Къш на Целулита!!!

  • 8 120
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Виждам, че се обсъждат доста теми, но никъде не открих нещо за целулит? Така ли е или просто аз не можах да намеря???  Thinking

Както и да е... Бих желала да пусна една моя статийка, която би могла да сложи началото на дискусия относно митовете за целулита и това, как може да се преборим с него.

http://www.novini.bg/9te_naygolemi_mita_za_celulita_News_details_1185.html

# 1
  • Мнения: 57
аз лично ходих известно време на процедури с целутрон и антицелулитен масаж. мога да каж аче докато ги правех имаше ефект, дупето ми се стегна и краката се загладиха, но малко след като спрях процедурите всичко се върна, даже малко в повечко Sad
сега предпочитам да спортувам Simple Smile, нямам излишни пари да ходя непрекъснато на целутрон, поне засега Simple Smile
успех

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
При мен наличието на целулит е преди всичко свързано с килограмите и интензивността, с която спортувам. В периодите, когато ходя редовно да спортувам, целулитът намалява. Спорт, подходяща диета и поне по 2 л. вода на ден и горе-долу оправят положението...Вкъщи имам и някакъв вибромасажор, който се случва да го включа 1-2 пъти годишно Simple Smile . Еее, не разчитам, че ще съм като на 20, но се опитвам да държа нещата под контрол.

# 3
  • Мнения: 6
Да, водата е многооо важна!

# 4
# 5
  • Мнения: 1 027
Много силно 'лекарство' с/у целулит е силовия кръгов масаж, редовното ходене на водна аеробика Simple Smile както и пиенето на поне 1,5-2л вода Peace

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 22:14 от ros4enka

# 6
  • Мнения: 2 751
друга много добра и безплатна рецепта е търкането с утайка от кафе.
Аз си събирам утайката от еспресо машината и вечер, след душ, се търкам с гъбата, докато ми омръзне  Grinning
Има ефект  Peace

# 7
  • Мнения: 311
Здравейте! Преди време бях споделила за LPG процедури, които посещавах в бургас с невероятен ефект. После се преместих да живея в Русе и спрях, защото тук нямаше такъв апарат, но за щастие сега откриха студио за LPG масаж и пак ще почвам.  Наистина ви ги препоръчвам ако можете да отделите парички естествено:)защото е безболезнено, ефективно и не изисква кой знае какви усилия от ваша страна освен малко повече вода от обикновено:)

# 8
  • Мнения: 6
Аз мисля, че и джакузи разбива много добре масните натрупвания... Само че е малко скъпо...

# 9
  • Мнения: 11 747
Бях пуснала тема тук, за целулита и спорта и какъв спорт се препоръчва за преборването му. Почти всички мнения бяха, че това не може да се получи със спорт! Разрових се в нета и прочетох много публикации, които твърдят същото.
Толкова много е писано за целулита, че може свят да ти се завие. Има хора и с LPG не са успели да си повлияят на целулита... Целулитената тема ме е отчаяла вече...  Tired

# 10
  • Мнения: 1 027
оф, pina, права си- голям зор е тоя целулит- много упорит... но мога да дам гаранция, че съчетаването на водна аеробика( разбира се, поне 2-3 пъти седмично) и силов кръгов масаж(поне 1-2 пъти седмично) помага. КаКто и пиенето на достатъчно вода, както съм споменала. Моят целулит беше ужасяващ- виждаше се с просто око, без да стискам кожата- абе отврат... много целулит от обездвижване  Tired , но сега е значително по-малко. Не е изчезнал, естествено,  но има ефект.  Peace Така, че определено мисля, че водната каланетика и аеробика са мн добър вариянт Peace

# 11
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Почти всички мнения бяха, че това не може да се получи със спорт! Разрових се в нета и прочетох много публикации, които твърдят същото.

Не знам,ама аз мисля,че спорта си помага,все пак.Е,не разрешава проблема напълно,но има ефект.Аз спортувам на крос-тренажор вкъщи.Отскоро имам и вибромасажор.Ами,целулита ми намаля доста видимо.Дали от спорта,или от масажите......или от двете заедно,не знам.Но определено не е непобедим,макар че повечето писания в нета твърдят обратното......

# 12
  • Мнения: 11 747
Ами, то и аз спортувам, пия вода, диетувам, имам и няколко безразборни масажа и също мисля, че имам подобрение - някакво!  Tired
Това, дето се вижда, когато си стиснеш кожата с ръка, изобщо не го броя! То това си го има всеки над 15г. Идеята ми е в изправена позиция, вървейки - по бански или къси панталони, да не се вижда.
Грубо около 1,5-2 месеца полагам усилия в тази насока, но ефекта е толкова слаб, че не съм убедена докъде го има и докъде си внушавам, взирайки се в огледалото всеки ден!
То и всеки казва целулит на различно, почвам да си мисля...
Положението ми не е такова



нещо такова е
http://www.futurederm.com/wp-content/uploads/2008/06/061008-cell … -secret-model.jpg

Има хора, които са така
http://img.thesun.co.uk/multimedia/archive/00197/cellulite_197087a.jpg
и смятат, че нямат целулит  Thinking  То е и до самооценка. Може би трябва да спра да се занимавам с него и да го давам по- ларж  Simple Smile  ето така
http://gettingridofcellulite.files.wordpress.com/2008/07/britney … ars-cellulite.jpg

# 13
  • Мнения: 2 068

аз успях да стигна то тук  Laughing
и продължавам докато не се изчисти напълно
а бях като първата снимка  ooooh!
беше твърд, болезнен на буци със синкав цвят

# 14
  • Мнения: 11 747
Калака, кажи за твоите методи? Вероятно си ги писала някъде, но аз не помня  Blush  Напредъка ти е огромен, аз честно казано направо не го вярвам  Thinking   Макар, че ако е нещо, на цена 1200лв - няма да го пробвам  Laughing

# 15
  • Мнения: 2 068
ще те изненадам приятно  Laughing много е просто и евтино

започнах да ям картофи, те действат добре на съединителната тъкан
започнах да пия зелен чай, намалих нес кафето, ям през ден грейпфрутм пия омега  3 и си правя масаж с маслата на Икаров

ето от тази книга разбрах за повечето неща

http://www.book.store.bg/search?srchstr=%F6%E5%EB%F3%EB%E8%F2&am … store=2&sin=1

и още нещо
Млечните продукти предизвикват образуването на много слуз, която пречи за извеждането на мазнинитеи токсините от лимфната система.
Картофите – имат високо съдържание на калий, който активно извежда течностите,задържани с тъканите. Подобряват плътността и еластичността на съединителната тъкан.
Подобно действие имат и гъбите и всички видове зеле.
Празът – стимулира храносмилането и извежда течностите от организма.
Грейпфрутът – понижава нивото на инсулина,а това на свой ред намалява желанието да се хапне нещо.
Ябълков оцет – стимулира обяната на веществата.
Омега 3 - Подобрява състоянието на кръвоносните съдове след сърдечносъдови заболявания
Действа благоприятно при високо кръвно налягане и нарушения на сърдечния ритъм
Понижава нивото на холестерола и триглицеридите
Подобрява функционирането на мозъчната дейност и действа благоприятно при психични заболявания и депресии
Подпомага правилното функциониране на щитовидната жлеза и хипофизата
Противовъзпалително действие
Стимулира зарастването на рани и изграждането на костна тъкан .............
Избирайте храни, богати на антиоксиданти– витамин С, витамин Е, каротин, флавоноиди, цинк и селен, също така и на растителни влакнини. Специално внимание обърнете на Витамин С – в борбата с целулита той е отличен помощник.


# 16
  • Мнения: 11 747
Ей, Калака, като видях книгата, която показа и се сетих - чела съм твоите съвети, разбира се.
При мен лошото е, че съм на Дюкан и не ми се вързват картофите  Thinking Млечни пък ям здраво, защото са ми от малкото позволени неща.  Всетаки, пак не ми се вързва всичко, ама нейсе. Аз, едва ли не, изобщо не трябваше да имам целулит, тъй като кафе никога не съм пила, нито алкохол (алкохол по празници), непушачка съм, витамин С съм пила на серии по цели ампули (поради други причини) и т.н. и т.н.
След като приключа Дюкан, ако не съм постигнала желания ефект, тъй като много Дюканки се хвалят с изчезване на целулита, което при мен се бави, ако изобщо се получи, то ще се възползвам от твоите съвети, та дано тогава вече..... Ако съм жива до тогава  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 068
и аз бях на Дюкан, след него на НВД ......а да и 1 година изкарах на тренажора. Свалих 19кг но целулита не изчезна. 
Откакто купих книжката и започнах да ям и пия по-горе описаните неща започна да намалява.  Wink
В нея има описан как се прави антицелулитен масаж.

# 18
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Калака, а след като започна да ядеш картофи не върна ли килограми ? И с какъв режим поддържаш свалените ?

# 19
  • Мнения: 1
Да ви отчаям малко и аз с моите резултати - с други диети преди, и с Дюкан сега - 20кг свалих - целулита - дали не почна да се вижда повече не знам. Боря го от май месец миналата година, положението ми беше по-зле и от първата снимка, имах буквално дори по 2-3 дълбоки дупки на бедрата, които си личаха и през панталон... направо ужас!
Почнах ръчни масажи - показаха малък ефект - и малък си остана, след 3 месеца, като и ходех на фитнес 1-2 пъти седмично. След това се отчаях, и прекъснах за малко, не си бях и в БГ. Като се върнах, се надъхах, и с нови сили - на 21 години съм все пак!!! ПОчнах отново ръчни масажи, след много четене тук избрах много добър масажист - да е жив и здрав - аз съм му най-трудния случай. Сега пак съм близо 3 месеца  на масажи - ефекта вече е по-голям - докарвам вече другите снимки Simple Smile Няма да губя надежда - пия вода, от 2 месеца съм с Дюкан, сега мисля да си купя и колана Севън Омнипотенс - просто няма как да не се махне все някога тая гадост... нали?

# 20
  • Мнения: 2 068
Калака, а след като започна да ядеш картофи не върна ли килограми ? И с какъв режим поддържаш свалените ?

да си призная беше ме много страх да не си върна килограмите
в мначалото започнах с много малки количества а и не можех да ям много, ставаше ми много тежко от тях  Sick
леко пололеко вкарах останалите храни като ориз, хляб, банани все забранените. С Голямото ядене на картофи ако мога така да се изразя  Mr. Green започнах от декември, около 6-7 месеца след отслабването. Продължавам да избягвам консервантите, саламите, газираните, нат. сокове, най-вече готовите неща в магазина. Почти всеки ден ям сладко / торти, кексове, кремчета/ обаче домашно приготвени  Peace
Признавам си много ям  Blush  Mr. Green а не съм мръднала на килограми.

# 21
  • Мнения: 11 747
Признавам си много ям  Blush  Mr. Green а не съм мръднала на килограми.

тъй да се чува!   superuu

# 22
  • Мнения: 133
интересна темичка

# 23
  • Мнения: 3 376
Калака,моля те дай линк пак към книгата или напиши заглавието,че не ми се отваря.

# 24
# 25
  • Мнения: 5 647
Калака, кажи каква Омега 3 взимаш, т.е. каква марка, че има адски много.  Peace

# 26
  • Мнения: 2 068
Калака, кажи каква Омега 3 взимаш, т.е. каква марка, че има адски много.  Peace
http://www.fortex.bg/content/e14/e92/e949/index_BG.html

пия по 1 на ден

# 27
  • Мнения: 3 376
Кalakа,благодаря Peace

Аз драстично отслабнах след раждането,когато спрях млечните продукти.За мен това е ключа не само към отслабване,но и към по-добро здраве.

# 28
  • Мнения: 3 376
Побутвам темата Sunglasses

Момичета пишете,споделяйте,че ми стана много интересно.До какви изводи стигате?

# 29
  • Мнения: 1 027
хей Simple Smile привет Simple Smile
и аз днес ще си купя омегата и ще започна да я пия, да видим...
а иначе по въпроса
Побутвам темата Sunglasses
Момичета пишете,споделяйте,че ми стана много интересно.До какви изводи стигате?
аз си седя още на мнението, че силов масаж ( +вендузи), пиене на мн вода и водна аеробика намалява сериозно целулита. Мн съм доволна.
Иначе се мажа и с eveline- зелена опаковка ( дано не греша името) - няма шокиращ ефект, разбира се Simple Smile, но мисля, че и той помага малко или много...
А относно млечните- за себе си незнам. Аз хапвам по 1/2 или 1 кисело мляко с трици на закуска... Може да пробвам за известно време да спра да видя дали ще даде полож.резултат Simple Smile

# 30
  • Мнения: 208
Аз съм на 25 години,от дете тренирам художествена гимнастика след това лека атлетика-мин 5 км на ден и си имах целулит и сега пак го имам.Сега продължавам вкъщи с велоаргометър,клякане с малка тежест и коремни преси и целулита си седи.Ходих на целутрон+масажи+вендузи през ден 1 месец и ефект нямаше.Ако някои е правил мезотерапия да каже имали  резултати и каква е цената.Та спорта поне при мен не помага и масажите също,но и диети не съм спазвала.Може да е и защото обичам прясно мляко и сладко.Мазни храни ненавиждам.Мога и снимки да покажа как изглежда тялото ми в бански.

# 31
  • Мнения: 11 747
mama_marietka , ако не те притеснява - покажи. Ще ми се да видя след толкова спорт и на толкова млада възраст какво е положението с целулита.
Аз днес се оглеждах в огледалото и направо се натъжих!  Tired Sad Тъй ще си умра с целулит.
Аз също съм спортувала доста на млади и не толкова млади години, но имам паузи от по няколко години без спорт. Никога не съм пиела кафе, непушачка съм, алкохол в минимални количества, но пък винаги съм ядяла всякакви неща, пиела съм газирано и прочие. До навършването си на 29г. нямах целулит, макар че вече бях качила килограми. Сега слабея, а целулита си седи  Tired

# 32
  • Мнения: 208
Днес ми е първия ден в който пиша и не знам как да я кача,но може по имейла да ти я пратя.Аз също не съм пушила,пила алкохол и съм пила по 2 литра вода на ден.Аз нямам снимка на целулита,а на това как ми е тялото и че е доста тренирано и пак има целулит.имеила ми е MARIETADVE@ABV.BG

# 33
  • Мнения: 11 747
mama_marietka, ето тук е описано подробно как се слагат снимките, ще ти е полезно по принцип  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4825.msg63523#msg63523

# 34
  • Мнения: 1
друга много добра и безплатна рецепта е търкането с утайка от кафе.
Аз си събирам утайката от еспресо машината и вечер, след душ, се търкам с гъбата, докато ми омръзне  Grinning
Има ефект  Peace

никога не бих се сетила! човек постоянно научава нови и нови неща.  Честно да ви кажа - в грижата, в постоянната грижа е истината - от година насам се храня правилно, сама се масажирам  Embarassed и използвам най-обикновени лосиони за тяло. Резултатите са много добри - кожата ми е много по-гладка, а самочувствието - по-голямо  Joy

# 35
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
Пробвах това с отайката от кафе- не е ли същото като с обикновен ексфолиант или по-груба гъба, или ефекта е от самото кафе  newsm78

