Дайте съвет, лечение с цветни рисунки по ръцете....

  • 2 547
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Детето ми ,което е на 1,6м отново се разболя и( за 4-ти път от началото на есента) реших да потърся добър хомеопат в Бургас. Четох форуми, звъннах до хомеопатичното общество , посъветвах се с познати и стигнах до дилемата  д-р Вълков или д-р Пейчев . Детето се влоши и започнах да звъня упорито и на двамата , свързах се с д-р Пейчев , учтиво ни прие след час и половина. Отидохме с зачервено гърло , темп.  38,5С , запушен нос и хъркане по време на сън. Прегледа протече малко като лекция, но... и накрая назначи лечение с рисунки по ръцете и задната част на краката,( трябва да рисувам стомах, черен дроб и черва в различни цветове по дланта и задната част на крачетата,  да лепя слънчогледово семе на показалеца за час -два, в продължение на 10-20 дена ) . Бях чувала ,че хомеопатите на първичния преглед  подпитвали за здравето на родителите, но до там не стигнахме. За темп. каза да не се тревожа, за гърлото малко компреси с белтък, а семката на показалеца е за хъркането..... Моля мили мамчета, с такава надежда се обърнах към хомеопатичното лечение , но сега съм малко объркана, дайте  съвети  !!!! за резултат от лечението не мога да коментирам днес го започнахме.

# 1
# 2
  • Мнения: 554
valeri_0307, не се шашкай. По това, което си написала, мисля, че лечението трябва да е правилно, защото лепенето на слънчогледово или каквото и да е друго е по семенотерапията на Пак Же Ву (корейски учен-професор). Рисуването - също. Едно приятелка свали температура на сина си с начертан кръг в определен цвят на пръстчето и вътре в кръга залепено семенце. Пак Же Ву е автор и на су-джок терапията, което означава "ръка-крак", т.е. на краката и ръцете има проекции на цялото тяло и органите. Затова няма значение дали чертаеш на ръката или крака. Така че, миличка, спокойно, всичко ще е наред  Hug

# 3
  • Мнения: 9
Много ти благодаря   bouquet , не спирам да се ровя из интернет и да се ограмотявам по върса, но друго е да чуеш че накой го е тествал и действа  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 4 414
Ще ми е интересно да споделиш резултати. Дано бързо се оправи детенцето Praynig
Иначе това лечение няма ннищо общо с хомеопатията.

# 5
  • Мнения: 9
Дано да има резултат, но това явно са ,, алтернативни методи на лечение ,,  newsm78  нали освен с хомеопатия се занимава и  с други методи , а и педиатър е , така че ще слушам и изпълнявам   Laughing

# 6
  • Мнения: 1 353
Живо ме заинтигувахте. Валери 0307,дръж ни в течение как протича лечението.Желая бързо оздравяване Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
За пръв път чувам за подобен алтернативен метод...звучи интересно.  Peace

# 8
  • Мнения: 730
Здравейте,
Всъщност вие провеждате хомеопатично лечение , съчетано със   су джок терапия. Това е корейска терапия, която работи на принципа на холографските зони. На всеки пръст на ръката/както и на краката/ са проектирани зони и точки. Щом човек заболее във всяка точка или зона се появява болезнено място.  Намирайки тази точка , активирайки я ние изпращаме лечебен импулс. Целта на рисуването е да намерите точната зона на конкретните органи.  Терапията със семена използваме в су джок, за да се въздейства върху конкретното заболяване. В су джок се работи със семена, с мокса, със студ, с магнити, използва се и метода "гореща игла". Според мен във ващия случай хомеопата е преценил ,че има нужда от допълнителни лечебни импулси, чрез су джок със семена.

# 9
  • Мнения: 9
Благодаря за информацията, наистина ми е от полза. Малко е трудно да задържа семенцето , било то и с лейкопласт, на детенце на годинка , но явно действа.  Не е вдигал температура , а вчера следобедният му сън продължи 4 часа , обикновено е 2 часа , по някое време татко му го провери дали диша  Grinning. Доста по спокоен е , само нощното хъркане си продължава , но е твърде рано. За да се убедя и изпитам метода,  днес си записах час за другата седмица. На малкия определено му е забавно да рисуваме по ръчичката и крачето , само после как ще му обяснява да не драска докато рисува  Joy

# 10
  • Мнения: 730
Използвайте антисептично тиксо, местенцето е необходимо да е сухо. Семето стои точно толкова, колкото е нужно, Счита се,че щом точката е активирана  достатъчно семето пада, така че не се притеснявайте.Успех!  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9
Ще пробвам ,  Wink

# 12
  • Мнения: 9
Ето на какво попаднах и вече съвсем ми се проясниха нещата за какво става въпрос  - dani avramоva - . А на тези които проявиха интерес можете да надникнете в  http://www.sujok.bg/index.php?a=1  СЕГА ЧАКАМЕ САМО И ДОБРИЯ РЕЗУЛТАТ , моля тези които са го изпитали драснете някой ред да споделите отзиви .  Hug

# 13
  • Мнения: 13 512
Аз практикувам този метод. Свалям  висока температура с черен фулмастер по върховете на пръстите, високо кръвно- също. Да, ефективен е много този метод. С магнити облекчавам ставни болки, със семена съм лекувала гърлобол и хрема, с мокси- същото.

Общи условия

Активация на акаунт