Мога ли да захраня с каша?

  • 4 283
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Бебчо не прие добре нито морковеното нито тиква с картоф. Някой давал ли е оризова каша като първа храна.Да пробвам ли с нея или прекалено запича.Той е на 5м и е 8кг.Педито настоява да го захраня,защото от 2 седмици не се е изхождал сам.На кърма е.

# 1
  • Мнения: 693
5-ти ден захранвам с оризова каша! Приема се много добре, мляска си, даже си отваря устата за още и капка не отива зян  Mr. Green
Моето дете ака нормално, не е запечено от кашата. Много ми е интересно защо твоето педи мисли, че от захранването ще се оправи  newsm78
По скоро, помисли си какво си яла ти, хапни нещо разхлабващо  Thinking

Моят съвет е да изчакаш със захранванета, като цяло, нека навърши 6 месеца и тогава.

П.П. Я, разликата на децата ни е точно един месец  Heart Eyes

Успех  Hug

# 2
  • Мнения: 2 132
Аз започнах с каша и не само аз де - много хора почват с каша. Не сме се запичали от нея. Но и аз не мисля, че ще се оправите със захранване. Може да има точно обратното въздействие независимо от това каква храна даваш. Пробвай ти да ядеш разхлабващи храни, масажи на бебето, ако виждаш, че се мъчи може и дуфалак.

# 3
  • Мнения: 236
И ние започнахме с оризова каша,не сме се запичали Naughty

# 4
  • Мнения: 543
Аз мисля, че смело можеш да дадеш оризова каша - ние така захранихме и сме много доволни!
Оризовата каша е нискоалергенна и е най - добра за захранване според мен.
Няма да се запече, споко! А ако я направиш с кърма - още по - добре! Имай в предвид, че ако я правиш с кърмя след няколко минути кашата се втечнява, заради кърмата!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 946
Захраних на 6 месеца и 1 ден с оризова каша на Хип, приготвена с кърма. Не я хареса  и продължава да не я харесва, но в никой случай не мога да кажа, че я запича. Даже започна да ака повече  и често вкъщи се шегуваме, че й е подействала обратно  Mr. Green

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Да,защо не може с каша.

# 7
  • Мнения: 104
Много ви благодаря!  bouquetМалко е пълничък за каша, но щом нищо не приема  и не запича ще пробваме с нея.Педи каза, че чак като го захраня ще се орегулира изхождането.За сега ака течно,но само с помощ.

# 8
  • Мнения: 1 219
разбира се,че може.В доста страни като първа храна препоръчват кашата.В Щатите също захранването става с каша. Peace

# 9
  • Мнения: 543
Само да допълня -ние сме много доволни от безмлечната оризова каша на Милупа.

# 10
  • Мнения: 3 718
Аз захраних детето си с каша домашна от кафяв ориз, намал е проблеми със запичане, но той по принцип няма склонност към запичане. Може на първо време да опиташ ти да хапваш по разхлабващи храни, овесени ядки, сливи сини (чай от сварени сухи сини сливи ), круши (колкото и да не ми се ще да правя реклама,  сок капи круша върши добра работа ) Така може да регулираш изхождането без да се налага да даваш тези неща на бебето. Моркова и дори картофа действат запичащо понякога. Ако си ги давала като готови пюрета, можеш да опиташ да предложиш домашни. Тиквата също е добра първа храна, според мен по добра от моркова, по късно можеш да предложиш и круша и ябълка.

# 11
  • Мнения: 588
Аз също захраних с оризова каша и не съм имала никакви проблеми, беше на 6 месеца и половина. Само да ти споделя да внимаваш с кашите, защото те имат мнооогооо по приятен вкус от пюретата и след това ако кашата ти доминира като храна, ще ти отказва постоянно пюретата. Така че по-рядко давай каши и по-често го пробвай с пюретата, за да им сжикне с вкуса. Peace

# 12
  • Мнения: 236
Ние се оправихме след като се захранихме, малката така се беше запекла, че нищо не и помагаше, нито Дуфалак, нито това да се храня с разхлабващи храни. Аз я захраних с пюре от тиква, но само тиква, подейства и много добре. Ако искаш можеш да пробваш и с каша, но аз не бих ти препоръчала ориз, действието е запичащо, пробвай с елда на Хип има много хубаво действие, а и е много полезна. Кърма в каша и пюрета не те съветвам да слагаш защото храната става много бързо течна.

# 13
  • Мнения: 1 449

Ако запекът е от 2 седмици и съвпада със захранването, тогава могат да се потърсят причините. След това спокойно може да се продължи както с оризова каша, така и с друг зеленчук. Няма нужда да се скача от храна на храна.

Причини за запек при захранване:
- стомахчето не е свикнало с твърдата храна, има нужда от време
- достигнато е голямо количество пюре прекалено бързо
- не се дават достатъчно течности (мляко, вода)
- пюрето не е било разредено в началото и е затормозило стомахчето

Как да се избегне запек при захранване:
- първата храна се дава 7-10 дни, следващата поне 5-7 и т.н.
- прави се гимнастика с крачетата (на тази възраст все още помага и е безобиден метод за справяне със запека)
- повече кърма преди/след пюрето (както и достатъчно мляко в рамките на деня)
- със захранването се предлага вода (не е задължително детето да пие)
- дават се 1-2 лъжички леко затоплена вода преди пюрето (подобрява перисталтиката)
- може да се влияе чрез кърмата (все пак детето е основно  на кърма)

Запек е налице когато:
- детето пропуска повече от 4-5 дни
- изхожда се трудно и твърдо
- коремчето е подуто и болезнено
Ако при вас не са налице тези признаци, значи няма нужда от притеснение и допълнителна намеса. Просто детето се изхожда по-рядко, с напредване на захранването (примерно след месец) нещата ще си дойдат на мястото.

Стомахчето е в период на адаптация, ще го израсте.
Пробвай чиста тиква поне 4-5 дни поред.
Елдата и кафявият ориз не са леки за стомахчето, удачни са след няколко въведени зеленчуци или след оризова каша.

# 14
  • Мнения: 90
Моята мома я захраних първо с оризова каша, после въведох плодове и й давах и плодови каши; много добре ги понася-нарочно мешех кашите с разхлабващи плодове уж да й регулирам изхожданията-нямаше проблем. По-късно въведох зеленчуковите пюрета и оттогава изхождането стана трудно; изходът се оказа да я хвана над легенче и като й се притиснат крачетата към корема явно, й действа почти веднага да си свърши голямата работа Simple Smile Или както е по гръб, също й притисках леко крачката към коремчето и директно върши нещата в памперса. Не съм давала разхлабващи лекарства досега, но повече от ден-два не съм я оставяла без изхождане; 1-2 пъти съм слагала термометъра в дупето,намазан с крем,но избягвам да я прилагам като цяло тази методика Wink
Но като цяло съм доволна от захранването първо с каша, защото я давам предпоследно хранене и започна да спи беба по 12 часа без събуждане:), е, докато не започнаха зъбките де

Общи условия

Активация на акаунт