Камъни в бъбреците

  • 322 994
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 38
Здравейте,
аз също имам камък в единия бъбрек,почти 1см.През м.декември изкарах една адска криза,наистина кошмар.За съжаление камъкът не излезе.Разположен е на входа на уретера,задържам урина и докторът каза ,че не търпи отлагане.Та другата седмица ми предстои разбиване с лазер в София.Ще ви пиша подробности след това.

# 16
  • Мнения: 45
Успех с литотрипсията дано да мине по- безболезнено и пишете отзиви за нея след това!

# 17
  • Мнения: 45
Здравейте,
аз също имам камък в единия бъбрек,почти 1см.През м.декември изкарах една адска криза,наистина кошмар.За съжаление камъкът не излезе.Разположен е на входа на уретера,задържам урина и докторът каза ,че не търпи отлагане.Та другата седмица ми предстои разбиване с лазер в София.Ще ви пиша подробности след това.
           

Как сте мина ли литотрипсията и има ли резултат/успяхте ле да изкарате някакви частички от камъчето.

# 18
niki 6899,
Случайно попаднах на тази тема и се оказва, че мога да ви насоча към билкар, който се справи с камък в бъбрека ми след като ми направи ирисова диагностика и после ми изписа една торба с билки, които обаче най-отговорно си изпих и без да се налага да ми разбиват камъка и други такива си реших проблема. кабинета му е на бул."Тотлебен", а на сайта www.bilkaria.net има подробности. Дано съм била полезна. Желая успех!  bouquet  bouquet

# 19
Не написах името на билкаря, което не беше учтиво, но забравих...
Емил Елмазов се казва. Така вече е по-добре. Hug

# 20
  • Мнения: 45
Много благодаря на всички които писаха по темата.Ако имате и други рецепти пишете така си помагаме един на друг.

# 21
  • Мнения: 1 187
За съжаление и аз трябва да се включа в темата. Записана съм за литотрипсия в края на този месец. Не всички камъни се повлияват от билки, но това си го знаете.  Ще се включа с коментар по процедурата след 26.03.

# 22
За съжаление и аз трябва да се включа в темата. Записана съм за литотрипсия в края на този месец. Не всички камъни се повлияват от билки, но това си го знаете.  Ще се включа с коментар по процедурата след 26.03.

Може ли да кажеш колко струва тая процедура и къде?

# 23
  • Мнения: 1 187
За съжаление и аз трябва да се включа в темата. Записана съм за литотрипсия в края на този месец. Не всички камъни се повлияват от билки, но това си го знаете.  Ще се включа с коментар по процедурата след 26.03.

Може ли да кажеш колко струва тая процедура и къде?
Аз ще я правя в транспортна болница в Пловдив. Доколкото разбрах ми трябва само направление от личния и процедурата се поема от касата. Но, за да не подвеждам никого, другата седмица ще знам със сигурност. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 187
Обещах да дам инфо. Литотрипсията я правех ето тук http://www.uromedixbg.com/basis.php. Мина по здравна каса, т.е. платих еднодневния престой там - 4.80 лв. Доколкото разбрах имам право на две такива процедури по пътека. Апаратът с който се извърши процедурата е http://www.uromedixbg.com/admin/images/1178020927.jpg. Няма да лъжа - боли и е без упойка, около 30 мин (но не съм много сигурна). В момента изхвърлям песъчинки и няма болка. Ако нещо ви интересува - питайте.

# 25
  • Мнения: 45
Искам да те питам какви лекарства ти изписаха след процедурата и колко време продължава болковия период.Успешно ли са разбили камъчето ти?Благодаря предварително!

# 26
  • Мнения: 1 187
Искам да те питам какви лекарства ти изписаха след процедурата и колко време продължава болковия период.Успешно ли са разбили камъчето ти?Благодаря предварително!
Никакви лекарства не са ми изписали. Може би зависи от вида литотрипсия.  newsm78 Болки имах само по време на процедурата. След един месец съм на контролен преглед. Когато ги попитах дали се разби камъка, ми отговориха, че всичко е наред. Явно, за да се презастраховат.

# 27
  • Мнения: 1 187
Да уточня - става въпрос за екстракорпорална литотрипсия.

# 28
  • Мнения: 45
Колко вида е тая литотрипсия?Като гледам апарата ми прилича на сух литотриптор/не си във вана с вода по време на процедурата/.Поносими ли са болките по време на процедурата?По принцип съм чувала че кризите са после докъто изкараш раздробените частици.Един съвет от мен /ако приемаш разбира се/-вземи си свещички ПРОФЕНИД ако има по големи частици неминуемо ще те боли да не си изненадана много бързо отпуска и спазмолитици разбира се/но-шпа бускулизин спазмалгон/Това ти казвам за да си подготвена /дано не ти се случва ако добре са си свършили работата и са ги раздробили на по 2-3мм няма да ги усетиш но ако има парченца по 5-6 мм може да има болка /.Аз съм фелдшер по професия и работя в спешно отделение и за болки при бъбречни кризи мога да пиша много пък и от личен опит но от литотрипсия представа си нямам затова питам.Малко дългичко се изказах но дано и аз съм бил полезен.

# 29
  • Мнения: 1 187
Честно казано не знам колко вида са. Аз отидох с бански, та хубаво ми се посмяха - попитаха ме искам ли шампанско и ягоди. Болките ги издържах. Истина е, че по едно време така ме удари (това, което усещам, е сякаш те удрят чукчета), че ми прилоша. Но беше за секунди, а и лекарят стои при теб през цялото време. Нямам кризи. Две сутрини изкарвам малки песъчинки около 1-2 мм. При положение, че камъка беше 7 мм, надявам се скоро нищо да не остане.
ако добре са си свършили работата
Това не зависи само от тях. Преди самата процедура трябва да е спазвана диета - да не се приемат газообразуващи храни. А и дишането е важно - трябва да е повърхностно. А истина е, че аз дишах дълбоко от страх.
Аз не знам какво е бъбречна криза, усещам тежест и лека болка... За свещичките, ще си запиша, но се надявам да не ми трябват.

Общи условия

Активация на акаунт