Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 18!

  • 13 795
  • 303
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 595
Духи Пухи честито именниче  Hug
Софи заповядай

# 46
  • Мнения: 731
Духи Пухи, да ти е жив и здрав именика!
Морена, честит рожден ден на патрерици!

Благодаря, много за отговорите! Толкова са мили и изобретателни говорещите кърмачета!

# 47
  • Varna
  • Мнения: 603
Честит имен ден на Тони и от нас!  bouquet

Честито и на всички именници!

# 48
  • Мнения: 146
записче  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 6 664
Уф, че сте изписали за 1 седмица, дори нова тема сте отворили. Аз само да докладвам и после ще се върна назад да чета - завърнахме се от чужбина, за 9 дни без мен Анна не се е отбила. След 3 минути гушкане поиска ам-ам и си засука съвсем нормално. Но сме махнали нощното! Grinning После ще пиша подробности, събуди се.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Rolling Eyes Уфф тръгнали сме наистина към отбиване, май. Ама може ли да ми е толкова смотано в емоционално отношение....
В петък заспа без цица, в събота я оставихме за следобедния при нашите, да видим дали ще заспи. Не се е дала лесно ама си заспала. После вечерта изобщо не и дойде наум и си заспа. Вчера пак следобедния пропусна... И вече вечерата ми беше гадно и се чудех дали няма да си поиска  Mr. Green И наистина си изпроси. И се наслаждавахме на кърменето Confused През нощта я оставих да спи при нас и в 6,30 пак реши да си иска, но вече не и дадох, че е извън предишния и график  Embarassed Ама голяма чуденка му ударих.
Та сигурното кърмене и е сутрин към 10, другите вече са...

# 51
  • Мнения: 8 242
Бенитка, вие малко като Деси от Варна - и тя така лятото се чудеше дали или.. и накрая иска не иска малкия се отби  Crazy
Та внимвай какво си пожелаваш, че може да ти се сбъдне  Mr. Green

А ние сме болни. Ама сефте наистина е болен с всички екстри.. От 5 дни е с температура, не мога да я смъкна 37,5-38,5 .. постоянно.. Кашлица супер гадна Sad Сополи.. Абе пълен комплект..
И май е някакъв гаден грип, че с Калинка на змейката си играха в събота и тя се тръшна първа.. че след 2 дни и Тони..
И като резултат - 5 дни вече нон стоп смуче ли смуче.. денонощно  ooooh! Направооооо се чуствам като ходеща цица..  Tired

# 52
  • Мнения: 3 718
Духи, същата работа съм. Само дето аз съм вече настина цица в единствено число. Алекс просто отказва вече дясната  newsm78
А беше с много гадна кашлица, начална бронхопневмония, пи антибиотик за пръв път в живота си. Много ми беше криво. Освен това си чувствам едната гърда толкова амортизирана, че само да ме пипне някой, ми иде да го цапардосам.

# 53
  • sofia
  • Мнения: 8 934
И като резултат - 5 дни вече нон стоп смуче ли смуче.. денонощно  ooooh! Направооооо се чуствам като ходеща цица..  Tired
Ох, освен да изкажа съчувствие.....

Бенита, отбивай докато можеш е моя съвет  Mr. Green, щото после може ти да искаш, а да не можеш  Laughing

# 54
  • Мнения: 381
Здравейте мами , гледам кърмачетата почнали да се разболяват  Sad дано скоро мине всичко  Praynig гледах по новините че идвал някакъв гаден грип и бума се очаквал към средата на февруари и се чудя какви превантивни мерки да взема и сега пък ще гледам много много да не я събирам с деца само на вън на площадката, а иначе за отбиването и Гери се е случвало да заспи без цица ама мисля че все пак сме далеч от отбиване надявам се поне  Simple Smile

# 55
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Заспиване без цица почти не се е случвало у нас, но и аз не съм правила много експерименти. Мисълта ми е, че за да се научи да заспива така, си трябва системно и/или за достатъчно дълго да я няма мамата с циците Crazy. Напоследък и с цица не ще да заспи през деня. Много смотан режим си създаде и май гоним Тони на Духи. Ох, кога ще ми остане време да прочета за high-need children? Confused

benitta, чак мен ме заболя сърцето, като те чета.  Hug Но подозирам, че минава. Както една съфорумка викаше (точно по повод отбиване), "Абе, и на мен ми е мъчно, но считам, че е крачка напред и за двете ни." Та така и при вас. Grinning

Болните цокльовци веднага да оздравяват!! И да оставят по малко здрава цица на майките си.  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 1 877
eho и от мен....

