Майчинство за безработни

  • 142 222
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 41
Здравейте ,защо получавам 100 лв   майчинство като имам една година стаж само че не са последните 12 месеца от социалните служби  така се случи ,че разбрах  за бременността не работех нали закона е да има  1 година стаж независимо по кое време е. И какво значи помощта за раждане?

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте ,защо получавам 100 лв   майчинство като имам една година стаж само че не са последните 12 месеца от социалните служби  така се случи ,че разбрах  за бременността не работех нали закона е да има  1 година стаж независимо по кое време е. И какво значи помощта за раждане?

след като в момента на издаване на 45 дневния болничне преди термин не си работила,нямаш право на друго майчинство,а само на социално такова.бременността е 9 месеца и е трябвало да организираш да започнеш някъде работа ,дори и фиктивно да е
помощта за раждане -подават се документи в социална служба.за първо дете е 250 лв

# 32
  • Мнения: 41
Благодаря ти,ами ако сега забременея пак какво ще стане? можели да почна да се осигурявам й ако сам бременна ще получавам ли тези 100 лв до навършването на едната година на дъщеря ме а и другото не се е родило още

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря ти,ами ако сега забременея пак какво ще стане? можели да почна да се осигурявам й ако сам бременна ще получавам ли тези 100 лв до навършването на едната година на дъщеря ме а и другото не се е родило още
(

може да започнеш да се осигуряваш,но ще загубиш 100 те лева.изчакай детето да стане на 1г и тогава започни да се осигуряваш
за втората бременност-достатъчно е да започнеш работа малко преди 45 дневния болничен,за да получаваш 2 г по 240 лв

# 34
  • Мнения: 41
Искаш да кажеш че не е нужно да се осигурявам 12 месеца

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Искаш да кажеш че не е нужно да се осигурявам 12 месеца

нали каза,че имаш 12 м от преди това

# 36
  • Мнения: 41
Ако сама се осигурявам и като родя от каде ще ми се изплаща майчинството й еднократната помощта  при бременност

# 37
  • Мнения: 41
да но не са последните 12 м 2009 не сам работила общо имам 5години кото стаж

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да но не са последните 12 м 2009 не сам работила общо имам 5години кото стаж

да,разбрах,че не са последните 12 м-не е и задължително

има две условия
-да имаш 12 м стажг през целияя си живот
-в момента на издаването на 45 дневния да работиш

какво имаш предвид да се осигуряваш сама-като самоосигуряващо се лице ли

еднократната помощ на всички майки /работещи,неработещи/се изплаащ от социалните

# 39
  • Мнения: 41
Извинявай за тапите ми въпроси ама нищо не разбрах тогава защо взимам 100 моля те не ми се сърди тапи въпроси

# 40
  • Мнения: 41
Да си плащам  осигоровките към фирма

# 41
  • Мнения: 41
и да ме водят на работа

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Извинявай за тапите ми въпроси ама нищо не разбрах тогава защо взимам 100 моля те не ми се сърди тапи въпроси

нали не си работила по време на издаването на 45 дневния за това ти дете,затова си на социал

може да те водят фиктивно на работа,да.майчинството ще го плаща НОИ

# 43
  • Мнения: 41
имаш предвид 45 дни преди раждането нали , значи и сега ако забременея мога да се водя на работа да кажем малко преди това нали а не да плащам 12 м ? Благодаря за търпението ти

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
имаш предвид 45 дни преди раждането нали , значи и сега ако забременея мога да се водя на работа да кажем малко преди това нали а не да плащам 12 м ? Благодаря за търпението ти

дааааа,този болничен имам предвид

и да малко преди него започваш работа и взимаш 2 г по 240 лв

и пия бира  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт