С локум и баклава дамите на ориента очакват деня на любовта. 17-та тема

  • 30 668
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 44
Честит рожден ден на Ати! Да е здрав и много весели игри му пожелавам!



Бенмари тортата е станала страхотна   bouquet  chef

gabi_s мисля,че  рецептата за баклавата, която е на Суха мащерка в турската кухня е оригинална,/ беше споменато от нея/, но дори и да намериш рецепти за домашна баклава, ако става сполучливо и се хареса, пак може да се продава  Wink На нашата фурна например продават домашна баклава  Peace

мистик и аз го гледах това по новините за 90 %то намаление във въпросния магазин. Как хората се премазаха едни други за тениски и ризи.  Shocked Shocked Едва ли имали чак такава крайна нужда за дрехи  newsm78 както се изпотъпкваха, човек ще каже че не са яли от една седмица и там раздаваха безплатна храна. На нещо такова приличаше  Tired

# 46
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Здравейте момичета  bouquetБенмари да ти е честит рожденика.Да е здрав,леко послушен,да радва мама и татко и да има безоблачно детство Heart Eyes  bouquetГаби здравей ,следя  твоите кулинарните ,виртуозни изпълнения от друг форум.Тук давам един линка нагледен за правене на баклави ама знаеш ли турски newsm78 www.uzmantv.com napishi baklava-nasil-yapilir      успех ако има нещо ще превеждаме,скрий им шапките на испанците Mr. Green Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 1 818
Момичета,благодаря ви за бързите отговори ! Много сте мили...Линка за баклавата в готварската ви темичка не ми се отваря нещо,но ще пробвам пак...Турски не зная,така че ще имам нужда от помощ !  Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 199
Момичета,благодаря ви за бързите отговори ! Много сте мили...Линка за баклавата в готварската ви темичка не ми се отваря нещо,но ще пробвам пак...Турски не зная,така че ще имам нужда от помощ !  Hug Hug Hug
  bouquet  bouquet  bouquet



Пробвай моята баклава  Mr. Green Mr. Green

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1812.0.html

 Hug

# 49
  • Мнения: 1 818
Суха МащеркаHug знам я аз твойта баклава !Чудесна е ...трябва да се наканя да я направя един ден ,но няма да мога да разточа корите така като теб ... Hug
А за заведението може би /ако харесат баклавата ми/ ще се наложи да правя няколко на ден...а така ми се иска нещо с готови кори...и да става по-бързо.

# 50
  • Мнения: 2 199
Суха МащеркаHug знам я аз твойта баклава !Чудесна е ...трябва да се наканя да я направя един ден ,но няма да мога да разточа корите така като теб ... Hug
А за заведението може би /ако харесат баклавата ми/ ще се наложи да правя няколко на ден...а така ми се иска нещо с готови кори...и да става по-бързо.


Ако заведениетo e турско, според мен ако могат да ти доставят готовите продукти в "оригинал" няма да ти е лесно да направиш хубава баклава  Grinning. В Турция има кори специално за баклава...
Аз и други рецепти знам, но всички са с ръчно точене  Tired

Та един блогър е написал следното http://gonuluncelezzetler.blogspot.com/2008/10/bayramlk-baklavam.html

1 кг готови кори за баклава, орехи счукани, 250 гр масло, олио
За сиропа : 1.5 кг захар, 1.5 кг вода, сока от 1/2 лимон

Тавата се маже с олио/с корите трябва да се работи бързо за да не изсъхнат/...
На всеки 3 реда кори се поръсва с орехи. След приключване се реже по желание.
Разтопява се маслото, но за да не се втвърди се добавя малко олио. Пече се в предварително загрята до 250градуса фурна. Приготвя се сиропа и охладен се залива охладената баклава.

# 51
  • Мнения: 58
Честит Рожден Ден на Ати, да ви е жив и здрав, и да ви носи радост и гордост  smile3525 bdbaloni

# 52
  • Мнения: 1 243
Честит рожденник,Benmary
Да ти е жив и здрав и много, много щастлив. Безгрижно детство и много сбъднати мечти!

Ати има страхотна торта   bouquet. Поздравления на мама Мария! bouquet
Весело изкарване на празника и много усмивки!

# 53
  • Мнения: 1
 newsm38 newsm59  party023  party023  party023  party023
Честит рожден ден Атиии. С Нили ви пожелаваме Здраве, Семейно Щастие, Много игри и Щастие...
http://www.arabam.com/images/haber/cars_800.jpg
Голям майстор си кака...

БЗ неможах да те видя на излизане, не исках и да те притеснявам по тел. Пак беше и голяма лудница днес. Как е Дили. Утре Ще ти звънна.
Дризе вие как сте момичета, малки и големи...

Приятна вечер на всички...

# 54
  • Истанбул
  • Мнения: 123
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА АТИЛЛА!!!
smile3525 smile3501  love001 newsm59  love001 smile3501 smile3525
ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ НА МАМА И ТАТИ, ДА ПРОДЪЛЖАВА ДА НОСИ ЩАСТИЕ И ГОРДОСТ НА ВСИЧКИ ОКОЛО СЕБЕ СИ!

БЗ, МНОГО ГЕЧМИШ ОЛСУН НА МАЛКАТА ДИЛЯРКА! ДА СЕ НАДЯВАМЕ В НАЙ СКОРО ВРЕМЕ ДА ОЗДРАВЕЕ И ДА ВЪРНЕ УСМИВКАТА НА ЛИЦЕТО НА МАЙЧЕТО СИ!  Hug Praynig

# 55
  • Мнения: 6 243


Честит Рожден ден, Ати!!!

Честит празник, Бенмари!

# 56
  • Мнения: 164
Честито
на рожденника Атилла
и честит рожденник на Бенмари!!!   bouquet  bouquet  bouquet
Да е жив и здрав и много послушен!!!


# 57
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
TadaЧЕСТИТ РОЖДЕННИК, БЕНМАРИ!  bigdance2
ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ И ДА ВИ НОСИ МНОГО РАДОСТ И ПОВОДИ ЗА ГОРДОСТ!!!

# 58
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Момичета, здравейте. Нахлувам в темата без да имам някаква роднинска връзка с Турция, само емоционална Simple Smile със следния въпрос : Наскоро открих Кıraç като музикант и е излишно да ви обяснявам колко съм влюбена в музиката му. Имам един негов албум, който доколкото разбирам е саундтрак към филм , чието заглавие е "Bir Istanbul Masali" ( извинявайте за точката над последното и:)). Та въпросът ми е : що за филм е това, тъй като сайта е само на турски и от къде още мога да си сваля музика на Кıraç? Много благодаря!

# 59
  • Мнения: 247
Момичета,много ви благодаря за поздравите и пожеланията  Heart Eyes Heart Eyes от името на Атилла и от мое име,разбира се.
angelina.bgk ,Кърач е известен с филмовата си музика,а споменатия сериал ми бе любим  Peace
 Тук би могла да слушаш негови парчета http://www.metacafe.com/watch/1699416//

Общи условия

Активация на акаунт