Майчинство за безработни

  • 142 485
  • 768
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2
Здравеите,, ще помоля за конкретен отговор по моят случаи;в момента сам в платена борса,ще я получавам 8 месеца,бременна съм в четвъртият месец,нямам прекъсване на трудовият стаж които е 5 години.Искам да разбера една или две години ще получавам маичинство и в какъв размер ще е.И ако ще е минималното(поради това че излизам маичиство от борсата) в кои месец на бременоста мога да започна работа(фиктивно)ако това ще помогне да вземам повече.  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 346
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравеите,, ще помоля за конкретен отговор по моят случаи;в момента сам в платена борса,ще я получавам 8 месеца,бременна съм в четвъртият месец,нямам прекъсване на трудовият стаж които е 5 години.Искам да разбера една или две години ще получавам маичинство и в какъв размер ще е.И ако ще е минималното(поради това че излизам маичиство от борсата) в кои месец на бременоста мога да започна работа(фиктивно)ако това ще помогне да вземам повече.  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

като безработна имаш право на социално майчинство 100 лв н амесец з аедна година,ако доходът на човек ви е 350 лв бруто или по-малък
ако започнеш фиктивно,ще взимаш 2 г майчинството.като първата минимума е 240 лв,а втората за всички е 240 лв
късно е да започваш тепърва да се осигуряваш,за да вдигаш обезщетението си.започни малко преди 45 дневния работа

# 347
  • Мнения: 2
благодаря за бързия отговор   Grinning

# 348
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!Интересува ме следното:в момента съм бременна във 2-ри месец(8-ма г.с).Досега не съм работила,нямам никакъв трудов стаж.Мога ли да почна сега да се водя фективно на работа за да получавам 2 години майчинство.Има ли някакъв начин?И ако не мога ,колко са парите които ще получавам за социално майчинство?

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте момичета!Интересува ме следното:в момента съм бременна във 2-ри месец(8-ма г.с).Досега не съм работила,нямам никакъв трудов стаж.Мога ли да почна сега да се водя фективно на работа за да получавам 2 години майчинство.Има ли някакъв начин?И ако не мога ,колко са парите които ще получавам за социално майчинство?

да,можеш сега да започнеш фиктивно и ще започнеш да получаваш обезщетение след като натрупаш 12 м стаж.по време на болничните също трупаш стаж

ако си останеш безработна и дохода на човек ви е 350 лв бруто-100 лв на месец в продължение на 1 г

# 350
  • Мнения: 7
Elfita,благодаря ти за отговора,а на колко лева трябва да се осигурявам за да получавам около 400 лева(колко трябва да давам месечно във фирмата )?

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita,благодаря ти за отговора,а на колко лева трябва да се осигурявам за да получавам около 400 лева(колко трябва да давам месечно във фирмата )?

базата е 18 м и започвайте тепърва не е рентабилно.т.е ще дадеш повече пари отколкото ще получиш
все пак мога да сметна

трябва ми кога ти е 45 дневния
и от кога ще започнеш работа точно

# 352
  • Мнения: 7
Ами и аз не мога да кажа точно кога ще почна във фирма защото сега започнахме да търсим...но предполагам че март месец ще почна да се водя във фирма.Ами не трябва ли да внасям осигуровки само за 12 месеца,а останалите 6 месеца нали ги смятат въз основа на минимална заплата.Значи казваш,че ще дам повече пари,отколкото ще получавам,ами  ако си внасям осигуровки като за минимална заплата,колко лева ще са месечно?Целта ми е да плоучавам 2 години майчинство,дори и 240 лева да взимам. Grinning А 45-дневния ми е около 20-ти август.

# 353
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ами и аз не мога да кажа точно кога ще почна във фирма защото сега започнахме да търсим...но предполагам че март месец ще почна да се водя във фирма.Ами не трябва ли да внасям осигуровки само за 12 месеца,а останалите 6 месеца нали ги смятат въз основа на минимална заплата.Значи казваш,че ще дам повече пари,отколкото ще получавам,ами  ако си внасям осигуровки като за минимална заплата,колко лева ще са месечно?Целта ми е да плоучавам 2 години майчинство,дори и 240 лева да взимам. Grinning А 45-дневния ми е около 20-ти август.

