да сложа ли климатик в детската стая

  • 5 232
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • варна
  • Мнения: 564
 Thinking newsm78 Много се чудя дали да сложа климатик-много се застуди времето,а досега карахме на конвекторна печка делонги/която е много хубава/,прави много мека топлина,но много трудно затопля стаята при положение че цял ден не работи и я пускам в 5 часа като се върна от работа и взема децата.Избрах си климатик/от форума ме посъветваха Laughing/,но ми казаха няколко души че не е за детска стая-изсушавал въздуха,някой ми каза даже че се изсушава роговицата на окото #Crazyи сега моя мъж не етака навит като в началото.Вашето мнение какво е?

# 1
  • Мнения: 474
Лятото сложихме климатици в апартамента и включително в детската.За сега не виждам проблем има опция за овлажняване на въздуха и съм много доволна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 В целия апартамент имаме климатици, не изсушават въздуха, особено когато са в режим на затопляне. Тия щуротии за роговицата /?!?/ на очите са неверни, как пък сухия въздух, дори и да го има, ще стигне точно до роговицата не ми е ясно. Много по-сух е въздухът в помещение, което се отоплява с парно, отколкото в такова, което се отоплява с климатик.

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 14:18 от Marid

# 3
  • Мнения: 2 803
От няколко години съм с климатици и не се колебая. Доволна съм.

# 4
  • На село
  • Мнения: 873
Имаме вкъщи климатици в две помещения (в едното спим ние със съпруга ми), иначе сме на централно парно отопление. Климатиците работят вече няколко месеца без да са спирани и такова нещо като изсушаване на въздуха не съм забелязала. Единственото неудобство е, че понякога ми шуми през нощта, но то е сигурно защото ми е точно над главата. Не виждам причина да не сложиш в детска стая, аз не съм сложила само защото не сме се отказали от парното засега.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 932
И ние имаме климатик. Даже съм доволна, че малко изсушава, защото иначе е ужасна влага.Чак пък и роговицата на окото да изсуши... newsm78

# 6
  • Мнения: 2 803
И да изсушава леко, предимствата му са много повече.

# 7
  • Мнения: 1 731
На долния етаж стаите са с климатик (горе сме с локално парно).Доволни сме,стаите са топли ,даже в големите студове издържа и не замръзна.А е обикновен ,не е нищо особено. Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 156
и ние сме с климатици навсякъде, доволна съм

# 9
  • Мнения: 3 641
Не изсушава толкова много,не се притеснявай може да сложиш

# 10
  • Мнения: 593
Ами ние спим за сега в една стая и климатик си сложихме след като се роди дъщеря ми - в големите жеги (т.е купихме го заради бебето). Още на първата зима с него разбрахме, че не сме сбъркали. В никакъв случай не изсушава толкова много въздуха.
Някой ден, когато си имаме вече наш дом и детска задължително ще имаме климатици във всички стаи!  Peace

# 11
  • варна
  • Мнения: 564
Благодаря ви момичета HugСигурно ще си купим този на мицубиши,който е специално за детска стая/овлажнява и9 самата струя е там където има деца-на пода/Много ми го похвалиха и казаха че е с висок СОР/ефективност/.Благодаря на всички за мнението.

# 12
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Климатиците са ни в цялата къща.
Много съм доволна и зиме и лете.
В една стая не е удачно за нас, защото ние си използваме целия апартамен
и комфорта, както зимен така и летен, с климатици ни е нужен навсякъде.

# 13
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
janiz, ще кажеш ли кой е моделът на Мицубиши, подходящ за детска стая? И ние трябва да взимаме скоро и се интересувам какво трябва да гледам като купувам.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
При тази страхотна влага през зимата би било направо супер, ако климатикът изсушаваше въздуха. За съжаление и да изсушава, е крайно недостатъчно, тъй че това трябва да ти е най-малкото опасение.

# 15
  • варна
  • Мнения: 564
janiz, ще кажеш ли кой е моделът на Мицубиши, подходящ за детска стая? И ние трябва да взимаме скоро и се интересувам какво трябва да гледам като купувам.
след малко ще го намеря и ще ти пиша-беше хиперинверторен,1800лв и специално за детска стая

# 16
  • Мнения: 2 803
Благодаря ви момичета HugСигурно ще си купим този на мицубиши,който е специално за детска стая/овлажнява и9 самата струя е там където има деца-на пода/Много ми го похвалиха и казаха че е с висок СОР/ефективност/.Благодаря на всички за мнението.


