Бръснене преди секцио?

  • 21 715
  • 95
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичета, извинявам се за глупавия въпрос...но докъде те бръснат преди секцио? Само триъгълника или и срамните устни? Embarassed Embarassed Embarassed Най-вече ме интересува, ако има мами раждали в Майчин дом-София, каква е там практиката?

(Много моля без нападки... Интересува ме от медицински съображения.)

# 1
  • Мнения: 132
лично на мен ми обръснаха само малка част от горната част на триъгалника-само зоната в която е разреза и в последствие шева,но това в благоевград

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Моят съвет е да си извършиш тази процедура самичка, а да не разчиташ на персонала в болницата. Чувала съм, че са грубички и те "дерат" едва ли не на сухо. Една позната ми каза, че не знаела и отишла косматичка, та я обръснали с някакво тъпо ножче, сложили й много малко сапун и поливайки с чайник със студена вода свършили работата #2gunfire
Аз лично се бях обезкосмила навсякъде предния ден, та не се наложи да се възползвам от "услугите" им, въпреки че акушерката беше наш човек и нямаше да ме "третира" като другите, предпочетох сама да си се обезкосмя.
Ти преценяваш, но ако те притесява дали всичко да обезкосмиш.....може би питай лекаря си, знам ли.... newsm78

# 3
  • Мнения: 2 622
И двата пъти като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз предварително цялата се бях почистила, но в родилното решиха да минат още веднъж....и доколкото си спомням минаха само триъгълника...лошото беше, че ме обръснаха с някаква измислена самобръсначка (въпреки, че моята беше в чантата), след което целият ми триъгълник беше в гнойни пъпки.
Няма никакво значение как ще те обръснат, но няма да е зле да си носиш самобръсначката...постоянно с теб

# 5
  • София
  • Мнения: 2 508
Точно от това ме е страх, че някоя луда акушерка въобще няма да ми цепи басмата и ще ме одере цялата... А на мен ми излизат рани от подобно нещо. Sad Дори сама не смея да се обръсна, а и не мисля, че с корема ще мога без да се порежа (което е опасно при мен). Просто ми се иска да не се занимават с мен долу, нали и без това разрезът е горе?!?

# 6
  • София
  • Мнения: 790
Опитай да се избръснеш сама или помоли мъжът ти да ти помогне. Аз се справих самичка, в болницата ми бръснаха долната част на корема, не разбрах защо, като разреза е в началото на триъгълника  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 1 919
autumnsphere защо не помолиш съпруга ти да ти помогне за процедурата, срам несрам по-добре човек на когото имаш доверие, отколкото непознати и груби персони..

# 8
  • София
  • Мнения: 2 508
Предполагам няма да е възможно само с депилатоар?... newsm78 Cry

# 9
  • София
  • Мнения: 2 508
Мен не ме е срам от мъжа ми въобще, ама не съм много убедена, че той няма да ме пореже също... Той не се бръсне никак често, има си една брадааа... Heart Eyes

А и съм чувала, че акушерките въобще не ги интересува, дали си се оправила преди един час вкъщи и пак държат да ти теглят ножа...

# 10
  • Мнения: 1 045
Аз влязох по спешност и тази процедура ми я направиха в болницата.Не бяха груби,ножчето го сложи пред мен,спун,топла вода,както си трябва с две думи.Бръсненето и клизмата не е нито толкова лошо нито чак болка за умиране.По-скоро трябва да се притесняваш след упойката как е.Късмет!

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Бръсне се целият корем и целите гениталии. Най-добре мъжът ти да те обръсне вкъщи бавно и внимателно. Като отидеш в болницата, ако си избръсната добре, няма да те бръснат.

# 12
  • Мнения: 1 629
Аз раждах в Майчин дом, ама бях свършила работата преди това Sunglasses Съветвам те и ти така да направиш, защото ... абе съветвам те Twisted Evil Също така според мен всичко трябва и триъгълник и устни Peace Аз поне всичко бях махнала! Всъщност аз никога не съм молила мъжо да го прави. Взимам огледало слагам го на пода, клякам и действам   Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 2 508
Като отидеш в болницата, ако си избръсната добре, няма да те бръснат.

