Кой се интересува от мозайка?

  • 16 367
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Страхотни мозайки!

Да се пльосна при вас, засега само като наблюдател, пък по-нататък може да се престраша и аз да си спретна нещо подобно...

# 31
  • Мнения: 1 726
poliad, готова ли ти е кухнята?

# 32
  • Мнения: 21
Да готова е!Изпробвана на вода-не пада мозайката  hahaha
Не съм я снимала обаче,едва сега го установих!Довечера ще я снимам в готов вид.Сега събирам други неща ,които да спретна в същите цветове.Готвя се и за гущерчета за терасата,но ми трябва време за обработка на половинката,че той ги лепи.

# 33
# 34
# 35
  • Мнения: 21
savina_h  благодаря ти!  Blush

# 36
  • Мнения: 2 759
                          Мамка му, много сте добри   bouquet! Вдъхновихте ме да пробвам поне мъничка мозайка (че плановете ми са за голяма, но като гледам няма да се организирам скоро).

# 37
  • Мнения: 1 726
Аз  си украсих една купичка с разноцветни копчета, получи се пак нещо като мозайка, но не съм снимала още  Blush

# 38
  • Мнения: 1 054
Баща ми беше направил 2 пана от натрошени файансови плочки.. май пак се брои за мозайка Wink
Ще ги извадя после от прахоляка и ще ги снимам.
Прави по същия начин и вазички. Реже шишета от боза, стъклени шишета от кола 250мл. и подобни маже ги с гипсово лепило ли, цимент ли.. не му разбирам, лепи парченцата и после оцветява фугите. Като им отида на гости следващия път ще снимам вазичките... сигурна съм, че ще харесат на някой и с помощта на мъжа вкъщи ще може да се справи лесно Simple Smile

# 39
  • Мнения: 21
RamiresF и аз трябваше да почна с малка мозаика за проба,ама докато се наканя и се наложи да метна голямата,че и мислех да е на двете стени...щеше да отиде края на годината.
Е показвайте де!!!

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Има предупреждение че е желателно да не пиша тук, но не виждам смисъл от нова тема. Страхотни неща видях!poliad , паното в кухнята е приказно!

irinii първо решаваш какво ще правиш и го рисуваш в реалния размер на обикновена хартия.Ако е голямо съответно ти трябва маса например,на която да нареждаш и върху нея залепяш с тиксо модела.От магазините за хоби или художници си купиваш хартия лепяща.Всъщност не знам как се казва,но прилича на тиксо,прозрачна е и има хартия върху нея която като се махне ,се открива лепкавата страна.Дано ме разбираш newsm78.Та тази хартия се лепи върху модела с лепилото нагоре.Върху това се и нареждат мозаиките.Не знам доколко стана ясно.

 Поднових темата, защото ми се иска да питам, като наредиш модела върху лепящата хартия, така ли го лепиш на стената? И после махаш хартията? Не идва ли малко тежичък? Цял ли го прави или на сигменти? Дано ползваш известяване за нови отговори Praynig

# 41
  • Мнения: 21
не разбрах къде е предупреждението?а паното...според съпруга ми който ми помогна за лепенето трябваше да е на парчета,но сроред и двамата в последствие,може ,и дори е препоръчително нацяло.и да както го наредиш ,така го лепиш,но нареждането е огледално.,обратно.

# 42
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Предупреждение се появява, когато в темата не е писано 3 месеца. Simple Smile
Може ли още едно въпросче? Praynig Как успяваш да направиш фугите толкова еднакви?

# 43
  • Мнения: 21
ясно,при мен понеже не се появява и затова...
ами като ги нареждаш все пак някакъв ред спазваш и те си са такива.не са толкова еднакви ,после като ги фугираш ,вече така изглеждат.

# 44
  • Мнения: 4
http://www.comfort.bg/bg/интересно/view/1181.html

Общи условия

Активация на акаунт