Бременност и високо кръвно!

  • 202 668
  • 477
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 39 740
Ами и аз не знам точно. Нямах време да направя уговорка с гинеколожката, която ми следеше бременността на частно. Сутринта когато дойде каза "изпращам ти интернист" Но аз бях току що родила, подпухнала от рев, че Алекс е толкова малък. (сега като сравнявам с останалите недоносени, той направо е бил гигант).
И дойде една лекарка. И говорихме, т.е. тя ми задаваше някакви въпроси, аз отговарях машинално. Накрая ми каза, че ще следят кръвното ми. След седмица спряха да ми го мерят (мериха ми го 3-4 пъти на ден).

Не помня точно какви въпроси ми задаваше, за кръвното, за сърдечни проблеми, за фамилна обремененост и т.н. Може би на база на това се насрочват някакви прегледи или изследвания. А, да, правиха ми ПКК (1 или 2 пъти).

# 76
  • Мнения: 3 621
AnMary какво точно прави интерниста? Извинявам се,но за първи път чувам  newsm78 .В Google-то ми излезе специалист вътрешни болести?
http://www.kakvidastanem.bg/professions/view.php?prof_id=174& … %2F%3Funi_id%3D40
ето тук има обяснение с какво се занимава интерниста, всеки ЛЛ е интернист.
Колкото до високото кръвно, още по време на секциото кръвното ми си стана пак 90/60. След това и на мен ми го мереха 3-4 пъти на ден и не мръдна от тези си стойности, както казаха лекаря ми извадихме бебето и те излекувахме от високото кръвно.

# 77
  • София
  • Мнения: 39 740
Nefertity, и при мен стана нещо такова.
Една акушерка е говорила със съпруга ми и е казала, че може би е от положението на бебето и може да е притискало коремната ми аорта.

# 78
  • Мнения: 108
Мацки,утре по обед ще ходя по спешност при моята докторка.Вече положението не се търпи.Много зле ви влияе високото кръвно.Главата ми е вече като гумена,не мога да мисля. Tired 155/ 90 си е сериозна работа !
Дано изследванията да са ми добре,но не ми се вярва с това кръвно.Ох,все да има с какво човек да се притеснява. Sad

# 79
  • София
  • Мнения: 39 740
бяла лястовица, непременно говори с лекарката си.
Ако си с ниско кръвно, или нормално тези стойности 155/ 90 са високи. Може да ти изпише някакви медикаменти, може да полежиш в болница.
Гинеколожката ми беше казала "щом се почувстваш зле, веднага идвай, ще те приема да полежиш малко".

# 80
  • Мнения: 108
До сега съм била все  с нормално към ниско. Peace И наистина тези стойности са доста високи за мен,а и се чувствам много зле. Sad

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Nefertity , AnMary благодаря !  smile3525
И на мен така ми казаха...излезе ли бебето - високото кръвно изчезва.
Бяла лястовица ,стискам палци всичко да мине добре !

# 82
  • Мнения: 108
Ох,не знам какво става,но се дразня така.Днес по обед ще ходя на док и в момента съм добре и нямам кръвно.А толкова бях зле трите дена.Как ще ми повярва сега док?! #Cussing out Ама ще отида,може да не е било нещо временно,а да си има и други причини.Следобед ще ви пиша. Peace

# 83
  • Мнения: 108
Останах много разочарована от докторката си и след този преглед ми се иска да спра да ходя при нея и да потърся друг.До сега винаги съм била много доволна и с първата си бременност,но май от скоро е взела доста да цепи косъма на две.Първо не можах да докажа със нищо,че имах три дена високо кръвно.Сега ми го мериха и показа 125/80 ! А три поредни дена беше 155/90 ! Каза ми,че главоболието може да е от ниско кръвно също,а не от високо.Да,но аз не съм вчерашна.Знам как се чувствам при високо и как при ниско.След това и дадох описанието от професора,при който ходих на фетална морфология.Изришно той ми каза,че ме иска във 22 седмица отново,защото съм имала с първата си бременност гестоза и това си е основателна причина да ми се даде направление.Да,но днес моята докторка ми отказа под предтекст,че всичко е наред при първата фетална и нали затова ме следи и тя и ще разбере ако съм с гестоза или не.Накара ме да си платя таксата от 10 евро за тримесечието,а по принцип при бременните при нас (Германия) се освобождаваш от тази такса.И за капак на всичко ми се накара,че съм вече +3.Знам,че съм стартирала с наднормено тегло,но точно от това нямах нужда в момента.До пети месец не бивало да качвам и килограм,защото с повече килограми.И ми каза да отида да специалист-диетолог,който да ми изготви диета и да ми даде съвети за храненето.
Погледна ме и на видеозон за има няма две минути и не каза нищо,освен,че всичко е ок.Пълна претупвация !
Просто не съм на себе си от отношението.За първи път се държа така.И не мога да проумея защо беше такава днес.

# 84
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Да споделя само как се разви докрая моята бременност с високо кръвно.

Преносих 5 дни. Последните 2-3 дни имах главоболие, сърцебиене, не се чувствах добре. Кръвното на два пъти само го измерих 140 на 90, иначе беше около 130 на 80. Пиех си Допегита.

Като ме приеха в болницата бях със 160 на 100!!! Акушерката го отдаде на притеснението, аз също. След около час падна до 150 на 90. Половин час след като родих кръвното ми беше вече 90 на 70... Следиха го два часа през половин час и не мръдна от тези стойности.

# 85
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Тарталетка ,честито бебче !   bouquet Предполагам ,че с повечето бременни се развиват нещата така след раждането.
А ако е много високо кръвното и не могат да го смъкнат дали ще се наложи секцио?
Бяла лястовица, успокой се ,че най-много пак да вдигнеш кръвното. Гадно е да се разочароваш от лекар на който си имал доверие ,но се случва понякога.  Hug

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
А ако е много високо кръвното и не могат да го смъкнат дали ще се наложи секцио?

Не. Поне лекарите така ми казаха- за секциото било даже по- важно да си с нормално кръвно, отколкото за нормалното раждане.

# 87
  • Мнения: 108
А ако е много високо кръвното и не могат да го смъкнат дали ще се наложи секцио?

Не. Поне лекарите така ми казаха- за секциото било даже по- важно да си с нормално кръвно, отколкото за нормалното раждане.
Тарталетка,честита радост и от мен !  Hug

В Германия високото кръвно също не е индикация за секцио !  Confused

# 88
  • Мнения: 3 621
А ако е много високо кръвното и не могат да го смъкнат дали ще се наложи секцио?
Аз докато лежах в болницата, имаше момиче с доста високо кръвно, а трябваше да ражда секцио, на нея докторите и казваха, че докато не посвалят малко кръвното няма да и направят секциото, защото май след 160/100 секциото е доста опасно.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 740
На мен всъщност никакви процедури не ми правиха. Една инжекция за сваляне на кръвното. Не исках да раждам, но Алекс беше тръгнал.

Общи условия

Активация на акаунт