Иска все да е в ръцете ми!!!

  • 2 155
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 718
Ох съчувствам ти, но определено се успокоявам като прочета нещо такова  Laughing, моят случай е идентичен. Само на ръце, но не е достатъчно трябва да съм права и подвижна, иначе не. И аз откачам от време на време, ама се свиква, просто се примирих, че в нас ще е кочина, докато не се прибере мъжа ми вечерта и не го вземе да пооправя малко, свикнах и да успявам да си взема душ и да си измия зъбите наобяд, какво да се прави...Слингът е алтернатива да си починат малко ръцете, но аз не мога да домакинствам с него, просто абсурд, нито да измия чинии мога с него,нито да се навеждам, не знам майките как домакинстват така...

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Купи си "кенгуро "-предполагам ,че все още ги има .Аз си бях взела за моя син ,но беше преди 8 години .Мушкаш го в кенгурото и го носиш отпред на гърдите .Ръцете ти поне са свободни и можеш нещо да свършиш. sling.

# 47
  • Мнения: 28
Ще мине от самосебе си и този период.После когато порасне ще искаш да си го гушнеш но пък то няма да иска.Знам че е трудно и аз съм минала по този път 2 пъти,но се въоражи с търпение и се наслаждавай на момента.Къщната работа зарежи на заден план.

# 48
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моите бяха така-имай търпение,ще мине този период

# 49
  • Мнения: 121
Прочетох много от постовете(не всички де Grinning) и виждам, че мненията са 50:50.Моят син беше (и все още е) много ревлив и мрънкащ. Все искаше да бъде в нечии ръце, дори нямаше претенции да са точно моите.Точно както и вие.Искам да ти кажа, че решението на проблема е да я оставяш да си поплаква, когато имаш някаква естествена нужда или някаква работа.Естествено  не можеш да я оставяш постоянно да реве, но...когато ти се налага няма как.Все пак и ти си човек и имаш нужда да си починеш малко.Моята почивка е в моментите когато спи.Поне това за сега е ок.Вие как сте със спането през деня?

# 50
  • Мнения: 1 759
Цитат
Няма лошо,зависи от гледната точка,ако го приемаш като нещо което доставя удоволствие и  на двете ви ще бъде чудесно.
явно е така. Това са най-щастливите месеци от живота ми. Дори, когато го кърмех и заспеше в ръцете ми, не съм го оставяла в леглото. Ако ти тежи, вземи си слинг, така на практика няма да усещаш тежестта на бебето, а то ще е доволно и щастливо, че е близо до мама  Peace

# 51
  • Мнения: 2 376
И аз щях да кажа за слинга. Вече е достатъчно голямо детето, за да може да го сложиш с лице напред. 
Аз за себе си смятам, че най-важното ми е детето и ако то има нужда, зарязвам всичко. Никой няма да ми даде медал, че съм изчистила или сготвила.
 Обикновено съкровището спи вечер в ръцете на баща си от 18 до 20 часа и аз за това време, изпирам, простирам, гладя, готвя и ако остане време чистя. С организация се вмествам перфектно. В останалото време сме залепени. За мен тези моменти са веднъж в живота и не смятам да оставям бебето да реве, защото трябва да направя еди какво си... като порастне малко и мога да обясня "мама отива еди къде си.." ще е друго. Сега не знае къде е мама и затова реве.

# 52
  • Мнения: 718
Britt супер, много хубаво си го написала, напълно съм съгласна, аз по същия начин не го оставям да реве, започне ли мрънкането да прераства в рев и го взимам, просто не мога да слушам да реве, а аз да мия чинии примерно. Следобедите спим гушнати, не иска да спи без мен, та колко часа сън ми се събират  Crazy. Поне ми е чиста съвестта така, а иначе отвсякъде ме заливат със съвети :"Не го разглезвай, не го свиквай на ръце", "Остави го да реве и ще се научи". Мисля възпитанието да го оставим за по-късен етап, а плачът го разглеждам като сигнал на някаква нужда, а не като глезене. Нормално е малките бебета да искат да са близо до майките си.

Общи условия

Активация на акаунт