Чудесен избор. Много го хвалят.  bouquet

# 17
  • варна
  • Мнения: 564
http://klimacontrol.com/index.php?InsertId=183&view=detail
това е климатика на мицубиши

# 18
  • варна
  • Мнения: 564
http://v-clima.com/prod.php?id=29 исках да покажа пълната характеристика на модела на климатика.Мисля че е много добър.

# 19
  • Мнения: 156
Определено си заслужава, наши познати го имат и са много доволни. Няма да съжаляваш Peace

# 20
  • Мнения: 3 830
Не е добра идея да духа право в децата, които са на пода.
По-добре да духа някъде нагоре и да стопля равномерно помещението.
 Peace

# 21
  • Мнения: 3 360
Не мисля ,че изсушават въздуха.Скоро в  друга тема се спореше по въпроса Hug,но все пак аз съм "ЗА"-и за детска стая и каквато и да е,от ел.уредите това е най-добрия вариант.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаме климатик. Не изсушава въздуха. Но аз нещо не съм фен на климатиците и не го ползваме. Много боледувам при ползване на климатик. Не понасям течението което се създава. Тази зима купих конвектор Адакс. Не го изключвам а го намалявам докато не сме си в нас. Доволна съм. В стаята е приятно и конфортно, а в стаята на детето има маслен радиатор Делонги, затопля много бързо за около 30 мин.

# 23
  • Мнения: 3 830
Имаме климатик. Не изсушава въздуха. Но аз нещо не съм фен на климатиците и не го ползваме. Много боледувам при ползване на климатик. Не понасям течението което се създава. Тази зима купих конвектор Адакс. Не го изключвам а го намалявам докато не сме си в нас. Доволна съм. В стаята е приятно и конфортно, а в стаята на детето има маслен радиатор Делонги, затопля много бързо за около 30 мин.


Затова е кофти идея да се насочи да духа в децата. Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 236
И мен ме изненада това за духането в децата newsm78 То принципно всеки климатик може да се настройва накъде да духа, надолу към пода или по-нагоре, защо това се приема като някаква екстра?

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз мисля след като направим ремонта в детската стая да сложим климатик там. Мисля, че е най-удачния вариант.

# 26
Климатикът според мен е доста  неподходящ за детска стая, най-малкото защото изсушава въздуха и предизвиква алергии, същото е и с разни духалки и конвектори. Наскоро се върнах от Швейцария и там в момента всички ползват отопление с инфрачервени льчи. Имат всички държавни здравни сертификати. Вече ги има и в БГ. Поддържат температура каквато ти определиш и в детската стая според мен са най-подходящи. Е, по-скьпо е от духалки, но е по-икономично и здравословно от тях. Ако искаш потърси инфо, фирмата се казва Infraswiss.

# 27
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Климатикът според мен е доста  неподходящ за детска стая, най-малкото защото изсушава въздуха и предизвиква алергии, същото е и с разни духалки и конвектори. Наскоро се върнах от Швейцария и там в момента всички ползват отопление с инфрачервени льчи. Имат всички държавни здравни сертификати. Вече ги има и в БГ. Поддържат температура каквато ти определиш и в детската стая според мен са най-подходящи. Е, по-скьпо е от духалки, но е по-икономично и здравословно от тях. Ако искаш потърси инфо, фирмата се казва Infraswiss.

Айде още един регистрирал се, за да си рекламира фирмата.

# 28
  • Мнения: 4 187
Новите поколения климатици са с много екстри, като йонизация на въздуха, лампи за стерилизация, контрол на влагата и други подобни. Не виждам ако е нужно защо да не бъдат поставени в детска стая.

# 29


Гери, интересна гледна точка имаш?! Това че не си чувала за други начини на отопление, освен климатици..май не е проблем на всички. Форумът е за мнения и съвети или съм се объркала?

# 30
Новите поколения климатици са с много екстри, като йонизация на въздуха, лампи за стерилизация, контрол на влагата и други подобни. Не виждам ако е нужно защо да не бъдат поставени в детска стая.

Защото въпреки всичките екстри аз съм на мнение,че определено изсушават въздуха. И като проветриш веднага е студено или като го изключиш. За лятото е супер, но за зимата  вече  има много по-добри варианти.

# 31
  • Мнения: 9
tioga, моля те сподели за "много по-добри варианти".
Благодаря.

# 32
Man, малко по-назад писах. Обаче една кака каза, че си правя реклама, така че не смея. Така е , хората знаят само ТЕЦ и климатик, а да и духалки. Аз не живях в БГ много време и споделих хората, вкл. и аз какво ползвам и кое за мен и семейството ми е супер.

# 33
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не бих могла да си представя да отопляваме детската стая без климатика  Wink
Само трябва да съобразите мястото за спане на детето, т.е. въздешната струя да не духа върху леглото.

Общи условия

Активация на акаунт