обем за косата - как и какво точно са вафлички ??

  • 43 165
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Чакайте и аз да попитам тук за вафличките. Grinning
Понеже съм абсолютен новак в тая област, и съвсем отскоро имам такава машинка за вафлички имам няколко питанки:
- колко коса или е по-правилно е да попитам-колко пласта трябва да взема от косата, че да има обем в корените и въобще да стане някаква прическа?
- колко стъпки надолу по дължината на косата се правят вафличките? Thinking

Аз правя четири-пет пласта, но много рядко тупирам защото тези пластове са достатъчни за приличен обем. Правя две стъпки надолу   bouquet

# 16
  • Мнения: 63
Така. И аз отскоро почнах с вафлите, ама съм по-наясно, та ще споделя как се правя за по-така.
1. Мия косата с шампоан за обем и балсам.
2. Посушавам с кърпа и слагам продукт за краищата. Там - кристали, предпазители от топло и пр.
3. Суша със сешоар и четка, като оставям пресата да се топли, че мойта загрява бавно.
Не умея да се изправям съвсем със сешоара.
4. Правя краищата, които са се завили от сушенето, прави с пресата.
5. Сменям приставките. Права/вафли. Не питайте как.
6. Правя си вафли само в корените, на два пласта поне.
7. Пръсвам малко лак.
Аз правя абсолютно същото, като изключим, че приставката за изравяне не я ползвам, защото ми е права, а само тази за вафлички и след сушенето в корените слагам малко пяна, за да се оформят по-хубави вафлички. получава се добре, но си е занимавка на всяко миене на косата ooooh! Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 63
аз вафличките ги равя само една стъпка надолу, защото косата ми е на етажи и на места е доста къса, а искам да не се виждат тези вафлички, тоест да са под косата Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 9 457
Чакайте и аз да попитам тук за вафличките. Grinning
Понеже съм абсолютен новак в тая област, и съвсем отскоро имам такава машинка за вафлички имам няколко питанки:
- колко коса или е по-правилно е да попитам-колко пласта трябва да взема от косата, че да има обем в корените и въобще да стане някаква прическа?
- колко стъпки надолу по дължината на косата се правят вафличките? Thinking
Аз правя четири-пет пласта, но много рядко тупирам защото тези пластове са достатъчни за приличен обем. Правя две стъпки надолу   bouquet
Супер, мерси много!  bouquet
Ще тренирам в къщи, че ми е мерак... Mr. Green

# 19
  • Мнения: 8
аз слагам лак и след това правя вафлите малко залепва по пресата но пък ако не сложа   лака преди това не стават с обем

# 20
  • Мнения: 975
А вафлите като разделя косата на две,тоест горен и долен пласт по цялата вертикала ли фафли,или само в средата ?Ох ама как го обясних Embarassed.Тоест само едно единствено кичурче вафли в средата да правя или повечко?Опитах ама така се подаваха тупираните кичури Rolling Eyes?

# 21
# 22
  • Мнения: 3 356
Леле djolii ,имаш страшна коса
Аз скоро си взех преса и за сега само експериментирам

# 23
  • Мнения: 487
Леле djolii ,имаш страшна коса



Мерси!   bouquet

# 24
  • Мнения: 3
Пред 2-3 седмици имаше един италиански фризьор на гости в Бтв и той каза ' За Бога фризьори и жени спрете да правите вафлички, не са модерни- използвайте продукти за обем от корена и специални стилизанти ! ' Simple Smile))

# 25
  • София
  • Мнения: 2 181
Пред 2-3 седмици имаше един италиански фризьор на гости в Бтв и той каза ' За Бога фризьори и жени спрете да правите вафлички, не са модерни- използвайте продукти за обем от корена и специални стилизанти ! ' Simple Smile))
Добре го е казал човека,дано са го чули повече жени Laughing

# 26
  • Мнения: 71
А относно обема с кръгла голяма четка?? Не се ли уврежда косъма?

А това с вафличките.... наистина е супер демоде  Rolling Eyes

# 27
  • Перник
  • Мнения: 726
на мен ми се струва,че ако си правя вафлички в период на един-два месеца непрекъснато,косата ми ще започне да цъфти цялата. Вие как мислите?Дали продължителното правене на вафлички е много пагубно за косата?

# 28
  • Мнения: 3
на мен ми се струва,че ако си правя вафлички в период на един-два месеца непрекъснато,косата ми ще започне да цъфти цялата. Вие как мислите?Дали продължителното правене на вафлички е много пагубно за косата?


Зависи от типа коса дали ще започне да цъфти. Вафлите в корена са едно от най- пагубните неща, които жените си правят. Предповитам продукти за обем, а не съчетанието лак- вафли и топиране и тн ...  #2gunfire Sick

# 29
  • Мнения: 277
на мен ми се струва,че ако си правя вафлички в период на един-два месеца непрекъснато,косата ми ще започне да цъфти цялата. Вие как мислите?Дали продължителното правене на вафлички е много пагубно за косата?


Зависи от типа коса дали ще започне да цъфти. Вафлите в корена са едно от най- пагубните неща, които жените си правят. Предповитам продукти за обем, а не съчетанието лак- вафли и топиране и тн ...  #2gunfire Sick
Стилизантите не са ли също вредни,нанасяни в корена?

Общи условия

Активация на акаунт