А дано си права...

И пак да питам: депилатоарът не е вариант май?

Dai4eto, теб не държаха да те обръснат втори път там, така ли?

# 14
  • Мнения: 8 999
Първия път се обръснах сама. Не се наложи да ме довършват в болницата. Но втория път ме приеха за секцио по спешност и ме бръснаха там. Всичко свалиха. Беше доста гадно.

# 15
  • Мнения: 2 960
Аз лично се обезкосмих в къщи-цялата зона около триъгълника,корема не са ми пипали,но аз тям нямам дори и леко мъхче.Така ,че в болницата само ме "провериха"обстойно и нямаше чужда намеса с бръснач.Наистина ,ако не можеш сама ,най -доброто решение е мъжО!!!

# 16
  • Мнения: 1 336
Преди да тръгна за болницата помолих майка ми да ме обръсне, защото корема ми беше огромен и нищо не виждах отдолу  Embarassed Щях да се порежа при всички положения. Освен това тапата ми падна един ден преди планирания ден за секцио, бързахме за болницата и бях много притеснена. Там обаче не им хареса майка ми как ме е направила и ме повториха ... Не ми била обръснала корема и затова (което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

# 17
  • Мнения: 2 960
(което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

кое е странно newsm78 -то всички хоризонтални шевове са именно в тази зона/освен ако не се реже вертиланно ,обикновено при усложнеие и вече почти не се практикува/

# 18
  • Мнения: 1 336
(което е странно, защото белегът ми е в зоната на бикините и въобще не включва корема, но изглежда са изрядни).

кое е странно newsm78 -то всички хоризонтални шевове са именно в тази зона/освен ако не се реже вертиланно ,обикновено при усложнеие и вече почти не се практикува/
Странно ми е, че при това положение ми обръснаха целия корем, а пък белега ми е много ниско долу.

# 19
  • Разград
  • Мнения: 518
Обръснах всичко в къщи с малко помощ от мъж ми  Embarassed. В болницата ме погледнаха, видяха, че всичко е ОК и обръснаха малка част от корема ми, там където се предполага, че ще бъде разреза. Раждах във ВИП-а на АГ-Варна  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 227
Сама се "оправих" и двата пъти. Първо с депилатоар за чувствителна кожа, който ставаше и за интимно обезкосмяване, после и с бръснач за всеки случай. Похвалиха ме, че съм се справила отлично. Wink Коремът не съм си обезкосмявала, а и в болницата не са ми правили въпрос.

# 21
  • София
  • Мнения: 545
И двата пъти сама съм се справяла, не са ми пипали корема. Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

Защото малко или много, видими или не има косми по корема. И по време на операция, ако случайно косъм попадне между пластовете, които се шият - такъв абцес може да стане, че да се види в чудо майката.

За депилатоар - дори да се използва не премахва качествено пубисните косми. Затова след него трябва да играе бръснача отново.

# 23
  • Мнения: 2 495
Aз мисля сама да се обезкосмявам Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 508
Разреза е много ниско, защо пък и корема трябва да бръснат?

Защото малко или много, видими или не има косми по корема. И по време на операция, ако случайно косъм попадне между пластовете, които се шият - такъв абцес може да стане, че да се види в чудо майката.

За депилатоар - дори да се използва не премахва качествено пубисните косми. Затова след него трябва да играе бръснача отново.

Яяяснооо... Мерси! Grinning

# 25
  • Мнения: X
И двата пъти като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

# 26
  • Мнения: 28
Всичко,сама,за корема-не са ме пипали/говоря за Тина Киркова/

# 27
  • София
  • Мнения: 44 088
без да се сърдите, но се зачудих - защо при секцио бръснат отдолу изобщо??? айде където е разрезът - ясно, но по-натам???

