Чирпан - 5 /Пет/ Дано да ни е на късмет!

  • 17 180
  • 279
  •   1
Отговори
  • Мнения: 772
Яворови Януарски дни 2009





Нашият чирпански отбор


1. smarfieta9 - Грета, Варна - Чирпан,   отбора на снахите
2. Svetla70 - Светла,  Чирпан - Чирпан
3. Veselina_3 - Веселина, ... - Чирпан
4. Dora Petkova - Дора, Чирпан - Чирпан
5. Мама на мишле - Яна, Чирпан - Чирпан
6. Pavlina Petrova - Павлина, ... - Чирпан
7. vesit0 - Веселина, ... - Чирпан
8. silvadge - Силвия,  ... - Чирпан
9. Lora30 - Любимка,  ... - Чирпан
10. Borinka - Боряна, ... - Чирпан
11. antoni13 - Антония, ... -  Чирпан
12. MammaT - Цвета, Чирпан - София
13. iva_angel - Ива, ... -  София
14. iniici - Инна,   Велико Търново - София
15. Gwen - Катя, Пазарджик - София, отбора на снахите
16. bbibbi - Биляна, ... - София, отбора на снахите
17. shanti - Антонина, Чирпан - София
18. m_tania - Станка, - ... - София
19. Kiki_andr - Надя, Чирпан - София
20. AIR - Анелия,  Велико Търново - Пловдив
21. inka2005 - Таня, Чирпан - Казанлък
22. viktori - ...,  Чирпан - Стара Загора
23. Ulia - Петя, Чирпан - Стара Загора
24. jinjer_78 - Даниела,  Чирпан -  Благоевград
25. Eurydice - Милена, живяла е някога в Чирпан
26. kakvo_puk - ..., ... - Чирпан
27. elito_ch - ..., ... - Чирпан
28. Хера - ..., ... - Стара Загора, отбора на снахите







03.01.2007 г. - Даниела на vesit0
16.01.2009 г. - Ганчо на Svetla70
16.01.2009 г. Михаил на smarfieta9
26.01.1978 г. -  Dora Petkova
27.01.2007 г. -  Мирослав на Pavlina Petrova
31.01.1978 г. - Gwen




12.02.1993 г. - Тихомира на Svetla70



08.03.2004 г- Теди на Kiki_andr
20.03.2005 г. - Илина на inka2005
27.03.2005 г. - Ицко на iniici




22.04.2006 г. - Павел на Ulia
24.04.2008 г. - Георги на Gwen
26.04.2006 г. - Асен и Кристиан на jinjer_78




04.05.1970 г. - Svetla70
08.05.1975 г. -  MammaT
12.05.2000 г. - Атанас на Pavlina Petrova
19.05.2005 г- - Денис на viktori
30.05.1976 г. - Kiki_andr




02.06.2004 г. - Дейвид на m_tania
04.06.1987 г. -  Borinka
20.06.2007 г. - Мирослав на silvadge
23.06.1982 г. -  iniici





02.07.1975 г.  - vesit0
13.07.1982 г. -  Silvadge
17.07.2008 г. - Никола на Евридик@
18.07.2000 г- Лъчезар на Veselina_3
28.07.1979 г. -  AIR
31.07.1999 г. - Клементина на MammaT




11.08. ... г. -  inka2005
16.08. 1978 г. -  jinjer_78
26.08.1993 г. - Николай на vesit0
28.08.1980 г. -  smarfieta9
28.08.1980 г. -  Pavlina Petrova




03.09.1979 г - Ulia
07.09.1997 г. - Марти на viktori
10.09.2004 г. - Тано  на Gwen
24.09.2000 г. - Петьо на  Dora Petkova
25.09.2006 г. - Радостин на AIR




03.10.2007 г. - Стоян на bbibbi
04.10.1984 г. -  iva_angel
06.10.2006 г. - Гергана на Veselina_3
20.10.2007 г. - Рая на Borinka
25.10.1980 г. -  bbibbi
27.10.1979 г. -  m_tania




23.11.2006 г. - Михаил на  Dora Petkova



15.12.1995 г. - Динко на Veselina_3
24.12.1971 г. - Veselina_3
25.12.1977 г- viktori







Стари теми
1 2 3 4

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 10:56 от Мама на мишле

# 1
  • софия
  • Мнения: 757
Ето ме и мен!
Не съм писала отдавна май. При нас всичко е ок.
В края на месеца правим 10 год.откакто сме с мъжа ми. Резервирах нощувка в копривщица, дано времето позволява пътуване.
Малкия си е на градина и така....

