Майчинство за безработни

  • 142 224
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
stoikovska ,трябва да отработиш един ден фиктивно и тогава излизаш в майчинство

# 16
niki nie si osinovixme dete na 1.6godini az imam staj 22 godini ,no ot 1 godina sam bezrabotna.polagali mi se nqkakvo obe6tetenie i mai4instvo mnogo vi blagodarq ako mi pomogmete za6toto v instityciite do sega poly4avam samo razli4ni otgovori

# 17
  • Мнения: 13
Здравейте!Искам да попитам ако някоя от вас знае имали някакви шансове да получавам майчинство след като нямям трудов стаж?  Досега никои не можа да ми обясни как стоят нещата и ще съм ви мн благодарна ако някои ми ги разясни
 
 
 

# 18
  • Мнения: 1
Имам 12 месеца стаж,но от3 месеца съм безработна.Внасям си здравните осигуровки.Какво да правя и към кого да се обърна-какви документи трябва да вадя?Трябва ли да се регистрирам в бюрото по труда?Дайте ми съвет какво да правя.Предварително благодаря

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
bebss ,за да получаваш 2 години майчинство,трябва да започнеш работа.Ако не започнеш,ще получаваш социално майчинство,ако отговаряш на изискванията за доход.Докато намериш работодател,се запиши на борсата,за да получаваш някакви пари

ValetooO
,щом нямаш стаж и не работиш-социално майчинство,ако отговаряш на изискванията за доход

# 20
Здравейте!
Бременна съм в 7 месец, преди 2 ме съкратиха.Регистрирах се в бюрото по труда и получавам помощи от тях в момента.Започнах да се интересувам от къде ще получавам майчинство, колко и за колко време но от никъде не мога да намеря отговор.НОИ , соц.грижи , общината, всички ми дават уклончиви и неточни отговори, да не говорим ,че от бюрото по труда ме питаха какво трябва да се прави като останат 45 дни до термина.От НОИ ме препратиха към социално подпомагане, но там ми казаха,че те дават само на социално слаби и такива с неплатени осигуровки, аз съм с платени а, сега от бюрото по труда ми ги плащат също,имам и 8 години трудов стаж.Ходих и до общината там ме върнаха в НОИ...въобще пълен кошмар.Докторката от друга страна твърди,че като съм безработна не може да ми издаде болничен защото трябвало да опише фирма пред ,която да го представя..Наистина съм в пълна безизходица, ако някой може да ми помогне ще съм много благодарна.Да спомена, че нямам връзки да започна някъде фиктивно,пък и средства...

# 21
  • Перник
  • Мнения: 396
Здравейте Hug имам няколко въпроса и се надявам да се намери някой да ми помогне.

Моя приятелка остана без работа, а има намерение да забременява. Как ще е най-добре да постъпи, за да получава редовно майчинство? Ако се получи дупка, в месеците за осигуровките, това ще се отрази ли на майчинството - нали първата година за майчинството се смята в/у осигурителния доход за 1 година назад? Дали ще е по-добре сега да намери някоя фирма, в която да се осигурява, докато "стане работата" или като забременее тогава да сключи договор за няколко дни и да излезе в болничен?
Предварително благодаря bouquet

Общият й трудов стаж е повече от 12 месеца, но на последната й работа е осигурявана на 4-часов работен ден Confused без нейно знание, но тя не желае да се разправя

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
елена 2 ,щом си безработна няма как да ти се издаде болничен.Ако отговаряш на изискванията за доход /350 лв на член от семейството/,може да вземеш помощ за бременност 150 лв 45 дни преди термин.За целта докторката ще ти даде бележка 45 преди термин и с нея в социална служба.Също имаш право на социална майчинство 100 лв на месец за една година. Подай документи пак в социалните.Също и детски-пак там.Също и помощ за раждане-пак там

nadiad79,за месеците през,които не е работила ще й се вземе мин раб заплата.Как ще постъпи-дали още от сега да започне да се осигурява или да изчака да забременее,зависи от това колко е готова да вложи и да загуби.Бременността понякога не идва с години или става веднага.
На колкото повече се осигурвяа през 12 те месеца,толокова по-високо ще е обезщетението й

# 23
  • Мнения: 52
Здравейте, изчетох темата, ако правилно съм разбрала...
при мен нещата стоят така: до октомври съм осигурявана на 800 лева заплата, след това уволнена. До януари имам дупка, без осигуровки. Сега имам възможност да се осигурявам на 1000 лева заплата, за оставащия период от бременността. Бременна съм от средата на септември, термина ми е за средата на юни. Имам си доста повече от 12 месеца общо стаж, въпроса ми е ... това означава ли, че майчинството ми ще се калкулира на база двете работни места и безработните месеци по средата? Тоест, ако правилно съм разбрала, всичко трябва да е на ред и да мога да го получавам 2 години.

Благодаря предварително.

Последна редакция: пт, 15 яну 2010, 14:02 от Michelle

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Michelle ,правилно си разбрала.Базата ще ти са 12 м месаца назад от 45 дневния.За месеците без работа ще вземе мин раб заплата.

# 25
  • Мнения: 52
Което ме успокоява, благодаря за бързата реакция Simple Smile

# 26
  • Мнения: 8
zdraveite.molq vi za pomo6t.nqman trudov staj,poneje bqh student.ne sam jenena.i o4akvam bebe v kraq na mart.a ne mi e qsno kakvi dokomenti trqbva da podam v socialni.molq vi da mi obesnite.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
zdraveite.molq vi za pomo6t.nqman trudov staj,poneje bqh student.ne sam jenena.i o4akvam bebe v kraq na mart.a ne mi e qsno kakvi dokomenti trqbva da podam v socialni.molq vi da mi obesnite.

отиваш в социалните и питаш за
 помощ за бременност 150 лв
помощ за раждане 250 лв
социалон майчинство
детски

само помощта за раждане е без изискване на доход.социалните ще ти обясвят и дадат бланките,които се попълват

# 28
Здравейте и от мен!Аз все още не съм бременна,но със мъжа ми имаме такива планове за в бъдеще.По принцип в момента съм безработна.Въпросът ми е-Мога ли да се досамоусигурявам  след като започна работа.И ако работодателя ми ме осигурява на минимална работна заплата,аз какви пари трябва да дофнасям ако искам да получавам майчинство 700 лв. Благодаря ви предварително. Grinning
    

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мишлето ,можеш да се осигуряваш на по-високо,ако работодателят е съгласен.Ако не е съгласен,може да сключиш втори четиричасов трудов договор.Трябва да се осигурямаш на  890лв,за да получаваш 700 лв обезщетение.Месечните осигуровки ще са ти 336 лв

Общи условия

Активация на акаунт