Високи левкоцити на дете на 3 г.- без причина

  • 9 621
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Днес излязоха профилактичните изследвания на сина ми, който е на 3,4 г.  и левкоцитите са му 14.
Преди година пак бяха така високи и нямаше никаква видима причина за това- не беше болен, нито настинал. Тогава педиатъра ни изписа антибиотик и левкоцитите спаднаха на 11, но тази година пак същото.
 Вече не знам какво да правя - доктора каза, че няма за какво да се притеснявам след като не е болен. Но мой роднина доктор ме съветва, че трябва задължително да се намери причината.
Моля ви , посъветвайте ме какви изследвания други да направим, ако трябва и при друг доктор.

# 1
  • Мнения: 2 082
май това е нормално -разгледай тези стойности
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206276.0

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Не мисля, че левкоцитите са високи.
А пък за пиенето на АБ само заради "високите" левкоцити думи нямам. И много ясно, че след прием на АБ ще спаднат, те така си действат АБ... И затова след лечение имунитетът пада.

# 3
  • Мнения: 1 820
Не мисля, че левкоцитите са високи.
А пък за пиенето на АБ само заради "високите" левкоцити думи нямам. И много ясно, че след прием на АБ ще спаднат, те така си действат АБ... И затова след лечение имунитетът пада.

много вярно  Peace

# 4
  • Мнения: 190
Най-добре е детето да се види от детски хематолог.Ако няма нищо един преглед няма да навреди,но 14 левкоцити без причина не може да има.

# 5
  • Мнения: 1 984
след храна ли са измерени? суе колко е? ДКК?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 750
Защо не повторите изследването?За всеки случай.

# 7
  • Мнения: 1 001
и моето дете след месец след прекарана заушка имаше високи левкоцити само изчаквахме бодяхме ги и левкоцитите си бяха високи тогава доктора ни посъветва да сменим лабораторията да видим там как ще са.И се оказа че са в норма.така че смени лабораторията и ако пак са високи потърсете причината Peace

# 8
  • Мнения: 45
Днес ходихме пак при нашия педиатър и той ни попита дали детето е  боледувало наскоро - само една настинка през септември , и каза, че тези стойности са съвсем нормални за тази възраст , дане не се притесняваме.

# 9
  • Мнения: 1 820
Най-добре е детето да се види от детски хематолог.Ако няма нищо един преглед няма да навреди,но 14 левкоцити без причина не може да има.
Може,може  Joy -още повече че това не са високи левкоцити за дете  Peace

Общи условия

Активация на акаунт