не мога да спра да ям

  • 36 876
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 183
 Mr. Green забелязах 

# 31
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
 Joy щото и аз!

# 32
  • Мнения: 183
господи !!! сега забелязвам,че си с близнаци Shocked Ами ако и ние да сме близначки... и после ми разправят, че съм била със структурата на баба ми Twisted Evil Коя е баба ми????

# 33
  • Мнения: 46 510
... бях 86 кг при ръст 168 см. Да, отслабнах за една година и половина и сега съм в рамките на 72-73 кг.  ...

Първите 10 кила са лесни, свалят се лесно, задържат се лесно, въобще не трябва да са предмет на темата според мен.
Проблемът идва след това, когато си +20, 30, 40 кг. Хубаво, сваляш първите 10 и ги задържаш, да кажем това са 1-2 г. усилия, но си до никъде, всъщност, тепърва започваш истинската борба и там идва трудното - още си дебела, т.е. не те стимулира огледалото (както теб на 72 кг.), а и си вече изтощена психически от 2-те години усилия, даваш си почивка 1 месец и хоп - 10-те свалени с толкова усилия пак идват да видят какво правиш ... и така не знам до кога Rolling Eyes
Лесно е, ако живееш сама или с приятелка, с която се храните еднакво, но като имаш дете вкъщи, не върви да го държиш само на месо и салата ...

Момичета, не знам какъв съвет да ви дам  Confused аз качих 20+ от хапчета, после още 5 преди да забременея и май тотално се отказах  Laughing докато бях по майчинство имах сили да се боря - време за разходки най-малкото. Свалих 20 кг., но след като се върнах на работа си върнах 10 кг., ВМ НВХ според мен е решението, но това месо вече до такава степен ми е втръснало, че  ooooh!

# 34
  • Мнения: 196
Повече воля!

# 35
  • Мнения: 183
Никол, много точно казано! Някъде по средата се губи мотивацията, чувстваш се изтощена...и тогава, според мен, идва ред на новите приоритети, а най-добре на новия начин на живот. Аз си го представям така (е не, че става де): -виждаш се с приятели ама не на маса ами в боулинг или ходите заедно на кино,  повечко разходки навън, за да се намали до минимум близостта с хладилника, много оптимизъм, много вдъхновение, по-малко чистене и готвене, понеже това те вкарва в депресиращо ежедневие! Незнам аз така искам....обаче трябва да сборя и мъжът ми Twisted Evil

# 36
  • Мнения: 421
а защо първите 10кила да са лесни? мисля точно обратното,трудно е самото започване и първите свалени кила.даже ако щете самата детоксикация.поне при мен е така,в началото ми е мн трудно ,първо самото настройване на психиката и смяната на начина на режим на хранене.ами започването на физическа активност ..е това направо ме разбива.а кантара почти не мърда,със много зор някви 3/4 кила.и така доста време докато не започна да свалям много ,но имам чуството ,че сваля ли 10 кг ,ще ми е мн по лесно да сваля и останалите

# 37
  • Мнения: 46 510
Самото започване да, но започнеш ли свалянето е лесно, когато говорим за много кила в +, най-трудно се сваля, когато си близо до идеалното тегло и най-лесно, колкото си по-далече от него Simple Smile

Ако махнеш въглехидратите, без спорт за 1 месец можеш да свалиш и 15 кг. Peace а 1 месец е нищо като време Simple Smile

# 38
  • Мнения: 17 546
Ако махнеш въглехидратите, без спорт за 1 месец можеш да свалиш и 15 кг. Peace а 1 месец е нищо като време Simple Smile
Можеш, ако нещо в обмяната не е сбъркано.

# 39
  • Мнения: 46 510
При здравословни проблеми да, но ако от там идва проблемът, трябва да се действа в друга насока, не в ограничаване на храната Confused

# 40
  • Мнения: 17 546
В много малко случаи натрупването на обилно количество килограми е само от преяждане. В повечето случаи има метаболитен или хормонален проблем.

# 41
  • Мнения: 700
15 кг за един месец не е здравословно. Оптималния вариант са 2-3 кг на месец. Това е здравословния начин на отслабване.
Моят съвет за всеки, решил да намали теглото си и който НЯМА здравословни проблеми, е: Премахване на хляб и тестени изделия, сладко /вафли, пасти и всичко друго/, минимум или направо избягване на картофи и ориз, мазно, избягване на плодовете поне в началото. Наблягайте на белтъчини - месо, риба, яйца, нискомаслени сирене и мляко, тези неща в съчетание със зеленчуци. Гарантира се качествено отслабване без загуба на мускулна маса. По много вода - 1,5 л-2 л на ден. Разходки пеша, ходене и връщане от работа пеша и т.н. След като се намали теглото и като усетите, че ви е по-леко, може да вкарате и някакъв спорт или просто физическо натоварване вкъщи.
Виждате - не е трудно.

# 42
  • Мнения: 17 546
Виждате - не е трудно.
Виждаме, като го четем никак даже не е трудно! Wink

# 43
  • Мнения: 686
Ако махнеш въглехидратите, без спорт за 1 месец можеш да свалиш и 15 кг. Peace а 1 месец е нищо като време Simple Smile
Можеш, ако нещо в обмяната не е сбъркано.
По тоя начин за 4месеца свалих 10кг.Или от 64кг станах 54кг.
Лошото е ,че после като почнах да ям въглехидрати нак ги качих.
Според мен трябва да се намери начин да се промени храненето така ,че да може цял живот да се придържаш към този режим.
А,без въглехидрати незнам колко е здравословно ,да се кара така с години.
Може би разделно хранене newsm78

# 44
  • Мнения: 24 467
Ще си позволя да пиша, тъй като имам личен опит със свалянето и най- вече задържането на кг. /15 години/.
Тук ще споделя най- важното, без да се спирам на моя личен начин на хранене. Само ще упомена, че лично аз достигнах до обратни изводи- намялаване точно на белтъчините и акцент на свежи плодове и зеленчуци, ядки и семена /не съм нито пълен вегетарианец, нито съм последовател на някакъв тип суровоядство/. За мен въпросът опря не до сваляне на кг., а до цялостна промяна в концепцията на хранене, редуциране количеството и промяна вида на храната за цял живот, не за месец, не за година. С подобно мислене задържането на теглото не е мъка, тъй като мисълта и усилията са насочени към промяна в режима въобще, програмата не е с определен срок, а за постоянно. Целта не са само кг, а качеството на живот и здравето въобще, които се предопределят основно от храненето, движението, психическия комфорт и чиста околна среда. Нямам време да спортувам, мога поне да се храня качествено, което не изисква нито време, нито особени усилия.

Общи условия

Активация на акаунт