базата ти е февруари2010-юли2011.за месеците през които не си работила ще ти взимат 240 лв.внасяш осигуровки само за месеците през които ще работиш.за месеците на болничен и майчинство само здравна ще плащаш около 20 и няколко лева
за минималната са 95 лв на месец
нямаш стаж и няма да получаваш пари две години.ще започнат да ти превеждат след като натрупаш 12 м стаж до 2 г на детето ти
ако започнеш март 2011,правиш 12 м през февруари 2012 и март 2012 г ще получиш обезщетение

# 354
  • Мнения: 7
Значи през февруари 2012 ще почна да получавам пари,но в продължение на  2 години ли?Извинявай че само те питам.И значи ще плащам по 95 лева докато не изляза в болничен 45-дневния (през август)и оттам натаък по 20 и няколко лева,правилно ли съм те разбрала?А трябва ли  да имам 6 месеца работени за да мога да взема вече болничен и да си плащам по 20-тина лева?

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Значи през февруари 2012 ще почна да получавам пари,но в продължение на  2 години ли?не,написах ти че няма да взимаш 2 г майчинство,защото нямаш стаж.ще взимаш от март 2012 до втория рожден ден на детето тиИзвинявай че само те питам.И значи ще плащам по 95 лева докато не изляза в болничен 45-дневния (през август)и оттам натаък по 20 и няколко лева,правилно ли съм те разбрала? да А трябва ли  да имам 6 месеца работени за да мога да взема вече болничен и да си плащам по 20-тина лева?-не,може и без 6 т емесеца,но няма да ти плащат болничните.ще започнат да ти плащат обикновения болничен като натрупаш 6 м стаж

# 356
  • Мнения: 7
Elfita благодаря ти ,че се занимаваш с моите проблеми.Май като гледам няма смисъл да внасям пари,като после ще си вземам -минимална заплата  1 година, нали мога да си взимам социално майчинство 100 лева,а пък ако внасям тези 95 лева излиза че си ги плащам за да взимам около 240 лева. Няма смисъл,нали?Или пък вариантът е ако започна да се водя на работа и веднага да си взема болничен,за да мога да плащам по около 25 лева,а не 95 лева,и вече от февруари 2012 да си вземам около 240 лева майчинство в продължение на 1 година?А колко лева е този обикновен боничен,който ще взимам като направя 6 месеца стаж?

# 357
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita благодаря ти ,че се занимаваш с моите проблеми.Май като гледам няма смисъл да внасям пари,като после ще си вземам -минимална заплата  1 година-защо една година-1 г и 6м ще взимаш 240 те лв , нали мога да си взимам социално майчинство 100 лева-ще го взимаш ак одоходът ви е под 350 лв бруто ,а пък ако внасям тези 95 лева излиза че си ги плащам за да взимам около 240 лева. Няма смисъл,нали?седни и смятай-какво ще дадеш и какво ще получиш Или пък вариантът е ако започна да се водя на работа и веднага да си взема болничен,за да мога да плащам по около 25 лева,а не 95 лева-да,това е най-евтиния ти вариант ,и вече от февруари 2012 да си вземам около 240 лева майчинство в продължение на 1 година?А колко лева е този обикновен боничен,който ще взимам като направя 6 месеца стаж?-180-190 лв

# 358
  • Мнения: 7
Elfita,много ти благодаря Grinning

# 359
  • Мнения: 3
Здравейте, с риск и аз да се повторя, искам да помоля за помощ. Бременна съм в 7мия месец, на 30.03. започва 45 днивния, аз съм безработна от 20.06.2010г като общо имам 3-4г стаж(с прекъсвания), ако сега намеря фирма да ме назначи фиктивно ще взимам  2години по 240лв майчинство, и на тази фирма съответно през тези 2години ще трябва  да давам 20-30лв здравни осигуровки така ли е. Другият ми въпрос е ако примерно ме назначи на 1.03 какви осигуровки трябва да заплатя на фирмата за този 1месец до 45 дневния болничен при условие че ме осигуряват на минимална. И при положение че намеря такава фирма имам ли право на тази еднократна помощ при бременост. Благодаря  предварително

Общи условия

Активация на акаунт