мигрена при дете

  • 6 022
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 677
Здравейте,
Не мага да помогна с кординати на лекари от Варна.

Искам да споделя моя опит с мигрената, за съжаление, от нея страдат мъжа ми и сина ми.
Сина ми има мигрена от двегодишен, пристъпите са ужасни - винаги започват рано сутрин, ужасно повръщане и главоболие, не може да стане от леглото, не понаса дори гласовете ни, леги си в стоята няколко часа на тъмно, и така той повръща, аз с усилия му давам вода, защото настъпва един момент, в който стомахчето му е празно, а напъните си продължават. Преди няколко години започна да го лекува д-р Христова, детски невролог. Пи доста дълго време ривотрил по схема в малки количества.  Спазва и стриктен режим, ограничаваме телевизията, компютъра, задължително си ляга по една и също време вечер и спи достатъчно, винаги хапва нещо преди да си легне. Пристъпите доста се разредиха, имали сме моменти на 7-8 на месец. Сега са 2-3 за около три месеца.

Препоръчаха ми да се взема Мигренон, когато усетиш, че започва да боли и по време на криза. Но сина ми обикновено се събужда сутрин рано с гловоболие и няма как да му го дам преди това, опитах се да му го дам по време на кризата, но той постоянно повръща и веднага зо изповръща.

Някои лекари смятат, че е наследствено, други че не е. В нашето семейство има мъжа ми, а и неговата баба е имала. За мен няма значение защо той е с мигрена, важно е да успеем да разредим пристъпите до минимум, защото едно казват всички лекари - окончатетелно излекуване от мигрената няма; пристъпите могот да се разредят до минимум, може да ги няма и година или две, но в даден момент пак си се появяват. Просто е ужасно, когато сина ми е с пристъп, но поне след като пи много дълго време ривотрил пристъпите се разредиха. Скоро имаше пак пристъп, детския лекар след това ми даде направление за ЕЕГ, но за съжаление часът ни е чак на 30 април и с ЕЕГ-то ще отидем тук /в момента сме в Германия/ на невролог.

Момичета, погледнете и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262089.msg10182434#msg10182434 В нея има доста информация.
Поздрави!!!

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 13:20 от ~Бубето~

# 16
  • Мнения: 2 110
Към авторката на темата: симптомите който описваш много приличат на мигрена. Задължително обаче трябва да се изследва от специалист ,защото има много причини,наследствена, някакъв вирус,чух за възможност от нелекуван зъб и т.н.,колкото по-рано се установи толкова по-ефикасно ще е лечението. За Варна не мога да дам препоръки. Само мога да споделя за моя големият син какво правихме. Лекарят който ни лекува му предписа по едно малко аспиринче/произвеждат се такива/ или половин от големите всяка вечер еднократно. При нас даде страхотен резултат след първата седмица. Ограничихме телевизията,той не играе на компютъра ,преместихме го в училище на първият чин и когато се прибира от училище задължително си ляга за половин час в тъмна стая със затворени очи. Ако заспи ,заспи ако ли не само си почива. Това е от мен.

Общи условия

Активация на акаунт