как се ходи облечен за интервю в зап. европа ?

  • 5 060
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мъжът ми суфлира тук, че 66к не е съвсем лоша заплата, ако е нето. Зависи какво точно трябва да върши. Иначе в тяхната фирма само шефът ходи с костюм и вратовръзка на срещи с клиентите, "работниците" са с панталон и пуловер/ риза..

# 31
  • Мнения: 498
леле дане си помислят че мъжа ми отива да става шеф там като сложи костюм и вратовръзка  Joy така де няма как да знаем с какво ходят там, но се сещам че мъжа ми може да попотапосредника как е добре да иде облечен а и за заплатата. то като се замисля как мож еда не знае заплатата в какви граници е? сегаще го питам, щото аз н ебих отишла никъде ако неми се каже примерна заплата...

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Дами, мисля ,4е 4овек може да си позволи да се обли4а неформално при положение,4е и другите се носят така само след като ве4е е станал 4аст от фирмата. На интервЮто се отива с костЮм и вратовръзка. Peace

# 33
  • Мнения: 7 914
... На интервЮто се отива с костЮм и вратовръзка. Peace
говорим за Холандия все пак bowuu

# 34
  • Мнения: 116
според мен най добре с панталон риза и някакъв половер,не трябва да изглежда като на бал.поне в англ. и испания ,където съм живяла не биха гледали добре на костюма.Все пак там дори говорят на "ти",колкото и офииална да е срещата

# 35
  • NL
  • Мнения: 520
Тук в момента почти няма сняг и съвсем спокойно може да се обуе още от хотела с официални обувки.И един чифт кънки  в багажа,че цяла седмица холандците използват замръзналите канали и езера  за пързаляне Wink
Виртуална ,успех на мъжът ти.

# 36
  • Мнения: 4 399
Дами, мисля ,4е 4овек може да си позволи да се обли4а неформално при положение,4е и другите се носят така само след като ве4е е станал 4аст от фирмата. На интервЮто се отива с костЮм и вратовръзка. Peace

И аз тоЧно така го виждам.  Hug

Мъжът ми суфлира тук, че 66к не е съвсем лоша заплата, ако е нето. Зависи какво точно трябва да върши. Иначе в тяхната фирма само шефът ходи с костюм и вратовръзка на срещи с клиентите, "работниците" са с панталон и пуловер/ риза..

66 К нето си е даже супер. ОбаЧе кой преговаря за нето? Аз досега такова нещо не съм Чувала.

сегаще го питам, щото аз н ебих отишла никъде ако неми се каже примерна заплата...

Примерна заплата не съм Чула от фирма когато с мъжа ми (пък и разни приятели и познати) сме кандидатствали в Германия и Австрия, освен ако не е било през хедхънтър или не е било в някакъв вид държавно уЧреждение. Но понякога и хедхънтърите дават много нетоЧна информация. По правило в тия 2 страни поне, се оЧаква от теб да си кажеш цената, в Англия май си я пишат още в обявата, разлиЧно е явно в разлиЧните страни.

# 37
  • Мнения: 7 605
Пепи, абсурд е да е нето. Никой тук не ти каzва нето zаплата, най малко zаЩото тя zависи от толкова много фактори....женен или не, деца или не, колко, каква zастраховка,....
66к 4исто zа един женен с едно дете, примерно, това са все пак 110к бруто  Naughty

Виртуална, мъжът ми е ИТ спец. Ходи при клиентите винаги костюмиран с нормални обувки, не zимни. Няма проблем zа това. Но zадължително костюм, риzа, вратовръzка, освен ако не кандидатсва zа ниска поzиция във фирма тип Гугъл или ибей.

Кажи каква е поzицията, държавата и колко е голяма фирмата, zа да ти кажем какви zаплати се полу4ават там.

# 38
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Дами, мисля ,4е 4овек може да си позволи да се обли4а неформално при положение,4е и другите се носят така само след като ве4е е станал 4аст от фирмата. На интервЮто се отива с костЮм и вратовръзка. Peace

И аз тоЧно така го виждам.  Hug


ми аз пък не  Laughing

20 год, съм в този бизнес в Италия и освен ако не е Шеф, или търговец (как ли се казва на бг?, който ходи да продава директно по клиенти), и4 не е необходимо такова натъкмяване, даже напротив.

пп. не работя за дребосъ4ести фирми  Wink

# 39
поне в англ. и испания ,където съм живяла не биха гледали добре на костюма.Все пак там дори говорят на "ти",колкото и офииална да е срещата

Как по-точно говорят на "ти" в Англия, че ми стана интересно newsm78

# 40
  • Мнения: 1 630
Интервютата за работа са конкурс,
трябва да си по-добър от другите
Всеки детайл може ад се окаже решаващ.
Ако човек иска да го вземат на дадена позиция трябва да се погрижи за възможно най-много детайли, включително и как е облечен  

Работя на място, на което хората се обличат много неформално
При интервюта се обличат по-официално и интервюирания и интервюиращия.
 
Ако някой ми дойде с дънки и пуловер на интервю, но е определено най-добрия кандидат, ща го взема
Ако имам двама кандидати с еднакви възможности и качества, начина по който са били облечени, ще е един от критериите. 

# 41
  • Мнения: 116
поне в англ. и испания ,където съм живяла не биха гледали добре на костюма.Все пак там дори говорят на "ти",колкото и офииална да е срещата

Как по-точно говорят на "ти" в Англия, че ми стана интересно newsm78
еееееееееее,веднага нещо напреки,следите на човек вдишванията тука!!!!!!!!!

# 42
  • Мнения: 3 880
Добре де, даже и костюмът да не е в повечето фирми най_важното неЩо, zаЩо трябва да се рискува? Добрият вид ако не помогне със сигурност няма да навреди. Има един лаф "Никога няма да имаШ втора въzможност да направиШ първо впечатление". Той нека на представянето да даде всичко от себе си и да го вzемат, пък после ако види, че не държат много на теzи неЩа може и с апрески да си ходи zимата ако иска Wink, но сега един костюм и едни допълнителни обувки в чантата няма да го съборят Peace

# 43
  • Мнения: 2 563
Добрият вид никога не вреди. Костюм, хубава риза (може и не бяла), хубава връзка, черни чорапи, зимни обувки за костюм, лъснати, подходяща чанта, ако им да носи нещо. Да е изкъпан и с добра прическа, изрязани нокти, без порязано от бръснача и т.н. Детайлите са важни.

# 44
  • Мнения: 1 550
Виртуална, и в Холандската тема писах, за интервю външния вид е важен. Създаваш добро впечатление и показваш респект към работодателя. Какъв стил на обличане имаш вече като служител се определя от политиката на фирмата. Това са две различни неща- в първия случай кандидатстваш за работа, във втория случай си вече служител.
Навсякъде в съветите за кандидатстване за работа се подчертава добрия и поддържан вид.
Обувките са по- добър избор пред зимните обувки, още повече че не е толкова студено в Холандия в момента.
Успех на половинката ти!

Общи условия

Активация на акаунт