Майчинство за безработни

  • 142 527
  • 768
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Аз съм безработна от един месец и съм бременна във 4 седмица.Имам трудов стаж около 3 години,като последните 12 месеца не съм си прекъсвала и осигуровките.Въпросът ми е:ще трябва ли да се водя някъде фиктивно на работа и да си плащам здравните-това трябва да направиш,за да взимаш2 г майчинство или ще мога и така да си взема майчинството?Искам да знам какво е необходимо горе-долу за да взимам 240 лева??? само да работиш в момента на издаване на 45 дневния-минимумът ти е гарантиран

# 676
  • Мнения: 25

"Осигуровки за общо заболяване и майчинство".... А сега де, щом съм осигурявана през тези 12 месеца който се изискват значи в тези осигуровки влизат и за майчинство или са различни?! Обърках се... newsm78

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

"Осигуровки за общо заболяване и майчинство".... А сега де, щом съм осигурявана през тези 12 месеца който се изискват значи в тези осигуровки влизат и за майчинство или са различни?! Обърках се... newsm78

трябва да имаш 12 м с тези осигуровки стаж през целия си живот
а дали ги имаш знаеш ти-на трудов договор ли си работила
ако имаш 12 м на трудов договор на 8 часа през целия си живот,значи имаш необходимия стаж

# 678
  • Мнения: 25
Да,на трудов договор съм работила винаги,но на две от работните ми места ме осигуряваха на 4 часа.Мен ме интересуваше дали и тези за''общо заболяване и майчинство''влизат във другите осигуровки,но явно е така..... newsm78

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,на трудов договор съм работила винаги,но на две от работните ми места ме осигуряваха на 4 часа.Мен ме интересуваше дали и тези за''общо заболяване и майчинство''влизат във другите осигуровки,но явно е така..... newsm78

зависи от типа осигуряване

при трудовите договори влизат,да

# 680
  • Мнения: 25
Значи от всичко което прочетох и ми отговорихте разбрах:трябва да се водя някъде фиктивно на работа и да си плащам здравните;после към момента на издаване на 45 дневния ще мога да взимам след това 240 лв майчинство.Само още нещо...ако не се осигурявам през примерно половината бременност,а започна към 4-5месец,пак ли ще си взимам майчинството 2 години по 240лева??? Shocked

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако не се осигурявам през примерно половината бременност,а започна към 4-5месец,пак ли ще си взимам майчинството 2 години по 240лева

ако имаш 12 м осиг стаж към момента на издаване на 45 дневния ще взимаш първата година 270 лв,втората 240 лв

# 682
Здравейте, и аз имам въпрос, ако може някой да ми отговори, ще ви бъда благодарна. Бременна съм в третия месец, в момента съм безработна, работила съм 2год. в чужбина- та въпроса ми е дали имам право на майчинство и къде да подам документи. Изчетох много статии, но така и не ми стана ясно.

# 683
  • София
  • Мнения: 2 096
И аз имам въпрос. Скоро ще започвам да се осигурявам на трудов договор, за да взимам майчинство. Мога ли да дам дебитната карта на мъжа ми и в нея впоследствие да се плащат майчинските или е задължително да имам карта на мое име?

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, и аз имам въпрос, ако може някой да ми отговори, ще ви бъда благодарна. Бременна съм в третия месец, в момента съм безработна, работила съм 2год. в чужбина- та въпроса ми е дали имам право на майчинство и къде да подам документи. Изчетох много статии, но така и не ми стана ясно.

цяла тема това повтаряме.върни не назад и прочети.ако имаш конкретни неясноти,питай
И аз имам въпрос. Скоро ще започвам да се осигурявам на трудов договор, за да взимам майчинство. Мога ли да дам дебитната карта на мъжа ми и в нея впоследствие да се плащат майчинските или е задължително да имам карта на мое име?
трябва да е на твое име-става за 5 минутки

# 685
  • София
  • Мнения: 2 096
♥Elfita♥, благодаря! Както винаги - бърза и компетентна.   bouquet

# 686
  • Мнения: 32
 ♥Elfita♥  искам да те попитам  може ли да се водя на работа фиктивно във  частна фирма но в друг град?

# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
♥Elfita♥  искам да те попитам  може ли да се водя на работа фиктивно във  частна фирма но в друг град?

Да
може да си направиш временна регистрация в града.фирмата ще ти подава болничните и декларациите в НОИ по нейната регистрация.ще ги пращаш по куриер

така или иначе всички други интересуващи те теб документи ще се подават в социално служба по постоянен адрес-детски,помощ за раждане и т.н

# 688
  • Мнения: 32
 ♥Elfita♥, много ти благодаря

# 689
  • Мнения: 149
Здравейте момичета...имам въпрос към вас...терминът ми беше 10.01.2012 но малката принцеса се появи на 10.01.2012 и 45=дневния и 42 дневния болниен ми се засякоха....През февруари ми се изплати целия 45 дневен а през март 7 дни от 42 дневния..Педиятъра ми даде 79 дни изравнителен болниен от тях 57 са работни останалите са съботи и недели..понеже знам че НОИ изплащат само работните дни без уикендите...та как ще ми бъде изплатен на куп през април или една част през април и другата през май

Общи условия

Активация на акаунт