Болнични или отпуска?

  • 3 644
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 334
Вземи си болничен , ако е без прекъсване до този който е 45 дена преди термина няма да ти повлияе на обезщетението после, а отпуската си я запази ще ти трябва после

Напълно подкрепям  Peace

# 46
  • Мнения: 47
Вчера питах моето доки за болничен(за всеки случай) и той ми каза че ще ми даде ако искам, но ми каза също че трябвало да има прекъсване м/у двата болнични  Rolling Eyes. (този който ще ми издаде преди 45 дни и този за тези 45 дни)  newsm78. Някой знаели нещо по въпроса, защото на мен ми се вися чудно това негово твърдение, незнам?

# 47
  • Мнения: 1 558
Мисля,че гинеколога може да ти издава болнични докато дойде време за този от 45 дни.На мен това ми предложи лекарката при първата ми бременност,но аз не исках.Иначе мисля,че е по-добре да си вземеш болничен,защото отпуската наистина ще ти трябва по-нататък Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 292
По-добре отпуска, иначе ще се намали след това от помощите за майчинство които се изчисляват от НОИ на база заплатата през последните 12 мес. И без това и за годината в която сме по майчинство имаме право на платен отпуск, така че малко сега, малко след като се върна на работа:)
А и фалшивите болнични не са ми приятни.
Виж когато се налага -да. Все пак здравето е най-важно!

# 49
  • Мнения: 137
И аз сега съм пред същата дилема Болничен или отпуска  Rolling Eyes затова реших че ще направя уговорка със шефа ще си пусна 2 седмици платен отпуск и след това ще се уговоря с него да не му давам болничен и ако има нещо много работа да идвам да му помагам за да не ми се намали майчинството от болничния. В смисъл ще искам да си ми плати платения отпуск а оттам нататък заради евентуалната услуга от негова страна ще му помагам но без заплащане тъй като моята работа може да се върши и от вкъщи  Peace

# 50
  • Мнения: 116
А може ли някой да ми обясни като през цялата бременост съм в болнични и един месец преди болничня 45 дни излезна в платен отпуск каква ще е сумата ,която ще получавам след раждане?Дано да сте разбрали нещо...Заплатата  ми е около 500 лева,забравих да уточня

# 51
  • Мнения: 5 026
Щом е за финанси-отпуска. Болничния е 80% от заплатата.

# 52
  • Мнения: 1 354
от финансова гледна точка-отпуск,но след 2г. майчинство отпускът може да ти потрябва

 Peace и аз така мисля

# 53
  • Мнения: 3 294
от финансова гледна точка-отпуск,но след 2г. майчинство отпускът може да ти потрябва

 Peace и аз така мисля
Добре де , за тези две години ще имаш натрупан отпуск от поне 40 дни , не е ли така  Rolling Eyes това са близо два месеца  newsm78 за какво ти е стара отпуска и нея да трупаш ?!

nina73 има закована тема за майчинство счетоводно , питай там  Peace

# 54
  • Мнения: 2 270
...
nina73 има закована тема за майчинство счетоводно , питай там  Peace
това е и моя съвет Peace
Само не разбрах как непрекъснатия болничен до 45-дневния ти намалява базата за майчинството, като в този случай се взимат 12 месеца преди този болничен newsm78 и съответно ако си на същата заплата и съответно осигуровки - базата е същата!

Общи условия

Активация на акаунт