Въпрос за домашните пюрета

  • 580
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, искам да попитам, при кърмено бебе може ли да слагам АМ в домашно приготвени пюрета, защото кърмата ми втечнява пюрето, а тя не се храни бързо. Питам това, защото вече замествам хранене.

# 1
  • Мнения: 51
Според скромния ми опит и АМ ще втечни пюрето, но това едва ли е толкова фатално-нали няма да престоява часове

# 2
  • Мнения: 148
Колко е правилно не знам,но и аз така правя.В рецептите,които съм намирала за пюрета,пише че се добавя АМ или кърма.А пък в купените също няма кърма.

# 3
  • Мнения: 166
Ако слагаш АМ като сухо вещество (т.е. неразтворено във вода) няма да се разводни.

# 4
  • Мнения: 423
Може, разбира се. А какви съображения имаш, че това те притеснява? Аз съм слагала, когато започнах да не мога да изцеждам кърма и с АМ ми беше по-лесно, но възраст не си спомням точно.
И да, с АМ не са се втечнявали пюретата и кашите при мен.

# 5
  • Мнения: 342
Много ви благодаря за отговорите!
А съображенията ми са, че не знам точно какво точно става с пюрето и качеството му като се втечни  newsm78, верно че все пак това е кърма, но... И другото ми съображение е да свиква на по-твърда храна, иначе си приема направо водичка.

# 6
  • Мнения: 1 629
Ако слагаш АМ като сухо вещество (т.е. неразтворено във вода) няма да се разводни.
  Peace Аз така правех и киселите.

# 7
  • Мнения: 2 132
А защо не даваш чисто пюрето? Аз никога не съм слагала кърма или ам..

# 8
  • Мнения: 1 691
С втечняването не му се променя качеството - спокойно!
АМ също можеш да слагаш (дано да го хареса като вкус, защото се различава), но наистина слагай на сухо, т.е. АМ от кутията - аз така правех кашите в началото.

# 9
  • Мнения: 342
Много благодаря! И само още нещо да попитам - има ли значение, това че кърмя ако давам АМ. Какво АМ ще ми препоръчате като добавка към пюретата и кашите?

# 10
  • Мнения: 6 713
Май се втечнява от слюнката. Аз съм слагала и АМ, и кърма, и нищо Laughing, пак се втечнява Wink

# 11
  • Мнения: 2 132
Много благодаря! И само още нещо да попитам - има ли значение, това че кърмя ако давам АМ. Какво АМ ще ми препоръчате като добавка към пюретата и кашите?
Можеш ли да кажеш защо ще слагаш АМ в пюретата , а не ги даваш както са?
При положение, че сте на кърма не виждам за какво ще си даваш парите за АМ Grinning

# 12
  • Мнения: 342
Много благодаря! И само още нещо да попитам - има ли значение, това че кърмя ако давам АМ. Какво АМ ще ми препоръчате като добавка към пюретата и кашите?
Можеш ли да кажеш защо ще слагаш АМ в пюретата , а не ги даваш както са?
При положение, че сте на кърма не виждам за какво ще си даваш парите за АМ Grinning
Ами при заместване на храненето не кърмя.

# 13
  • Мнения: 423
Ами при заместване на храненето не кърмя.

Ако през останалото време кърмиш на поискване, няма проблем заместеното с твърда храна хранене да остане безмлечно (до колкото разбрах теб това те притеснява). Или пък другото, което се препоръчва е до една годинка първо да се кърми и след това да се предлага твърдата храна, а след годинката обратно - първо се дава твърда храна и после се предлага гърдата. И в двата случая АМ отпада като необходимост.

И все пак ако държиш да слагаш АМ... Няма значение, че кърмиш т.е. няма или поне аз не виждам проблем детето да приема едновременно кърма и АМ. Слагай направо сухото вещество без да го разтваряш предварително с вода, както се приготвя обикновено, защото храната пак ще става много рядка, а ти искаш да свиква с по-твърда консистенция.
Аз използвах Аптамил, като започнах от първи номер, нищо че детенцето ми беше вече голямо за него по техните категории.

И последно, аз слагах АМ само в кашите (в зеленчуковите пюрета - не съм), защото правех домашни каши, натурални (не слагах плодове за вкус напр.), и моите не ги ядяха, ако са без кърма или АМ, пък кърма трудно изцеждах.

# 14
  • Мнения: 1 691
Втечнява се от ензима амилаза - има го в кърмата, добавят го и в АМ.
Щом си кърмиш (ако е на поискване или пък нямаш намерение да заместваш цяло хранене) наистина не е наложително да слагаш каквото и да е мляко в другата храна. Аз лично слагах АМ, въпреки че кърмех - не пречи. Ако пък ще заместваш хранене - слагай мляко.
За марка АМ - не мисля, че има някакво огромно значение, всяко ще ти свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт