Майчинство за безработни

  • 142 451
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Много благодаря за бързия отговор, значи работодателя ще ми плаща само здравните и не трябва да плаща социални осигуровки

да

# 721
Ако може и още едно въпросче, при изчисляването на майчинството, сумата на която съм осигурявана ли взимат или тази, която пише че взимам на тд, защото по договор пише че взимам 270лв , а ме осигуряват на 360 или 380 ( някъде там), понеже това е минималния праг. Та тези 360 ли ще вземат предвид или 270

# 722
  • Мнения: 25
От всичко това което ми отговорихте и аз поразпитах,разбрах това:малко преди издаването на 45 дневния(примерно 10-тина дни) съм се разбрала със стария си началник да ми пусне трудов договор с осигуровките и така да си взимам майчинството 2 години,минималното.Иначе през бременноста аз ще си плащам здравните за да мога да си ползвам прегледите от касата.Това е възможно доколкото разбрах... Thinking

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От всичко това което ми отговорихте и аз поразпитах,разбрах това:малко преди издаването на 45 дневния(примерно 10-тина дни) съм се разбрала със стария си началник да ми пусне трудов договор с осигуровките и така да си взимам майчинството 2 години,минималното.Иначе през бременноста аз ще си плащам здравните за да мога да си ползвам прегледите от касата.Това е възможно доколкото разбрах... Thinking

да,ако имаш 12 м осиг стаж през живота си


Ако може и още едно въпросче, при изчисляването на майчинството, сумата на която съм осигурявана ли взимат или тази, която пише че взимам на тд, защото по договор пише че взимам 270лв , а ме осигуряват на 360 или 380 ( някъде там), понеже това е минималния праг. Та тези 360 ли ще вземат предвид или 270

щом минимумът за длъжността е толкова,трябва да тази сума да взимат и НОИ при изчисленията.извади си пик и виж на социално осигуряване какви суми ти фигурират в сайта на нОИ

# 724
  • Мнения: 25
Да,Elfita имам ги,че и повече! WinkЗначи поне мога да се успокоя вече и да си карам Дай Боже спокойна бременноста.Иначе то голямо ровене и разпитване падна.

# 725
  • Мнения: 3
безработна съм и бременна в 4-ти месец знам че ако остана безработна  ще мога да получавам само по  100лв майчинсво 1-вата година.Въпросът ми е ако намеря работа където щеми плащтат осигуровки,щеполучавам ли майчинство 2 години и колко? Как се определя то приположение че ме осигуряват на 450лв тези 4-ри месеца а преди това 2-ва месеца  на 450 а преди това 2г на на 280лв.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
безработна съм и бременна в 4-ти месец знам че ако остана безработна  ще мога да получавам само по  100лв майчинсво 1-вата година.Въпросът ми е ако намеря работа където щеми плащтат осигуровки,щеполучавам ли майчинство 2 години и колко? Как се определя то приположение че ме осигуряват на 450лв тези 4-ри месеца а преди това 2-ва месеца  на 450 а преди това 2г на на 280лв.

как си безработна и те осигуряват едновременно?
ще получаваш 2 г майчинство-първата година се изчислява въз основа на осигуровките ти 24 м назад.месеците на борсата се взимат на МРЗ,месеците без работа също

# 727
  • Мнения: 3
здравейте аз съм бремена и безработна в4-тия месец ако намеря фирма и започнат да ме осигуряват на 450лв 4-ри месеца колко щеми бъде майчинството и обещетението от нои ли щесе вземе предвид

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте аз съм бремена и безработна в4-тия месец ако намеря фирма и започнат да ме осигуряват на 450лв 4-ри месеца колко щеми бъде майчинството и обещетението от нои ли щесе вземе предвид


обезщетението се изчислява на база 24 м назад от 45 дневния ти болничен
прочети горния пост,за да се ориентираш кои месеци как се взимат

# 729
  • Мнения: 1
Здр!имам въпрос относно майченството ако отговорите на випроса ми ще ви бъда благодарна.
 Бремена съм в 3 месец в момента не работя имам трудов стаж 4 години,но осигоровките ми са прекаснати.Въпроса ми е следния ако си платя осигоровките ще имам ли право на майченство,дали стария ми стаж ще се зачита и колко години майченство ще имам право да полу4авам или какво трябва да направя за да мога да получавам майченство 2 години.Благодаря предварително

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
sa6ka84 ,едно и също дъвчем 48 страници.Попрочети и ако има неясноти,питай

условието да взимаш майчинство за работещи е да имаш 12 м осигурителен стаж през целия си живот и да работиш в момента на издаване на 45 дневния болничен.

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 29
Здравейте! Извинявам се ако повтарям въпрос или има подобно инфо назад, но ситуацията ми е сложна и ще се радвам на компетентен отговор. Имам дете, родено май 2010. Прекратих майчинството септември 2011, след което ме съкратиха. Ползвах 2 месеца отпуск и 1 месец  обезщетение от работодателя. От януари тази година съм на борсата с обезщетение до септември. В момента пак съм бременна с термин декември. Имам 12 години трудов стаж. Ако след изтичане на периода на обезщетение през септември ме назначат на трудов договор, на каква база ще ми се изчисли майчинството. В 2-те години назад спрямо новото раждане имам доходи от майчинство (няколко месеца на 90 % и няколко на 240 лв.), отпуски и обезщетения и нямам прекъсване на осигурителния стаж. Предварително благодаря.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Извинявам се ако повтарям въпрос или има подобно инфо назад, но ситуацията ми е сложна и ще се радвам на компетентен отговор. Имам дете, родено май 2010. Прекратих майчинството септември 2011, след което ме съкратиха. Ползвах 2 месеца отпуск и 1 месец  обезщетение от работодателя. От януари тази година съм на борсата с обезщетение до септември. В момента пак съм бременна с термин декември. Имам 12 години трудов стаж. Ако след изтичане на периода на обезщетение през септември ме назначат на трудов договор, на каква база ще ми се изчисли майчинството. В 2-те години назад спрямо новото раждане имам доходи от майчинство (няколко месеца на 90 % и няколко на 240 лв.), отпуски и обезщетения и нямам прекъсване на осигурителния стаж. Предварително благодаря.

24 м назад от 45 дневния за второто ти дете.
месеците на борсата се взимат на МРЗ.месеците от втората година майчинство също
месеците от първата година обезщетение за бр и раждане се взимат като доход,от който ти е изчислено обезщетението

# 733
  • Мнения: 35
Някой да ми помогне или даде линк,че в НОИ ми е много объркано!Какви документи се подават за майчинството през втората годинка,благодаря предварително!?

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Някой да ми помогне или даде линк,че в НОИ ми е много объркано!Какви документи се подават за майчинството през втората годинка,благодаря предварително!?

това е темата за безработните.ти работиш ли?ако да,документите са на първа страница в темата майчинството-счетоводно,раздел Бъдещи майки.виж там

Общи условия

Активация на акаунт