Срочни депозити – изгодни или не?

  • 5 978
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 438
ВИНАГИ Е ИЗГОДНО ДА СПЕСТИШ ПАРИ.
Нарочно го написах с големи букви, защото доста глупости прочетох тук. Неслучайно в много държави /Австрия например/ имат предмети в училище - домашна икономика и от деца знаят стойността на спестяването.
Между Коледа и Нова година си направихме депозит - не помня лихвата, за 6 месеца. Вместо да си профукаме 13 заплати и другите коледни бонуси - у банката да са готови за летните емоции. Ако бяха останали в сметките ни - да сме си купили поредната излишна джаджа.

# 61
  • Мнения: 128
Ако имаш 100 000 евро, можеш да си живееш само с лихвите...

Пълни глупости. Или ти е прекалено нисък стандарта.

Що да са глупости  newsm78?
При 100 000евро срочен депозит, за 24 месеца например, лихвата ти за целия период е около 10-11 000евро, по актуалните в момента лихви на пазара, което ще рече  около 440 евро месечно, не е много, но не е и малко, особено ако няма голям кредит за изплащане!

# 62
  • Мнения: 7
Кокона, и аз точно това казвам! Wink
Лихвите са много добри – ПИБ предлагат – 9,75 %, Пощенска - 9,5 %. А както казах и преди, в Румъния лихвите са достигнали вече 25 %. С тези пари спокойно може да си живееш охолно.

# 63
  • Мнения: 4 380
25%? Crazy На всеки 10 хил.евро имаш 2500 годишно? Не е зле.
Хайде да си влагаме парите в Румъния! newsm78 Имат ли изискване за жителство при откриване на срочен депозит в евро? Laughing

# 64
  • Мнения: 24
ВИНАГИ Е ИЗГОДНО ДА СПЕСТИШ ПАРИ.

Аз пък ще ти кажа, че пестенето е за бедняците...мога и да го докажа, ама не ми се губи време  Sunglasses

# 65
  • София
  • Мнения: 38 431
Според мен няма смисъл.
Лихвата е 9% за година - чудесно.
Обаче инфлацията е около 20% и повече.
Така че когато изтеглиш парите след година, всъщност 10% ще са изгорели.
И ще можеш да си купиш доста по-малко неща, отколкото преди една година със същите пари.
Така че - не е изгодно.

# 66
  • Мнения: 497
Направо ме убивате, бе хора. И какво предлагаш Дилянке? Да си купуваме по 4 телевизора, 3-4 печки, 2-3 перали, 5 маси, легла и т.н. или да си застраховам 2 пъти жилището, щото догодина парите щели да са с 10% по-малко? Или за всяко нещо по-голямо от чанта или палто да тегля кредит, защото нямам 2 лева зад гърба си? 
Само да отбележа за протокола, че тая година инфлацията няма да е 20 %.......

# 67
  • Мнения: 2 024
Аз съм доволна от депозитите. По добре е от безсрочните влогове. На когото му са малки децата няма нужда от депозити, но който е с големи деца има много разходи - курсове, уроци, екскурзии и не може без собствени пари в сметка.

# 68
  • Мнения: 1 310
ВИНАГИ Е ИЗГОДНО ДА СПЕСТИШ ПАРИ.

Аз пък ще ти кажа, че пестенето е за бедняците...мога и да го докажа, ама не ми се губи време  Sunglasses

Тук само милионери ли пишат?! #Crazy newsm78

# 69
  • Мнения: 352
Ако имаш 100 000 евро, можеш да си живееш само с лихвите...

Пълни глупости. Или ти е прекалено нисък стандарта.
[/quot
Чак пък-пълни глупости. Лихвата в най-лошия случай на 100000евро е 1000лв. месечно.За сам човек да не е малко.

Общи условия

Активация на акаунт