# 2
  • Мнения: 15
Благодаря на Мама на мишле за новата темичка.Да ни е на късмет.Ulia май преди ти беше питала дали работя в ОДЗ''Здравец''.Да,там работя но в момента съм в болнични.Да не би мама там да работи?Айде лек ден от мен! Hug

# 3
  • Мнения: 172
Здравейте момичета-кокичета.При нас в София днес е едно слънце...поне през прозореца така изглежда.Още не съм излизала навън,че един корем ме мъчи и...пазя леглото.Докато го направя със сигурност ще се е скрило и няма да мога да му се порадвам.Предполагам,че не грее,но дори и така е хубаво.И за протокола: аз съм родена на 30.05.1976,а моята кукла Теди е на -08.03.2004.
Желая ви лек ден и повече усмивки.

# 4
  • Мнения: 1 896
И аз да дам малко инфо за протокола, че липсваме от списъка.
Родена съм на 03.09.1979 година, а синът ми Павел на 22.04.2006г.

# 5
  • Мнения: 7
Хайде и аз да си дам данните:
Веселина - 24.12.19971
Динко - 15.12.1995
Лъчезар - 18.07.2000
Гергана - 06.10.2006
Малко дълъг списък, ама такова е ...  Embarassed

# 6
  • Мнения: 286
Брей какво стана тука Thinkingаз докато се развихрих с домашните занимания и нямах ток извесно време,вие як деспут сте направили и нова тема имаме леле #Crazy
Янче,браво съвсем различна нова тема  bouquetпо-добра си в техническата част признавам Peace
Отивам да продължа да чистя и понареждам чеиза в новата кухня,че ми остана малко време и трябвна да взимам децата,поне сготвих страхотна манджичка и развалих украсата-новогодишна и т,н,,,,,,

# 7
  • София
  • Мнения: 1 511
Здравейте,
много се зарадвах като видях колко се е увеличил списъка с мамите по-горе!
При нас всичко е наред - Тано на градина,Жорко се мъчи с никненето на зъбите и така. Аз уча за изпити - в събота и неделя има 3.  Rolling Eyes Shocked Как ги правят датите - всеки път ме изумяват?! Crossing Arms

Иначе новата година я посрещнахме в Чирпан.Бяхме вкъщи със свекърите. За първи път сме си вкъщи с децата - не мога да кажа,че много ми хареса,но пък ми беше толкова спокойно.Обаче догодина ще предпочета шумотевицата пред спокойствието! Mr. Green

# 8
  • Розовата долина
  • Мнения: 187
За сега само ЗАПИС,а по-късно малко повече,че newsm64

# 9
  • Мнения: 286
Момичета за темата болницата и преживяванията в родилното,и в Благоевград е така като в Чирпан бебетата да са отделно от майките,и аз понеже бях секцио да ви кажа едва на другият ден си ги видях,но добре че ги гледаха в смисъл че мен толкова ме болеше и не бях на себе си че едва ли щях да се справя и с бебетата,даже ми ги носеха по едно през един път като последният беше в 10 вечерта или 10,30 забравила съм вече и чак сутринта в 6,30,тук събираха от майките кърма и след някаква стерилизация все пак я даваха на децата а на тези които неискат да засучат им даваха в шишенце,но и тук почти нищо не обясняваха акушерките и като ти е за пръв път,колкото и книги да си чел smile3506аз моите не съм ги кърмила изобщо,нямах и това си е  Sadкупихме скъпа помпа мъчих се в родилното помпах схващаше ми се ръката да се мъча ама няма,може да не съм била настоятелна не знам,но като гледам на някои майки как им течеше е на мен това го нямаше,и тука имаше циганки,не в нашата стая,но наистина бяха забавни,караха се и спореха коя ще наеме по-голям оркестър или 2 дори видео камери за да снимат изписването на бебето и  hahahaна в даден момент за мен всички там са равни и еднакви просто жени,майки Peace
Аз съм ЗА по-добрите условия в родилните отделения и не са глезотии или екстри а напълно нормално е да искаш хубави условия,добро отношение,професионална помощ Peace

