Астма, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 4

  • 80 274
  • 701
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 361
При диспансерният преглед не е необходимо да искаш постоянно талонче от личният лекар - детето ти се води така да се каже на  отчет при съответният специалист и ходиш когато имаш нужда. Има някакви ограничения в месеца -2-3 прегледа май беше, по спомен.
Благодаря за отговора,а как да разбера,дали е диспансеризиран?
Аз вече записах час при алерголожката за другата седмица и днес смятам да ходя пак при джипката за направление и ще питам и нея...

# 46
  • София,
  • Мнения: 4 267
denica17 Имате ли рецептурна книжка, в която личната Ви изписва сингулера? Диспансеризиран означава, че детето се води като хронично болно от някаква болест и му се изписват определени лекарства, които се поемат от здравната каса. Ако имате такава книжка, значи детето е заведено в регистрите на общинската здравна каса и тя превежда парите на съответната аптека от която сте взели лекарствата! Hug

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 361
Оффф,това ли било..,ама че съм ...голама бяла птица... Embarassed
 Да,имаме книжка и вече 3-ти месец ни изписват Сингюлера по каса.Значи сме диспансеризирани.
 Другия петък ще видим как ще протече прегледа при Цонева.
 

# 48
  • Мнения: 5 531
Оффф,това ли било..,ама че съм ...голама бяла птица... Embarassed
 Да,имаме книжка и вече 3-ти месец ни изписват Сингюлера по каса.Значи сме диспансеризирани.
 Другия петък ще видим как ще протече прегледа при Цонева.
 
denica17 тази докторка пуска ли обратен лист към личната ви лекарка - ако пуска, в самият лист пише дали прегледа е диспансерен или не. В този лист специалиста пише от какви лекаства се нуцдае детето, а личната лекарка ги изписва, ако се покриват от касата. Моите деца са диспансерни при алерголог и при ревматолог. При ревматолога не вземаме лекарства по касата, но щом децата ми не са добре, отиваме направо на преглед без да чакаме за талон и т.н.

# 49
  • На морето!
  • Мнения: 5 749
Оффф,това ли било..,ама че съм ...голама бяла птица... Embarassed
 Да,имаме книжка и вече 3-ти месец ни изписват Сингюлера по каса.Значи сме диспансеризирани.
 Другия петък ще видим как ще протече прегледа при Цонева.
 
и ние сме при Цонева, днес може би ще отидем да види Симеон, че личната ни изписа АБ, но все пак искам да се консултирам и с алерголог.

# 50
  • Златица Софийска област
  • Мнения: 129
благодаря ви момичета за отговора  bouquetНие вчера бяхме при Др Стаевска -Алергологията в МА и повторихме теста който преди 2 години правихме при др Мустаков-нямаше почти никакво съвпадение и сега към новия текст показа алергия към куче,котка и тревите-райграс.Алерголожката е напълно съгласна с терапията на Др Куфарджиева и започваме лечение с ксизал и сингулер,дано да има ефект и да не се налага да влючваме и флексотид Praynig,още не съм говорила с педиатърката,за да й кажа че се въздържам само от лечение с помпичката,но обиколих два пулмолога,два алерголога,УНГ Shocked и всички са на мнение да опитаме първо със сингулера.Не съм и разбрала но др Куфарджиева е диспанзеризирала баткото ,че така илиза вече по компютъра когато се въведат неговите данни,остава да заверим и рецептурната книжка за да ни изпишат сингулера...ние живеем в къща и децата имат три любими котета,тя са навън ,но често влизат в стаите,сега незнам какво да правя с тях,опитвам се да не влизат,но все някое ще се мушне вътре,а така ми е жал да ги махна.Баткото вчера реве ,че си иска котето,а аз какво да правя незнам Sad

