Майчинство за безработни

  • 142 540
  • 768
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 755
Fortune ,от момента на закриването оставаш без майчинство

за да го получаваш трябва да започнеш работа отново

 Elfita, благодаря ти много за бързият отговор. Чух нещо ,че се пренасочвало към НОИ или няма такова нещо... трябва задължително да се водиш някаде на работа, за да си го продължиш, така ли ?!?
 Много лошо ме изигра работодателя ми като даже не ме уведоми, за да взема по-рано необходимите мерки. Направо случайно разбрах. Не ми остава много до края на майчинството, но това си близо 5 месеца още, което си е трудов стаж, освен и парите , които ми се полагат по закон /не става въпрос за значимостта им, а за принципа/.

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ти си във втората година на майчинството си и нещата стоят така-без майчинство докато не намериш друга фирма
трябвало е да ти кажат-то се разбира и от това,че нямаш преводи,но явно не проверяваш редовно и не си се усетила

# 287
  • Мнения: 2
Здравейте!Ще ви бъда много благодарна ако някой ме насочи какво става и в моя случай.Бременна съм в 8-ми месец,с термин 5.03.От 1.09 се водя на работа , преди това нямам никакъв трудов стаж.Въпросът ми е до навършване на 12 месеца трудов стаж, социално майчинство имам ли право да взимам и след като навърша 12 месеца стаж ще мога ли да започна да взимам нормално майчинство.Благодаря предварително! newsm78

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Ще ви бъда много благодарна ако някой ме насочи какво става и в моя случай.Бременна съм в 8-ми месец,с термин 5.03.От 1.09 се водя на работа , преди това нямам никакъв трудов стаж.Въпросът ми е до навършване на 12 месеца трудов стаж, социално майчинство имам ли право да взимам и след като навърша 12 месеца стаж ще мога ли да започна да взимам нормално майчинство.Благодаря предварително! newsm78

като направиш стажа ще започнат да ти превеждат от НОИ обезщетение
дотогава ще имаш право на соц майчинство,ако доходът на човек в семейството е равен или по-малък от 350 лв бруто
със същото условия е и помощна за бременност 150 лв и детските

всички майки имат право на помощ за раждане 250 лв за първо дете
за всичко това ще ти разяснят в соц подпомагане

# 289
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора.А заявлението за социално майчинство преди или след раждането се поддава?

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за отговора.А заявлението за социално майчинство преди или след раждането се поддава?

след

# 291
  • Мнения: 224
Благодаря за отговора.А заявлението за социално майчинство преди или след раждането се поддава?
след

И преди и след раждането. За помощта за бременност молбата се подава след 45-ия ден преди раждане, но преди да сте родила, с бележка за брутни доходи за предходната 1 година, бележка от наблюдаващия гинеколог, която да съдържа две дати- тази на 45- ия ден преди раждане и тази на вероятния термин на раждане. Също така работодателят трябва да издаде едно удостоверение /образец, имат го в соц.подпомагане/, в което да се опише кога вие придобивате 1 година трудов стаж.
За помощта за майчинство- след раждането се подава молбата, отново с брутни доходи за предходната 1 година, копие от акта за раждане на бебето, бележка от личен лекар на детето за редовни ваксини и отново същото удостоверение кога се придобива 1 година трудов стаж. Помощта е в размер на 100 лв. месечно до навършване на необходимия трудов стаж.
За семейните помощи- документите са абсолютно същите като тези за майчинството, с изключение на удостоверението за придобиване 1 година трудов стаж. Помощта е в размер на 35 лв. месечно и се получават в продължение на 1 година. Ако имате гр. брак се изискват доходи и за съпруга.

