви мързи да ставате да си изпикавате децата това е направо смешно.

# 28
  • Мнения: 46 508
Вие НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ какви памперси говорите на толкова големи деца моите сами си ходеха нощем до тоалетна на 1 годинка и 5 месеца  ами слагаите памперси за какво са ви тези тоалетни..Ами да сигурно ви мързи да ставате да си изпикавате децата това е направо смешно.

Точно така, лекарите също ги мързи, затова ни дават такива съвети Tired

Друго си е да тропнеш с крак и да кажеш "Аз така съм решил, порасни!" Mr. Green

Как ги изпикаваш нощем - будиш? Прекъсваш съня им?

# 29
  • Мнения: 1 849
... Много добре разбират какво правят, сложиш веднъж памперс нощем ще ти трябва и за през деня ...

 Shocked Това кой ти го каза?

Личен опит то това лято като върнах памперса.
За мен нощното напикаване не е нещо нормално.
На моите деца много съм говорила, много сме се майтапили и смяли с това, дори и песничка беше измислила дъщеря ми, но ако съм чакала сами да поискат, може би на училище щях да ги пратя с пелените.
Това е мое мнение и на никого не го налагам.

# 30
  • Мнения: 46 508
migito, и аз го казвам от личен, връзка при София нямаше м/у нощния и дневния ...
Всичко е до дете, не може да се правят такива крайни заключения.
И в крайна сметка - няма защо да бързаме и да седят в изпражнения, дали ще е на 1 или на 4, важното е да стане по желание на детето и да няма насилие.

mlambeva, разбрахме вече, че не сме нормални, както и сума ти психолози, но какво ли знаят те, вие предполагам и двете сте специалисти в областта  Hug

# 31
  • Мнения: 2 448
Да бе, на годинка и половина ставали сами през нощта.  Joy На три сигурно вече дисертации защитават.  Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 3 679
Вие НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ какви памперси говорите на толкова големи деца моите сами си ходеха нощем до тоалетна на 1 годинка и 5 месеца  ами слагаите памперси за какво са ви тези тоалетни..Ами да сигурно ви мързи да ставате да си изпикавате децата това е направо смешно.
Незнам кой е нормален в случая.
Какво е това на 1г и 5 месеца само да ходи вечер в тоалетната - не го вярвам.
А и преди да се разбере причината за нощното напикаване не може да се правят такива заключения. Ако има здравословен проблем без да се знае и детето се буди да пишка или се ограничава от към течности, то още повече ще се стресира, въпреки че не е в него причината и ще се комплексира.

Много се дразня на такива изказвания, лишени от всякакъв здрав разум.

# 33
  • Мнения: 12 662
Може да ни имате за луди, но наистина преди да се появят памперсите, нещата бяха съвсем други. Децата много по-рано се научаваха на тези хигиенни навици. Като бъдеща тъща и свекърва, изпадам в ужас. Не си представям, че ще гледам 3-4 год. внуче с памперс. 

# 34
  • Мнения: 166
Да маите близнаци почти не са ходили на гърне сами искаха да ходят във тоалетна не съм ги карала насила,насила нищо нестава както и други мами пишат ами пуснете ги във училище със памперси, а пък въпроса е друг ако дадено дете има здравословен проблем .Аз като гледам и сегашните маики на по 3 години деца ги возят в количка им се чудя моите като трагнаха хубаво да вървят неискаха да сядат във количката .

# 35
  • Мнения: 26
нямаме здражосложен проблем и жси4ко же4е мина

# 36
  • Септември
  • Мнения: 3
Синът ми се напикаваше до доста по-голям, лекарите препоръчваха вечер 3часа преди лягане да яде само суха храна и да не приема никакви течности.

# 37
  • Мнения: 941
как да му слага памперс на дете което е без такъв, това е крачка назад. Не се притеснявай, децата минават през различни периоди, като начало почни да я будиш и да я изпишкваш, ти сигурно си забелязала по кое време се изпишква, може да се уморява повече и да неможе да е събуди, може да е смяна на обстановка, емоции, нови неща, нещо свързано с градина ако ходи. Ще отмине, не се шашкай, но вечер не давай течности особено сокове, и я води да пишка след като сама не може да се събужда, малко е за да говорим за проблем.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 679
Може да ни имате за луди, но наистина преди да се появят памперсите, нещата бяха съвсем други. Децата много по-рано се научаваха на тези хигиенни навици. Като бъдеща тъща и свекърва, изпадам в ужас. Не си представям, че ще гледам 3-4 год. внуче с памперс. 
Никой не ви смята за луди, преди като е нямало памперси сте се нагаждали към положението. На никой не му се пере непрекъснато мокри дрехи и завивки.
Обаче с това "едно време" като почнете...ами айде да се върнем да живеем в пещерите тогава, нали едно време така е било.

Хората са измислили удобства и улеснения за майките и е редно да се възползваме от тях. И при всяко детете е индивидуално кога ще е готово да ходи на гърне. По-лошо може да стане ако се насилва детето да пишка в гърне, когато то не иска.
И тези ограничения на течностите - това е абсурдно. Ами лятото - няма да му давате вода ли?

# 39
  • Мнения: 299
Рано му е на детето,за да се притесняваш за проблем.Педиатърката ми е казвала,че спонтанното нощно напишкване може да продължи до към 5-тата година на детето(тъй като й бях споделила,че все още сме с нощен памперс).

# 40
  • Мнения: 14 133
Рано му е на детето,за да се притесняваш за проблем.Педиатърката ми е казвала,че спонтанното нощно напишкване може да продължи до към 5-тата година на детето(тъй като й бях споделила,че все още сме с нощен памперс).
Peace На моят юнак му го махнахме малко след 4-тата годинка. Просто в един момент се зарадиха няколоко вечери с абсолютно сух памперс. Всичко с времето си. Детенцето е твърде малко за лечение.

# 41
  • Мнения: 136
Моето момиче е на 3г и 8 м ама все още ползваме памперс за през нощта.Притеснявам се като всяка майка но от собствен опит знам че с времето всичко отшумява.

# 42
  • София
  • Мнения: 12 554
Вие НОРМАЛНИ ЛИ СТЕ какви памперси говорите на толкова големи деца моите сами си ходеха нощем до тоалетна на 1 годинка и 5 месеца  ами слагаите памперси за какво са ви тези тоалетни..Ами да сигурно ви мързи да ставате да си изпикавате децата това е направо смешно.

Така лииииии? А пък моето още с раждането си проговори, на три месеца проходи, а сега вече пише сонети  Joy

# 43
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако преди детето не е имало проблем през нощта, но за дълъг период, не за седмица-две и да решиш че се научило, тогава помисли за здравословен проблем. И не търси бабешки методи - не помагат. Пусни стерилна урина. Моята дъщеря беше с цистит и тогава й се е случвало да се изпуска. След като отстранихме бактериите, тогава се успокои и спря.

Общи условия

Активация на акаунт