мийка изкара вирус преди 10 дни с кашлица и червено гърло.... доки казва по-червено вече отива към ангина, та пръсках биопарокс...... обаче мъка и за двете ни беше... цокаме си вечер за заспиване и на ранина ако се пробуди /напоследък сънува кошмари и не спи добре, та се лсучва да с еуспиваме и с гушене...../

шамански, мъчно ми стана много за вас, сега добре ли сте?

бенита, недей си го слага  Hug, нека тя реши кое й е добре... ние майките май няма да мирясаме относно кърменето, нали сме опитали от това блаженство..  Blush
 
тони как е духи? как се лекувате?/знам, че си по хомеопатията.../

бъдете здрави всички!

# 57
  • София
  • Мнения: 1 833
Benitta, според мен даже трябва да се радваш, че малката сама се отбива. Така искам и аз... Sadмалкия да спре в един момент да суче и да "почувствам свободата" Grinning

Olive, с нетърпение ще чакам да разкажеш повече. Винаги ми е било интересно, как след като не са сукали толкова време, и пак засукват. Ти цеди ли се през това време?

# 58
  • Мнения: 668
Benita - моята мома е още малка, но напълно те разбирам как се чустваш. Някак си е хем радващо, защото осъзнаваш че детето пораства, хем е абсолютно тъжно, сякаш целият свят става сив за момент защото по някакъв начин ти "губиш" своето бебе, няма я тази толкова съкровена връзка между вас.
Предполагам както много от тук присъстващите са писали това се преживява във времето, и трябва да го приемем по-оптимистично настроени.
Аз скоро се връщам на работа, колкото и да не ми се иска, след месец и малко... Питам се, дали през деня да се изцеждам редовно или само колкото да облекча гърдите и да ги привикна на режима вечер, нощем и сутрин. Ние сега се кърмим усилено нощем, по няколко пъти поне, сутрин за събуждане, вечер за заспиване, през деня за успокоение, за приспиване и т.н. поне 3-4 пъти, може и повече... Но си хапва и друга храна, заспива прилюшквана от баба си без да ме търси през деня, така че се надявам да не е толкова страшно положението. Вие какво мислите по въпроса? Дали ако през деня не се изцеждам може да има опасност кърмата да намалее до толкова, че Али да не иска да суче вечер, или въобще да спре?

# 59
  • София
  • Мнения: 6 664
Home raider, засука си без проблем, все едно не е спирала през това време. Нощем се е будила по 1-2 пъти, но с малко водичка е заспивала пак. Като ме видя, само се гушна в мен здраво, една такава усмихнато-невярваща, аз пък се разревах, толкова ми домиля Heart Eyes. И след 2-3 минути почна да повтаря тихичко: "ам-ам", "ам-ам"... и като и дадох да суче - никакъв проблем. От вчера се е залепила за мен, дори с баща си не иска да седи, аз си взех един ден отпуск, та да постоим заедно, утре съм пак на работа, ще видим как ще бъде Sad, надявам се да не се стресира много. Цедях се всеки ден, но само първия ден имах много мляко и станах на буци за 24 ч., после цедях само по веднъж вечер след душа, и количеството плавно намаля - от 125 гр. от двете гърди на 8-ия ден едва изкарах 20-30 гр., добре, че се прибрах, та малкия змей сега да вдигне количеството. Simple Smile Честно казано, радвам се, че не се отби, аз поне не бях готова да спирам, явно и тя.
Thedragonbg, няма нужда да се цедиш денем, аз ходя на работа откакто Анна е на 1 г. и 1 м., първите 2 месеца на 1/2 ден, сега на цял, и гърдите, и кърмачето се адаптират към новата ситуация, нито ще ти намалее млякото, нито тя ще се отбие, възможно е обаче да започне да суче повече нощем и вечер, щом се прибереш.
Всички болни бързо да оздравяват! Hug

Общи условия

Активация на акаунт