# 51
  • София
  • Мнения: 1 546
Е момичета, здравейте и в новата тема. Hug
Хайде по-малко за болести да си пишем. Peace
Ние сме добре. Като си седим в къщи и сме 6. Мисля я тая детска градина и тази диета дето я правим ама...знам ли. Моя мъж нещо не е обнадежден от идеята, че г-жите ще го следят какво яде и какво да му дават. Rolling Eyes А на есен с тая предучилищна...съвсем ще го закъсаме. Ще го мислим. За сега си е в къщи и свиква с идеята, че дълго време ще има неща, които няма да яде. Милото ми момче. Sad Но пък вече е голям и осъзнава нещата. Идва при мен и ме пита това може ли, не може ли....дано когато не е с мен да е все така съвестен. Страшно ми се иска да израсте това. Личната му като ходих вчера с тестовете при нея и тя ми казва, че за една година има шанс да го израсте.
Иначе и ние намаляваме Фликсотида с идеята да го спрем и да останем само на Сингулер. Аз писах по-напред, че реално първата година когато го пи нямаше никакъв ефект сякаш, пак си правеше пристъпи всеки месец с боледуванията. Но пък тогава не приемаше Фликсотид, а ето сега е добре пу-пу. Praynig
А за ал. ринит не знам, уж алергия към кърлежите в домашната прах а никой не споменава за противоалергично. И алерголога и пулмоложката казват, че като не е много тежка картинката Сингулера му е достатъчен. Иначе носът ни е запушен само нощем, ставаме, издухваме и така до следващата вечер.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 262
Dama, моето Мишле, сега е предучилищна, и съм го записала в училище, не може ли там да я карате, а не в детската градина, така са само до обяд, ти го вземаш и си го храниш в къщи, аз моя съм го записала на стола в училището и там се храни по-добре отколкото в къщи. И съм доволна много и от заниманията в клас! И закуската ти му я слагаш, ние сме купили една хубава кутийка с Маккуин и там слагаме всички вкусни закусчици, Мишо е много щастлив и само се хвали че е ученик.

# 53
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ехе, МАма Иги ти ме изпревари, точно и аз това щях да напиша и да предложа на ДАМА да ползват услугите на предущилищните групи в училищата Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 546
Не знам, не сме го мислили още като вариант. Rolling Eyes Толкова трудно свикна с градината. Сега нови деца и г-жи. В първи клас вероятно пак нови...знам ли и аз. Има още време да решим как да постъпим. Иначе пък от градината съм много доволна. ooooh!

# 55
  • Мнения: 2 070
ние и тая нощ не спахме Tiredудавя се от сополи като легне.особено първите 20-тина минути.после по-рядко ,но през цялата нощ,.става и все едно нищо и няма,носа сух ,нищо не издухва,какво е това чудо,не знам Sad.питах пулмоложката за градина,каза че е по-добре да ходи.обаче вчера я оставих,че то другите деца заспиват,тя като заспи се закашля ,и после се разсънва,и два часа лежи и гледа да не буди другите.голяма мъка е,очите и имат сини кръгове,отдолу

# 56
Дъщеря ми е с алергичен ринит и БА. Диспансеризирана е в детска клиника по белодробни болести "Св. София".Л екуват я със Сингулер и инхалации с Вентолин при необходимост. Някой ползвал ли е услугите на хомеопат в подобно положение. Какви са възможностите за овладяване на положението.  Моля, препоръчайте ми хомеопат от когото сте доволни. Благодаря предварително!

# 57
  • Мнения: 698
голяма мъка е,очите и имат сини кръгове,отдолу

Сините кръгове са от алергията. Дъщеря ми беше бледа и имаше сини кръгове под очите, когато правеше алергиите.


Ние сме добре. Като си седим в къщи и сме 6. Мисля я тая детска градина и тази диета дето я правим ама...знам ли.
Личната му като ходих вчера с тестовете при нея и тя ми казва, че за една година има шанс да го израсте.


Когато малката се роди, изкарахме зверски вирус всички вкъщи, освен бебето /аз бях все с 39.5, каква кърма е пила - не знам! Laughing Тогава реших да спра за зимния период голямата от градина - беше на 5 .5 години. Тогава, според мен, укрепна. Нито една болест цяла зима.  Peace
Вярвам, че и твоето детенце ще го израсте. Виждала съм го вече! Hug

# 58
  • Мнения: 485
Синът ми е с астма с кашличен еквивалент.
В момента се лекуваме със Сингулер и Фликсотид-инхалер.
За мой ужас от Фликсотида вече има гъбички в устата...езикът е бял,а дъхът му лош.
Моля,ако имате подобен проблем,кажете как се справяте-ние иначе правим гаргари със сода бикарбонат,но явно са недостатъчни.

И друго-по време на терапията с Фликсотида кашлицата му намалява,но въпреки това си продължава да кашля при усилие и особено сутрин...две месеца го пръскаме това лекарство,и честно казано очаквах по-добър ефект.Само при нас ли е така?..

# 59
  • Мнения: 1 807
За мой ужас от Фликсотида вече има гъбички в устата...езикът е бял,а дъхът му лош.
Моля,ако имате подобен проблем,кажете как се справяте-ние иначе правим гаргари със сода бикарбонат,но явно са недостатъчни.

Доктор ли ви каза че имате гъбички в устата от Фликсотида?
А бял език и лош дъх, при нас е когато започва да се разболява. Няма нищо общо с лекарствата.

Общи условия

Активация на акаунт