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Angel_Dust, предполагам,че го правят за по-добра цялостна хигиена.
Иначе на въпроса:избръснах се цялата без никакъв проблем.Корема ми беше огромен,но незнайно как се сгънах и успях да се ''оправя'' идеално.Даже като ме видя,акушерката ме похвали и пита дали съм ходила на кола маска. Joy

# 29
  • Мнения: 1 554
ползвам епилатор, бях се подготвила за нормално раждане но уви,секцио,обръснаха ми корема #Cussing out сега си имам косми и там ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 155
Обръснах се сама в къщи предната вечер. Не исках никой да ме бръсне в болницата, пък и бях чувала, че не спазват много голяма хигиена при тази процедура по болниците. Обръснах ВСИЧКО!!! Peace

# 31
  • Мнения: 371
Здравейте, ами ако и корема и триъгълника е обезкосмен с кола маска? С колата обезкосмяването става супер, особено, ако е направена предния ден. Аз лично не се бръсна, а това , че ви бръснат коремите направо ме ужаси.

# 32
  • Мнения: 1 554
щом на всякъде си обезкосмена + корема няма да те пипат Peace

# 33
  • Мнения: 4 784
И аз имам подобен на твоя проблем с раните, за това от години използвам машинка за подстригване. Чрез най - малкия номер на машинката си върша сама работата. Почиствам се нацяло. Не ми се мисли да се оставя на някоя сестра в болницата. Та за това и моят съвет е предварителна подготовка от твоя страна.

# 34
  • Мнения: 3 993
autumnsphere аз раждах в Майчин дом - София, нормално, не секцио. Бях почистила абсолютно всичко предварително и акушерката изобщо не повдигна въпроса. Но аз знаех, че ще раждам нормално. Ти щом знаеш, че си секцио, що не си попиташ лекаря, който ще го прави или някоя акушерка там и случайна да е, няма значение, ще ти отговорят.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 334
Аз се бях обезкосмила идеално предния  ден преди операцията и не са ме пипали  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз лично не се бръсна, а това , че ви бръснат коремите направо ме ужаси.

Хаха това е най-малкото преди раждане, което би ме ужасило  Wink  Joy

# 37
  • Мнения: 132
Знаех, че ще раждам със секцио и 2 дни преди това се бях обръснала изцяло, заради прегледите и т.н. потготовки, които ми се наложиха.
Раждането обаче се случи по спешност и когато ме приеха, бях вече ден и половина след бръсненето, така че ме повториха.
Акушерката в приемното на Тина Киркова беше младичка, страшно внимателна и въобще "душица"  Hug
Показа ми, че слага ново ножче и всичко беше ок.
Не знам защо, но и за секцио поне там държат да си изцяло обезкосмена.
А след като са ми сложили упойката, с нещо са ми обезкосмили и една ивичка ниско на корема, където е разреза. Не е бръсната, защото почти месец нямах никакви косъмчета там  newsm78. Явно е важно за хигиената на разреза.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
Предварително ми казаха да се обезкосмя - не съм се бръснала, ползвах депилиращ крем.

# 39
  • Мнения: 405
 Навсякъде, не само част от триъгълника....всичко. Сама се оправих вкъщи / прибрах си се до нас за да се пооправя, понеже се бръсна всеки ден, а имаше неща за дооформяне...и това със 2см. разкритие ooooh! - абе луда работа/

# 40
  • Мнения: 2 374
Аз раждах секцио и бях свършила сама преди това тази работа,не ме питай как само,как съм се кълчила само аз си знам. ooooh!
Ако можеш и ти го направи предварително,определено ще се спасиш от грубите ръце на акушерките,ако със самообръсначка ти е гадно можеш да използваш депилатоар или да помолиш мъжа си да ти помогне,ако не можеш да се справиш.

# 41
  • София
  • Мнения: 529
При първото секцио ме обръсна акушерката - само в горната част на триъгълника. При второто си се обезкосмих сама предварително. Не са ме проверявали, акушерката само ме попита имам ли нужда от помощ и това беше. За бръснене на корема не са ми и споменали дори. И двата пъти раждах в Майчин дом - София.