# 10
  • Мнения: 7
Здравейте отново!
Относно болниците - разбира се, че е по-добре условията да са по-добри. Много по-комфортно ми беше третия път в новото отделение, в новата родилна зала и прочее. Но, поне при мен е така - споменът за предишните пъти - сигурно който е раждал в старото родилно, ще ме разбере - там условията бяха почти кошмарни - та споменът не ме ужасява, сякаш това е някаква закалка, нещо, което трябва да преминеш, за да разбереш, че не това е най-важно в живота.
Относно кърмата - и трите деца съм ги кърмила до около 10-мес възраст, като Гергана беше само на кърма до 5мес и половина и нито веднъж не съм се изцеждала. В смисъл - опитвала съм се, но нищо не излизаше - усещам гърдите си напрегнати - а като пробвам да ги изцедя излиза не повече от 30мл. А детето си суче и се наяжда. И наддава - като гледам снимки, не мога да повярвам, че е само на кърма. Мисълта ми е, че всичко е толкова индивидуално, че не може човек да се сравнява с друг. Казвам го като съвет на тези, които ще имат още деца - това, че нищо не изцеждате не означава непременно, че нямате кърма (разбира се - може наистина да нямате). Но не се съмнявайте в себе си и не слушайте тези, които ви казват, че нямате кърма!

# 11
  • Мнения: 172
Аз много не мога да участвам в темата за болниците и родилните премеждия,но си мисля че като спомен може би става,но ако ми предстои и зная че е такава ситуациата бих се страхувала дори....Замислих се и...ако знаете как ми се иска да гушкам отново едно такова мъничко сладичко....Надявам се племенника ми скоро да си дойде та поне него да нацелувам и да му се порадвам повечко.

# 12
  • Мнения: 50
Тази тема за болниците май е много актуална сега,при наличието и на скоро бъдещи майки в темичката!Дано само не ги изплашим повече...Аз също съм раждала секцио,по настояване(май за мой късмет)на някой доктори в нашата болница,но не ми се навлиза  в подробности.Родих в Ст.Загора и там бебетата при секциото ги оставят на 3-ия ден чак при майката,а на естествено раждалите жени още след няколко часа.При секциото лошото беше ,че бебто се храни от шише до 3-ия ден и от там нататък трябва да се учете да се кърмите:)Докторите помагаха осносно кърменето и обясняваха,това ми хареса много NaughtyАз много исках да родя нормално,и даже настоявах,но бях"принудена" да родя секцио.....и по думите на много майки май е било по -добре... newsm78 че така се е случило.
А относно кърменето,Мирослав беше изцяло на кърма до 6 м,а го кърмих сравнително малко след това след като почна да приема и друга храна..
Дани,аз през цялата бременност  четох в форума и из някои книжки за кърменето и стигнах до извода,че няма майка ,която да няма кърма(с изключение на някои заболявания)има просто не добре запознати със ситуацията жени,на който винаги ще се намери някой "доброжелател" да им каже-О,не се мъчи ти просто няма да имаш кърма! или пък -Кърмата ти не е достатъчно хранителна! или -На детето не му стига ,трябва да го дохранваш! и т.н...
Аз в болницата бях в една стая с една жена ,която реши че няма да си кърми детето,понеже можело да има бактерии в кърмата и и трябва първо да се изследва ooooh!
Май поста ми стана достатъчно дълъг  Joy
А на бъдещите майки ,който искат да кърмят искам да кажа ,че няма нещо по-прекрасно от това да дадеш  на детето си най-скъпото,с което приодата те е дарила.Удоволствието е несравнимо.Пожелавам ви го искрено  bouquet
Ако мога да съм полезна с нещо ще се радвам да помогна Peace
Лека вечер на всички Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 286
Силве,може би е можело и да ми дойде кърмата но като се мъчих да цедя толкова болеше ,а и първите пъти когато децата ги слагах и особено Аската така засукваше че ми идваше да изкоча през тавана от болка,чесно неможах да издържа физически и психически на това мъчение(поне за мен)и явно не се старах достатъчно,но ми казаха че и без това няма да имам и за двамата и ще трябва да дохранвам,но както и да е децата се живи и здрави,нека всяка майка вземе своето решение най-доброто за своето бебче Hug
Момичета дано се справите с карменето по-добре от мен-Грета и Светлето Hug

Лека нощ на всички Peace

# 14
  • Мнения: 58
здравейте и аз да се включа по темата ,аз съм доволна от нашата болница въпреки че се паднах при непоходящия д-р,а за кърменето аз съм на същото мнение като Силвето,такова желание имах да го кърмя и да направя всичко възможно да избегна грешките ,които направих с баткото  който кърмих само 50дена и успях 11м и половина кърмих малкия,на мен много ми помогнаха особено акушерката Златарева за кърменето.Показаха ми начина, това е най приятното което може да ти се случи да станеш мама  и не се отказвайте лесно-кърмете,хайде стига толкова увлякох се
лека вечер

Общи условия

Активация на акаунт