Петиция против ефективната присъда на Максим Стависки

  • 1 381
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Виждам , че някакви луди ******** са отворили тема за доживотната му присъда, което си е чиста злоба и начин някои личности да се покажат с голямата си находчивост, като всъщност стават за посмешище. За нормалните членове на този форум, гласувайте тук ПРОТИВ ефективната присъда: http://www.gopetition.com/petitions/fre-maxim-staviski.html

# 1
  • Мнения: 4 292
Няма да гласувам ПРОТИВ ефективна присъда на Ставински. Който ще да е, отне човешки живот и завинаги съсипа друг. Заслужава си наказанието.
Явно съм ненормален член на форума, какво да се прави.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Кого си позволяваш да наричаш луд???

# 3
Кого си позволяваш да наричаш луд???
Гузен негонен бяга...чували ли сте тази поговорка?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Моля?

# 5
За мое огромно щастие познавам и Албена и Максим и изобщо не ми пука за отрицателните ви мнения. Можете да говорите каквото си искате и ви обещавам, че няма да бъда подразнена. Както вие изявявате вашите мнения, няма да е зле да се вслушате и в чуждите. За това са създадени форумите. А в една дискусия всички се излушват. Тук е повече говорилня, правилно сте кръстили секцията клюкарница. Както и да е.... петицията, която аз слагам е на вниманието на всички. А всеки може сам да реши дали да я подкрепи или не. Колкото до моите твърдения за очевидната лудост на някои членки на този форум - не мисля да се извинявам, защото съм права.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Както вие изявявате вашите мнения, няма да е зле да се вслушате и в чуждите.

Предлагам първа да се вслушаш в чуждото мнение, и ако може без обидни квалификации.

# 7
  • Мнения: 2 229
Такава тема нямаше ли и вчера? Или ако се пуска всеки ден, смятате, че повече наивници ще подпишат?

# 8
Изобщо не знам дали някой я е пускал и не ме интересува. Просто ми е интересно как с тази злоба отглеждате децата си...не им завиждам

# 9
  • sf
  • Мнения: 10 137
за каква злоба говорим тук?
Не се ли качи пиян в колата си? Не съсипа ли няколко живота?
Ами ако на мястото на жертвите бяха твоите деца?

# 10
  • Мнения: 157
Какво от това, че познаваш Албена и Максим?
 Единствено ПРОТИВ ефективната присъда може да бъде фактът, че Максим е донесъл златен медал за България.
 Това не е ли в разрез с това, че законът важи с еднаква сила за всички? Или предлагаш важните личности да имат нещо като депутатски имунитет?

# 11
  • Мнения: 940
Аз няма да се подпиша ПРОТИВ.

Не ми е за това, че е убил човек. На всеки може да се случи да е попадне в катастрофа и да причини смърт по неволност.

Обаче да седнеш пиян като....да не казвам, е това вече е за затвора.

# 12
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 218
Изобщо не знам дали някой я е пускал и не ме интересува. Просто ми е интересно как с тази злоба отглеждате децата си...не им завиждам
ти нямаш деца, навярно. ако имаш, тревожи се за своите, всяка минута и всеки ден, защото някой пиян изрод може да изскочи с танка си иззад завоя и да ги смачка до смърт...
нали ти е ясно, че тази петиция няма да я бъде, нали?...

# 13
  • Мнения: 7 837
Направо, дайте да изгорим публично НК.

# 14
  • Мнения: 575
Ама защо само Максим, дайте да пуснем всички пияни убийци отново по пътищата.

# 15
  • Мнения: 2 229
Изобщо не знам дали някой я е пускал и не ме интересува...

Какво правиш в този форум тогава?
Ако случайно не знаеш, има търсачка, с нея виждаш има ли подобна тема на твоята и ако има, не пускаш същата.
Твоята си проси ключ.

# 16
  • Мнения: 1 163
Незнам дали ще подпиша,но на тези,които изразяват така злобно мнението си ще им припомня-преди 2-3г.(не помня точно)пернишка прокурорка уби 3 деца на възраст между 17-20год.Та питам е ли е осъдена тази,която също беше пияна като кирка.Ако трябва да лежи Максим,нека лежат и всички останали.Не може така избирателно да говорите.А да не би случайно да осъдиха ония идиот,който уби бременната жена и съпруга й в Дружба-НЕ
А относно парите,които трябва да плати-добре нека ги плати,та бащата на Емануела да си има забавления по казината.
Но пък не е нормално да участваш в кампания и сам да не я спазваш-все пак даваш пример-затова незнам дали ще подпиша

# 17
  • Мнения: 422
Незнам дали ще подпиша,но на тези,които изразяват така злобно мнението си ще им припомня-преди 2-3г.(не помня точно)пернишка прокурорка уби 3 деца на възраст между 17-20год.Та питам е ли е осъдена тази,която също беше пияна като кирка.Ако трябва да лежи Максим,нека лежат и всички останали.Не може така избирателно да говорите.А да не би случайно да осъдиха ония идиот,който уби бременната жена и съпруга й в Дружба-НЕ
А относно парите,които трябва да плати-добре нека ги плати,та бащата на Емануела да си има забавления по казината.
Но пък не е нормално да участваш в кампания и сам да не я спазваш-все пак даваш пример-затова незнам дали ще подпиша
thumbsup
Съвсем то4но.
Аз също съм на мнение, 4е като е виновен, да си понесе наказанието, ама нека и вси4ки такива като него си го понесат...

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Виждам , че някакви луди ******** са отворили тема за доживотната му присъда, което си е чиста злоба и начин някои личности да се покажат с голямата си находчивост, като всъщност стават за посмешище. За нормалните членове на този форум, гласувайте тук ПРОТИВ ефективната присъда:

Как ще накараш някого за съдействие, как ще го убедиш в правотата на думите си, като във всяка твоя реплика се съдържа обида към събеседника ти?
Посмешището стана ясно кой е.
Няма такова нещо като това: Максим сам започна своето превъзпитаване пред очите на цялото общество и прави всичко по силите си за пострадалите хора
Пред очите на това общество се завъртяха снимки от живота му извън България след инцидента, на които си личи, че продължава да се забавлява с жени, коли и алкохол.

# 19
  • София
  • Мнения: 550
Авторката не смята ли, че всеки трябва да си понесе наказанието??

Колкото до пияната шофьорка от Перник, по мои спомени я осъдиха на 14 години затвор.

# 20
  • Мнения: 817
Няма да подпиша.Аз много ги харесвах и двамата преди инцидента и много съм се радвала като станаха световни шампиони.Но не може да отнемеш живот и завинаги да промениш негативно още един и да останеш безнаказан.Какво означава,че други са ги оправдали:ами дайте да направим закон в който високопоставени и известни хора да убиват и да ги оправдаваме всички.Законите трябва да са равни за всички.Карал е пиян,отнел е живот трябва да си понесе последствията.

# 21
  • Мнения: 14 486
що ми се струва, че пуснах мнение в тази тема, и го няма....

както и да е ще го напиша пак - независимо дали става дума за убийство или търговски спор не може да се пуска петиция с цел дерогиране на съдебни решения.
петициите не може да саботират функциите на съдебната власт. иначе наистина ще стане анархия и безумие

# 22
  • Мнения: 91
Няма да подпиша.Аз много ги харесвах и двамата преди инцидента и много съм се радвала като станаха световни шампиони.Но не може да отнемеш живот и завинаги да промениш негативно още един и да останеш безнаказан.Какво означава,че други са ги оправдали:ами дайте да направим закон в който високопоставени и известни хора да убиват и да ги оправдаваме всички.Законите трябва да са равни за всички.Карал е пиян,отнел е живот трябва да си понесе последствията.

Още повече, че е лице на кампанията Не карам пил
Ти девойко май си луда, моля да ме извиниш ама много се ядосвам по някога за такива неаргументирани изказвания!!!!

# 23
  • Мнения: 337
             Не бих искала да съм груба към "щастливата" авторка-приятелка, но в случая той е един обикновен престъпник - убиец. Като такъв трябва да понесе последствията от постъпката си.
              Сигурно са много "прекрасни" и двамата.......
              Съмнявам се, че родителите на убитото момче и момичето в кома се чувстват по-добре, защото М.С. е толкова "страхотен, велик и т.н." Като майка искрено им съчувствам.
              И да добавя - малко са му дали.
             

# 24
  • Мнения: 1 447
Според мен всеки трябва да си понесе наказанието,независимо дали е известен или не.

# 25
  • Мнения: 1 335
Не мога да подпиша!
Не мога да приема, че една майка трябва погребе детето си, а виновника за това да маа гащи на свобода! 2 ракии! 2 ш...ни ракийки убиха дете! И един самозабравил се келеш!  #Cussing out
Не мога да приема, че друга майка трябва да се бори за детето си инвалид, а виновникът за това да си гледа живота! Дали златния медал дава право да отнемаш живот?!
Не мога да приема, че ЗАКОНЪТ тряба да е закон за едни и да се спазва, а за други този закон да не важи.
Не мога да приема БЕЗОЧИЕТО да не поемеш отговорност за това, което вършиш!
Вие, г-н Стависки, Вие би трябвало да имате ДОБЛЕСТ!

П. П. Погледнах текста на петицията
"Подкрепящите тази петиция изразяват несъгласието си с решението на Апелативния съд в Бургас, наложил ефективна присъда на човек, който както с миналото си, така и с поведението си след инцидента е доказал, че заслужава втори шанс."
Това е цинизъм! Този същия човек също така е доказал с миналото си и поведението си, че е УБИЕЦ!

# 26
  • Мнения: 599
Мисля, че е време да се спре с тоя случай.
Писна ми , където и да вляза, все да е зачекната тая тема.
То по новини, по радиа, по преса, по форуми....
Аман вече, живота ми не зависи от това дали някой ще влезе в затвора за нещо, което е направил.
Само се моля да не дава Господ да ми се случва нещо подобно, защото никой не е застрахован.
Незнам дали ще сте на същото мнение, ако вие сте участник в една такава трагедия.
Аз се поставям на мястото и на двете страни и затова не се изказвам крайно като повечето тук.
Престанете с тоя случай.Не са единствените, за жалост няма и да са последните.

# 27
  • Мнения: 1 554
няма да подпиша Cry

Общи условия

Активация на акаунт