Коксартроза и бременност....

  • 2 428
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета!
Преди ден - два се включих към вашата голяма група  - отчаяна и изплашена...Благодаря ви, че сте така мили.....
Но имам и друга тема към вас, ако някой може да даде мнение-съвети ще са ми от полза и предполагам не само на мен....
На 34 год. ще бъда, когато ми предстои раждането /1-ва бременност, дано всичко да е наред/, но освен възрастта много ме притеснява и това че от 6 години ми откриха коксартроза . И сега забелязвам, че макар и във 2-рия месец бързо напълнявам и страшно ме боли крака....Ясно е, че трябва да родя със секцио, но същевременно ме плаши и това, че ортопеда ме прехвърля към гинеколога и обратно, а проблема е че по мнение на лекаря-ортопед поставил ми диагнозата трябва да прекарам брменността на легло....но болнични!?!?!
Ако сте чели и предишната ми тема "Психически тормоз на бременна в службата..." ще разберете, че и това ми здравословно състояние още повече ме натоварва ....
С надежда очаквам вашите отговори , настоящи и бъдещи майчета
Бъдете здрави и всички около вас

# 1
  • Мнения: 8 769
Цитат на: NABI
..........................................., а проблема е че по мнение на лекаря-ортопед поставил ми диагнозата трябва да прекарам брменността на легло....но болнични!?!?!

Наби, не мога да разбера това изречение Rolling Eyes  Embarassed След като ортопеда ти казва,че трябва да прекараш бременността си на легло-да ти дават болнични и точка по въпроса. Никакъв тормоз в службата, ще си по-спокойна, а ако се наложи и в болница ще постояваш за по ден два...... Не зная какво точно е коксартрозата, разбирам, че не ти е леко, и сигурно няма да ти е до края на бременността, но ето че имаш и основателна причина да излезеш в болнични.... Направо се чудя-от какво толкова те е страх? Shocked Този кретен шефа ти няма да те изяде, моля те, приемай по-спокойно нещата, детето ти има нужда от положителни емоции, а не от страх и притеснения. То усеща!
Горе главата, отивай и се оправай с ортопеда и гинеколога и от понеделник да се включваш при нас от в къщи или от някой интернет клуб! Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Баси, всеки лекар би ти дал болничен. Почвам да се чудя за какво става дума тук.  Confused
Личен лекар нямаш ли си? Не разбирам какъв е проблема, честно...

# 3
Коксартроза е изтъркване на ябълката на тазобедрената става - от това се получава скъсяване на крайника т.е. грубо казано - осакатяване.....
Но ортопеда който ми каза за болнични и легло го каза преди 6 год. и то от Плевенската ортопедия, а сега тук само ме прехвърлят дори и не ми гледат документите като хората.....искат нови снимки, а аз категорично отказвам заради бременността и те ме прехвърлят към гинеколожката, която пък казва че проблема не е от нейната компетентност и пак обратно......явно трябват връзки и пари..........започва да ми става смешно...............

# 4
  • Мнения: 8 769
Каква е тази гинеколожка, при която ходиш? Какви са тези ортопеди? Какво не й е от компетенцията на тази твойта лекарка? Като не може за крака да ти даде болничен, ще ти даде за бременността, какво толкова Shocked Права е Флаш-всеки лекар би дал болничен. В онази другата тема имаше координати на лекари-гинеколози, отиди при някой от тях. А и личната ти лекарка може да ти даде болничен и направление и т.н. Не смятам,че е въпрос на "връзки"-колко много жени познавам, на които безпроблемно им даваха болнични по време на цялата бременност....Най-много да ти се наложи да отидеш в частния кабинет на някой гинеколог и/или ортопед, но цената не е толкова висока.

# 5
И JP и гинеколожката са от военна болница - там реда и дисциплината са по-особени, може би затова ...или съм къръчка....от понеделник отново тръгвам от един на друг...Simple Smile)

# 6
  • София
  • Мнения: 6 550
ако искаш ето ти координатите на д-р Мазнейков - голям ортопед поне за мен - 951 55 92, 55 59 83 ул. Г.Софийски № 28 (по диагонал на военна от др. страна на улицата) има приемни часове май в понеделник , когато работи по НЗОК -ака решиш да се обадиш те ще ти кажат
5684350 - в горна баня, голям сладур е, а за жена му да не говорим, тя е АГ специалист, нещо като гуру Laughing  за голям % от бременните , ама това  е малко офф топик
 ааа и още нещо и моето Джи Пи е във военна, но не ми препоръча техните АГ за проследявяне на бременност, нямат толкова опит с бременни, но апаратите им са добри и повечето изследвания  са безплатни

# 7
  • Мнения: 4 414
мисля, че си се шашнала повече отколкото е необходимо, което е разбираемо в твоето положение, но така не си помагаш...като не те уреждат тези доктори, просто ги смени...няма смисъл да си трошиш нервите точно сега...в софия поне доктори дал господ! още повече, че ако ще си сменяш личната лекарка, сега е моментът...
горе главата и по-спокойно!

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз съм с много сериозно гръбначно заболяване и цялостно увредена съм от врата до опашката,получавам и частична парализа на краката,вследствие от травма при трнировка и катастрофа.Лекарите ми бяха казали,че като забременея има да лежа и да се мъча през цялото време.Искам да ти кажа,че съм като кон,наистина имам болки,но съм свикнала и не им обръщам внимание.Като разбраха ортопеда и невроложката ми,че съм бременна,още във втория месец настояха да спра работа и да лежа.Аз всеки ден умишлено ходя по 1ч. пеша от 5 месеца.Но сега в 7-мия още работя и съм добре.Тъй,че не се шашкай,най-добре самата ти знаеш как се чувстваш.Лекарите не винаги са прави.

Общи условия

Активация на акаунт