# 292
  • Мнения: 8
Здравейте, термина ми е на 16.05, до сега имам само 5 месеца трудов стаж, много Ви моля да ми кажете ако сега (края на януари) започна да се самоосигурявам като земеделски производител върху 240 лева, от кога ще  имам право на майчинство, колко време ще го получавам и в какъв размер ще бъде то?  Предварително ВИ благодаря за отговорите  Simple Smile

# 293
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, термина ми е на 16.05, до сега имам само 5 месеца трудов стаж, много Ви моля да ми кажете ако сега (края на януари) започна да се самоосигурявам като земеделски производител върху 240 лева, от кога ще  имам право на майчинство, колко време ще го получавам и в какъв размер ще бъде то?  Предварително ВИ благодаря за отговорите  Simple Smile

45 дневния ти започва на 1 април-дотога ще трупаш стаж-т.е ще натрупаш 3 м+5 те от преди
докато си в болничен пак трупаш стаж и ще започнат от НОИ да ти превеждат пари след като направиш 12 м стаж

но при самоосиг лица минимума е 420 лв,а не 240 лв.питай конкретно как е при зем производител

# 294
  • Мнения: 8
Здравейте, термина ми е на 16.05, до сега имам само 5 месеца трудов стаж, много Ви моля да ми кажете ако сега (края на януари) започна да се самоосигурявам като земеделски производител върху 240 лева, от кога ще  имам право на майчинство, колко време ще го получавам и в какъв размер ще бъде то?  Предварително ВИ благодаря за отговорите  Simple Smile

45 дневния ти започва на 1 април-дотога ще трупаш стаж-т.е ще натрупаш 3 м+5 те от преди
докато си в болничен пак трупаш стаж и ще започнат от НОИ да ти превеждат пари след като направиш 12 м стаж

но при самоосиг лица минимума е 420 лв,а не 240 лв.питай конкретно как е при зем производител

Проверила съм, минимума е 240 лева за зем. производители, при положение че и минималната заплата е толкова, тя ще базата за изчисление за времето когато не съм се осигурявала, колко ще ми бъде майчинството и дали изобщо си заслужава да правя тези гимнастики или да разчитам само на социалните помощи?

# 295
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


Проверила съм, минимума е 240 лева за зем. производители, при положение че и минималната заплата е толкова, тя ще базата за изчисление за времето когато не съм се осигурявала, колко ще ми бъде майчинството и дали изобщо си заслужава да правя тези гимнастики или да разчитам само на социалните помощи?

за времето без работа също ще ти вземат 240 лв
направи си сметка колко пари ще дадеш за осигуровки и от кога ще взимаш майчинство-а то ще ти е 240 лв също

# 296
  • Мнения: 8
Осигуровките са ми ясни - 70.32лв на месец, не знам само през месеците когато ще съм в болничен пак ли толкова ще плащам или само здравната осигуровка от 19.20лв,

за времето без работа също ще ти вземат 240 лв
направи си сметка колко пари ще дадеш за осигуровки и от кога ще взимаш майчинство-а то ще ти е 240 лв също

точно тук се затруднявам с изчисленията тъй като обезщетението не е 90% върху 240 лева, а върху нетното възнаграждение  newsm78

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Осигуровките са ми ясни - 70.32лв на месец, не знам само през месеците когато ще съм в болничен пак ли толкова ще плащам или само здравната осигуровка от 19.20лв,-само здравна ще внасяш

за времето без работа също ще ти вземат 240 лв
направи си сметка колко пари ще дадеш за осигуровки и от кога ще взимаш майчинство-а то ще ти е 240 лв също

точно тук се затруднявам с изчисленията тъй като обезщетението не е 90% върху 240 лева, а върху нетното възнаграждение  newsm78-минимума на обезщетението е 240 лв

# 298
  • Мнения: 3
Здравейте!Бременна съм в 3-тия месец,имам трудов стаж една година(2009) осигурявана съм на 4 часа,в момента работя на граждански договор.Въпроса ми е дали мога да направя нещо за да получавам минималното майченство-240лв?

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Бременна съм в 3-тия месец,имам трудов стаж една година(2009) осигурявана съм на 4 часа,в момента работя на граждански договор.Въпроса ми е дали мога да направя нещо за да получавам минималното майченство-240лв?

през тази 1 г стаж си била на 4 часа,така ли
и друг стаж на трудов договор нямаш

гражданският договор не се зачита за майчинство

Общи условия

Активация на акаунт