# 36
  • Мнения: 2 068
ефект има и от двете

# 37
  • Мнения: 552
Аз искам да споделя нещо от личен опит. От началото на годината реших, че ще спортувам редовно вкъщи и измъкнах купения преди 2 години неопренов клин от гардероба. В продължение на 3 седмици тренирах упорито на кростренажора и аеробик (вкъщи) и ми направи впечатление, че целулита ми намалява до там, докъдето ми стига неопреновия клин. Мъжа ми го потвърди, защото си мислих, че халюцинирам - толкова голяма беше разликата. На следващия ден си купих нов клин - този път до глезените. Все още имам целулит, но имам и доста излишни килограми, надявам се обаче с упоритост и постоянство да постигна страхотен успех. Между другото, идеята за омега 3 ми хареса и ще си купя да пия.

# 38
  • Мнения: 3 376
Andjy откъде го купи този клин?

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте! Преди време бях споделила за LPG процедури, които посещавах в бургас с невероятен ефект. После се преместих да живея в Русе и спрях, защото тук нямаше такъв апарат, но за щастие сега откриха студио за LPG масаж и пак ще почвам.  Наистина ви ги препоръчвам ако можете да отделите парички естествено:)защото е безболезнено, ефективно и не изисква кой знае какви усилия от ваша страна освен малко повече вода от обикновено:)

Здравей, интерисува ме къде в Бургас си ходила на LPG процедури и за какви пари става въпрос. Какво точно представляват те? Благодаря предварително.

# 40
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
някой да е установявал засилване на целулита от пиенето на контрацептиви (Ясмин)? на мен ми се струва, че след като ги започнах през септември целулитът ми стана ужасен, въпреки, че като цяло ядях доста, движех се малко, не пиех много вода и това със сигурност също се е отразило..

сега съм по-добре, бях на масажи и процедури, продължавам вкъщи всеки ден с вендузката, мажа се от няколко дена с някакъв гел на гарние, поне мирише добре, ако не друго..а и все пак топя килограмите с дюкан, пия много вода.. но се чудя дали може да изчезне (както беше миналото лято) ако продължавам с хапчетата..

ох тоя целулит.. цял живот трябва да водиш битка с него и пак се появява... оох

# 41
  • Мнения: 315
запис!
..... На следващия ден си купих нов клин - този път до глезените. ... идеята за омега 3 ми хареса и ще си купя да пия.
и аз се интересувам от неопреновия клин-откъде го купуваш newsm78.
чула съм, че с опаковъчно фолио се постига къщия ефект, но не съм пробвала.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!Записвам се да следя темата.  bouquet

# 43
  • Мнения: 552
Лично аз си го купих от Пловдив - ул. Иван Вазов - в близост до библиотеката. Доста време ми отне да намеря линка към страницата на магазина, но се радвам, че успях: http://samozdrav-bg.com/40.222.0.0.1.0.phtml.
Иначе го има и каталожно в интернет http://www.storebg.eu/index.php?cPath=33, само че до коляното.
Имаше и един от 99 лв. Разликата беше в това, че по-скъпия е подплатен с памучен хастар, който според мен само би ми пречил.

# 44
  • Мнения: 2 068
имат щанд в Халите

nuance ето малко информация за противозачатъчните
Внимателно с антибебе таблетките
Естрогенът, който се съдържа в противозачатъчните таблетки, може да предизвика образуването на целулит
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p790.html

# 45
  • Мнения: 2 751
някой да е установявал засилване на целулита от пиенето на контрацептиви (Ясмин)? на мен ми се струва, че след като ги започнах през септември целулитът ми стана ужасен, въпреки, че като цяло ядях доста, движех се малко, не пиех много вода и това със сигурност също се е отразило..

О, от противозачатъчните се получава определено целулит  Peace Това е една от причините, поради които не ги пия  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт