мигрена при дете

  • 6 001
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Моля ви препоръчайте ми детски невролог във Варна.Съмнявам се,че дъщеря ми има мигрена ,на 8 години е и от 1 г.периодично я боля главата правили сме много изследвания и всичко е ок. при поледния пристъп с болки в главата и повръщане случайно ми хрумна идеята,че може да е мигрена,но не съм наясно как се диагностицира или е само предположения.
Обикновенно главата я боли вечер и като я заболи силно челото ,след това следва и повръщане и трябва да са загасени всички лампи и да няма никакъв шум,защото по нейни думи я боли повече челото,когато е светната лампата.Никой от семейството няма мигрена и въобще нищо не знам за мигрената,моля ако някой има такъв проблем да сподели.

# 1
  • Мнения: 577
с интерес ще следя темата защото майка ми е с мигрена от 10години а на сестра ми я откриха сега но не в БГ. симптомите на сестра ми са същите като при детето ти+изтръпване на ръцете и заспиване по време на лекции. На сестра ми я установиха с електромагнитен резонанс. Изписаха и аналгитиции и са казали че на този етап няма лек има облекчаващи медикаменти. Повече почивка да не се преуморява с четене, уроци и работа . Препоръчват и повече сън.

 Praynig Praynig при вас да не е мигрена

# 2
  • Мнения: 335
cool_poli ,може и да не съм права,но се надявам да е мигрена,защото какви ли не мисли ми минаваха през главата с тези нейни кризи с много силните болки в главата,последния път ми каза,че и идва да си блъска главата в стената,преди половин година бяхме ходили при една невроложка в терапията,забравих и името пълничка жена,но меко казано и беше отвраттелно държанието,даже и не стана от стола да пипине детето ,само ме питаше това дете ядели ,защото тя е слабичка 131см. е ,а е 24 кг.
Незнам много за мигрената,но си мисля,че  по -малкото зло от всички други болести за който съм си мислела.

# 3
  • Мнения: 577
А забелязала ли си кога я боли повече когато учи и гледа ТВ това за което се сещам е че може да е от очите щом е и в областа на челото. Защото при сестра ми болката е на различни места понякога е на тила друг път е челото.

# 4
  • Мнения: 335
ходили сме и на очен лекар,няма проблеми с очите.Не мога да преценя при какви обстоятелста я боли главата,но винги започва да я боли вечер.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да не е синузит.При него пак боли главата и челото.

# 6
  • Мнения: 577
И аз си мислех за синузит но при него май трябва да има и сополи. Това което се сещам че прави майка ми когато я заболи силно главата е: връзва си един шал на челото и го стяга така я облекчавало и си нагрява кърпи с ютията и си ги слага на челото. Може да пробваш да видиш дали ще я облекчава малко. Ако искаш пробвай привечер да излизате по 10-15 мин на чист въздух малко да  разнообрази и да освободи напрежението от деня.

Като знам майка ми и сестра ми как ги боли и какви кризи имат си представям какво му е на детенцето.

# 7
  • Мнения: 5 525
крис-пис моят син е на 8г. От една година е с поставена диагноза мигрена. Моят син е с тежки главоболия, при силните пристъпи повръща от главоболие. Правили сме скенер и ЕЕГ - в норма. В момента му изписаха депакин по схема.

# 8
  • Мнения: 432
Наскоро ми попадна една книга за лечение чрез пиене на вода, може да се изтегли от www.spiralata.net - Тялото жадува за вода от д-р Ф. Батманжелидж. Направиха ми впечатление случаите на излекувана мигрена, които авторът цитира. Без да съм специалист или да съм имала мигрена, обясненията ми звучат логично (всъщност не само тези за мигрената, а и за останалите заболявания). Може пък да помогне...или поне със сигурност няма да навреди.
Стискам палци на всички мъничета да се оправят бързо Hug

# 9
  • Мнения: 923
Аз съм с мигрена  Rolling Eyes и забелязвам че и сина ми на 9 годинки от време на време го боли главата като твоето детенце.Не съм го водила на лекар до сега .
Когато го боли главата му давам норуфен и го слагам да поспи на тъмно Peace

# 10
  • Мнения: 335
marychery  ,как се диагностицира мигрената,само по показния ли.
verochka ,благодаря за книгата.

# 11
  • Мнения: 5 525
крис-пис да по показания. Правени са му ЕЕГ и скенер.

# 12
  • Мнения: 105
Това за лекуването с ВОДА мисля, че действа много. Докато бях бременна постоянно се наливах с вода, не можех да пия хапчета и не ме болеше главата. Сега не се сещам да пия вода, постоянно тичам напред назад за нещо. Сега адски ме боли главата  newsm45
Дано да се оправи детенцето. При мен лично мигрената се появи, когато бях на 8г.

# 13
Здравейте И моят син, който е на 4 год. има мигрена. след ногократни ЕЕГ скенери и всякакви други изследвания за синузит,проблеми с очите и всичко останало педиатърката ни свърза с доц. Божинова - Болница "Свети наум" в София. Да допълня че ходихме при проф. Бобев, др Литвиненко /невролог/ и о ще -6 лекара и никой не поставяше никаква диагноза. доц. Божинова още първият път му япостави,но след това имаше много тежък пристъп и с педиатърката вече коментирахме че е епилепсия, защото пристъпите много приличаха на такива. След поредният преглед при доц. Божинова и още едно ЕЕГ диагнозата е категорична - мигрена. Така че и аз се интересувам от повече информация по въпроса. Но лечение почти няма. Има само облекчаване на сипотмите. Изписа му Конвулекс в профилактична доза за 6 мес.  

# 14
  • Мнения: 84
Здравеите току 6то четъх рецепти от баба Ванга това е рецептата за Мигрена в 600мл вряща вода се варят 5 минути 3 чаени лажици анасон .Пие се 3 пати на ден по 1 кафена чаша преди ядене ако искате опитаите ништо не пречи

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 21:25 от pebals_kn

Общи условия

Активация на акаунт