# 42
  • Мнения: 194
Здрасти,Аз раждах секцио в МАйчин дом.Обръснаха ме цялата-навсякъде,дори и корема,което за мен си беше шок,защото си мислех ,че после ще е доста космат,ама не се случи-гладък си е.Иди на кола маска,ако търпиш болка,аз лично не можех  и затова се оставих да ме бръснат.

# 43
  • Мнения: 2 374
Здрасти,Аз раждах секцио в МАйчин дом.Обръснаха ме цялата-навсякъде,дори и корема,което за мен си беше шок,защото си мислех ,че после ще е доста космат,ама не се случи-гладък си е.Иди на кола маска,ако търпиш болка,аз лично не можех  и затова се оставих да ме бръснат.
И кола маската е вариант,стига да търпи и да не и предизвика контракций,защото това е много често срещано./i]

# 44
  • Мнения: 306
Мен ме бръснаха в родилния дом. Не ми се говори за това преживяване. Обръснаха ми всичко, макар, че не разбирам причината. Ако имаш вариант, по-добре свърши тази работа сама. Аз бях доста наедряла  Embarassed и беше невъзможно, пък ми беше неудобно да карам мъжа ми Embarassed

# 45
  • Мнения: 325
Аз се бях почистила идеално с кола маска предишния ден в къщи.Бях махнала всичко,доста се помъчихно ми се падна страшна идиотка и ей така за неин кеф си кеф,пак мина с някакъв железен бръснач #2gunfire,като разбира се не видях да сменява ножче (естествено може да го е направила преди това). Леле как ги мразя тези работи. Още като се тя ми идва да й извия врата на тази.... #2gunfire #2gunfire

# 46
  • Мнения: 138
Предполагам няма да е възможно само с депилатоар?... newsm78 Cry
Не използвам крем депилатоар, но съм чувала, че космите се махат все едно се бръснеш. Така, че си мисля, че може  Rolling Eyes . Иначе аз се бях обръснала изцяло, но се наложи да ме пооправят. Сестрата използва моята самобръсначка и беше много внимателна.

# 47
  • Мнения: 2 237
Аз се обръснах сама у дома пред огледалото, два дни преди секциото.В болницата харесаха свършеното от мен и не ме пипаха повече.Обръснах всичко, до шушка,беше трудно но криво-ляво успях.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
/прибрах си се до нас за да се пооправя, понеже се бръсна всеки ден, а имаше неща за дооформяне...и това със 2см. разкритие ooooh! - абе луда работа/

Хахаха, точно това си представям и аз... Как с контракции се кълча, а приятелят ми се суети около мене и ми помага! ooooh!

Явно дори в Майчин дом всички процедират по различен начин... Е, надявам се, че е останало нещо човешко в тях и ще мога да ги помоля да не ме бръснат.

Ще пробвам с депилатоар. Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 5 752
И на мен ми минаха корема с бръснача, хем нямам косми там  Tired "Другото" го оправих вкъщи, даже ме похвалиха колко добре съм се справила  Crazy ooooh! Сега ще ми е по-трудно, заради белега от предното секцио.  Rolling Eyes Неприятно ми е даже да се пипна там. За депилатоар и аз се замислях, но кожата ми е много чувствителна и ме е страх да не се докарам някакъв проблем точно накрая  Rolling Eyes Кола маска пък съвсем не бих си правила.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 508
Сетих се един въпрос: а много от вас ли порязаха по време на бръснене или се справиха добре?... Confused

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Аз родих в Майчин дом, обръснах се сама предния ден, навсякъде. И аз, като теб, се ужасявах от това, че може някой да извърши такава процедура върху мен.  За мое облекчение, акушерката одобри прическата ми.  hahaha
Не съм ползвала огледало, карах по памет.  Mr. Green
Е, не успях да се порежа, Слава Богу. А може и просто да не съм видяла, заради стърчащия корем.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 508
Не съм ползвала огледало, карах по памет.  Mr. Green

WOW, добра памет! newsm10

# 53
  • София
  • Мнения: 12 554
Сетих се един въпрос: а много от вас ли порязаха по време на бръснене или се справиха добре?... Confused

Мен ме бръсна мъжът ми. В болницата казаха, че се е справил добре и не ме пипаха.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Тази процедура си я свърши ти!Внимателно.лека по-лека ще се избръснеш!Ако ти е удобно и огледало използвай! PeaceЛеко раждане!

# 55
  • Мнения: 2 090
Бях се обезкосмила вкъщи перфектно(с епилатор и огледалце Mr. Green),в родилния дом ми обръснаха....корема Shocked(нямах ни косъмче там,ама...явно така процедират)

# 56
  • Мнения: 2 448
Бях обръснала всичко сама. Само ме погледнаха дали корема е добре обръснат, не че имаше какво, но искаха да няма дори мъх.

# 57
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз се бях обръснала предварително

# 58
  • Мнения: 46 508
Обезкосмявам се изцяло и така или иначе нямаше нищо.
Ако си го направила вкъщи, не даваш да те пипат там и готово, няма от какво да се притесняваш.

Корема не са ми пипали.

# 59
  • Мнения: 317
Мъжа ми ме беше почистил идеално,понеже от 50кг станах 75кг и неможех да се видя толкова бях дебела Laughingи въпреки всичко акошерката с една марля и леко сапункена вода ме понамокри,че като извади една желязна бръсначка(от тези които и се сменят ножчетата само)стърга по целия ми корем колкото да отчете деиност.УЖАС doh

# 60
  • Мнения: 1 195
Аз се бях обезкосмила предварително.
В болницата нищо не казаха по въпроса.
Но когат бях 6 месец се наложи да вляза  в Шейново. И т.к. ме приеха по спешност не бях идеално изчистена и там една акушерка така ме обръсна че  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  така че най добре е да си подготвена предварително  Peace

# 61
  • Мнения: 4 335
Бях се обрьснала предварително в кьщи,абсолютно навсякьде,но вьпреки това там повториха процедурата Tired
Поне момичето беше изключително внимателно,никьде не ме надра или поряза.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 817
..... като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

И аз така. Но туктаме се бях поизтървала, че ме метна една акушерка на сухо да обере пропуските  fight

# 63
  • Мнения: 494
Мен ме бръснаха с електрическа бръсначка само там, където ще режат.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 508
Ами, да споделя как се развиха нещата при мен. Приеха ме в Рискова бременност в Майчин дом ден преди секциото. На вечерта една акушерка съвсем цивилизовано ме попита дали съм „тоалирана” и аз я попитах дали мога сама да пробвам. Тя каза ДА и аз се пробвах – е, и сама се порязах, но то се очакваше... На сутринта, когато ме извикаха за клизмата, тя погледна и обръсна само там, където не бях успяла. Предложих и мойта самобръсначка, но тя отказа... Не ме поряза, не боля, нищо фрапиращо.

# 65
  • Мнения: 18
Това,че те дерат на сухо в Майчин дом си е жива истина.При мен беше точно така при първото ми раждане и за това сега се обезкосмих сама.Мисля ,че само горе,но не съм много сигурна аз за това си махнах всичко/

# 66
  • Мнения: 74
Вече почнах да се чудя какво да правя , аз се обезкосмявам навсякъде на всеки две  седмици с кола маска.Под навсякъде обаче нямам предвид корема ,  а заради бремеността са ми излезли мъхове , да разбирам ли ,че ще ми го обръснат #Crazy Ужас  ... а след това на корема станаха ли ви по упорити и видими?

# 67
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Момичета, извинявам се за глупавия въпрос...но докъде те бръснат преди секцио? ...
Защо пък да ти е глупав въпроса? Никой не е длъжен да знае.
Всъщност, аз не съм сигурна, че е само преди секцио. Аз родих нормално и също се наложи. Вероятно превантивно Rolling Eyes
Както някои момичета са те посъветвали, най добре е да го направиш самичка.
Лошото е, че когато не е секцио (т.е., не знаеш точно за кога трябва да си обръсната), може да се наложи да го направиш няколко пъти.... Tired

# 68
  • Мнения: 645
Бях се обрьснала предварително в кьщи,абсолютно навсякьде,но вьпреки това там повториха процедурата Tired
Поне момичето беше изключително внимателно,никьде не ме надра или поряза.
и при мен така

# 69
  • Мнения: 742
Ами, да споделя как се развиха нещата при мен. Приеха ме в Рискова бременност в Майчин дом ден преди секциото. На вечерта една акушерка съвсем цивилизовано ме попита дали съм „тоалирана” и аз я попитах дали мога сама да пробвам. Тя каза ДА и аз се пробвах – е, и сама се порязах, но то се очакваше... На сутринта, когато ме извикаха за клизмата, тя погледна и обръсна само там, където не бях успяла. Предложих и мойта самобръсначка, но тя отказа... Не ме поряза, не боля, нищо фрапиращо.

Ми честито   bouquet

А можеше и да отидеш на кола маска Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 2 508
100% щях да си докарам контракции. Joy

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
 като раждах(секцио)се бях обръснала сама в къщи.Всичко!

# 72
  • Мнения: 153
Сама се справих - всичко бях махнала.

# 73
  • Мнения: 1 305
Аз се бях оправила преди да отида да раждам, но и там пак ме повториха но бяха много внимателни

# 74
  • Мнения: 2
Момичета, не искам да пускам друга тема и за това ще питам тук, смятам, че е подходящо.

Интересува ме дали някоя от вас е ходила или си е правила сама кола маска по време на бременността? Става дума не само за триъгълник, а за бразилска кола (това, на което вие казвате "всичко"  Wink). Аз съм в началото на бременността си и доста се чудя дали да си направя. По принцип ходя всеки месец на козметик, но сега уж гледам да съм предпазлива. Имам ли основание за някакво притеснение или спокойно да си правя тоалета?

Благодаря ви предварително.   bouquet

# 75
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако бременността ти не е проблемна и не ти е за сефте не виждам причина да не си направиш. Ако се притесняваш нещо - питай гинеколога си!

# 76
  • Русе
  • Мнения: 86
Въпреки, че раждах нормално и се бях обръснала 30 минути преди това, акушерката ме обръсна с металното си старо ножче, на сухо до пъпа. Направи ме на решето.

# 77
  • Мнения: 1 080
И аз мисля, че ак онямаш проблеми не би трябвало да е проблем да отидеш на козметик. Но все пак - това може да предизвика контракции - затова най - добре се обади на лекаря си, които ти следи бременността.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 991
Момичета, не знам дали съм за тук с въпроса си, но не исках да бързам да пускам нова тема.
На мен ми е още рано да мисля за това (в 5тия месец съм), но от няколко дни ме е обхванала една паника за раждането. Да ми се чуди човек.  Embarassed Имам обърната матка (което не знам какво значи), но можело да се наложи секцио (а аз съм твърдо против). Искам всичко да стане нормално, но все пак не зависи от мен. И ме завладяват едни сънища.... няма да се впускам в подробности
Както и да е. Изчетох ви коментарите и разбрах, че трябва да съм изцяло избръсната (първо раждане ще ми е  Embarassed). До сега не съм пробвала да го направя вкъщи. Бих искала да ми дадете някой съвет, защото моята кожа ужасно се възпалява, появяват се подкожни косъмчета и гнойни пъпчици. Мисля да си купя ел. бръсначка. Или да пробвам с някой крем. Ако някой има опит с тези неща може ли да ми даде съвет какъв крем за тези места да търся или каква бръсначка? Има разни с приставки, с малки глави, с големи....
Благодаря на всички, които дадат съвет и съжалявам за леко глупавите въпроси.  Embarassed

# 79
  • София
  • Мнения: 2 508
Абе, аз пробвах с крем и въпреки че беше планово секцио, се отказах, защото ставаше ужасно бавно и неефективно. Бръснеш се и това е, пъпките ще ги изтърпиш... Трябва да е абсолютно гладко. Като ти дойде до главата, не ти се струва толкова ужасно, честно.

# 80
  • Мнения: 3 294
ashley777 мила , мисля че няма да успееш да се избръснеш сама когато дойде момента да раждаш , предвид големия корем който ще имаш тогава... на мен сега вече ми е невъзможно , а за деветия месец не ми се мисли  Mr. Green

# 81
  • София
  • Мнения: 12 554
Ако някой има опит с тези неща може ли да ми даде съвет какъв крем за тези места да търся или каква бръсначка?

Има си дамски бръсначки. Във почти всеки магазин и парфюмерия. Иначе - бръсненето с крем за бръснене или сапун.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 508
ashley777 мила , мисля че няма да успееш да се избръснеш сама когато дойде момента да раждаш , предвид големия корем който ще имаш тогава... на мен сега вече ми е невъзможно , а за деветия месец не ми се мисли  Mr. Green

Аз успях! Peace

Само малки участъци пропуснах, но акушерката ме довърши! hahaha

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз смятам, че е по-добре сама да го направиш. Аз лично се бях обръснала сама напълно, така че не мога да кажа докъде. Не ми пречеше корема, въпреки че бях с близнаци и по-голям корем от моя нямаше  Laughing Но аз го правя това от години та съм свикнала. Но имай предвид че ползват една самобръсначка за много жени и бръснат само с вода и то студена. Ако не можеш сама поне си носи собствена самобръсначка.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 991
Благодаря за отговорите. Наистина не знам с колко голям корем ще съм, но поне сега да пробвам. А и малко се притеснявам някой друг да го направи вместо мен (дори и мъжа  Embarassed). Но едва ли ще мисля толкова като наближи момента. Просто искам да съм снабдена с всичко възможно и да пробвам, за да видя кое как ще ми се отрази. Ще потърся някакъв крем и самобръсначка ще си купя.  Grinning

# 85
  • София
  • Мнения: 2 508
За самобръсначка ти препоръчвам Жилет Venus:

# 86
  • Мнения: 431
Не е чак толкова трудно да се избръснеш сама.
Аз действах "по памет",а накрая си помогнах с огледалце,което сложих на земята-перфектно беше  Peace
Аз живеех с мисълта за вагинално раждане и затова се постарах,но дори да знаех,че ми предстои секцио,пак щях да се обезкосмя изцяло-за всеки случай  Simple Smile.

# 87
  • София
  • Мнения: 12 554
А и малко се притеснявам някой друг да го направи вместо мен (дори и мъжа  Embarassed).

Е, не е нещо дето да не го е виждал  hahaha

# 88
  • Мнения: 46 508
... Бих искала да ми дадете някой съвет, защото моята кожа ужасно се възпалява, появяват се подкожни косъмчета и гнойни пъпчици ...

Нормално е, при повечето така се получава, затова в другите държави не бръснат, а ако се наложи епизиотомия, минават ниско с машинка чак тогава, защото на прясна рана само пробивне на косъм липсва, но все пак живеем в България, всичко е обратно тук  Laughing

# 89
  • Мнения: 1 817
Аз сама я свърших тази работа, с помоща на мъжо. Ползвах депелатоар /ароматизиран/

# 90
  • Мнения: 1 354
За самобръсначка ти препоръчвам Жилет Venus:




 Peace Ashley777 и аз бих ти препоръчала тази Peace
 А аз когато дойде момента ще пробвам сама да се обръсна,а ако не е станало ще трябва да се изтърпи да ме остърже акушерката #Crazy няма начин.
 Не му мисли много, като му дойде времето ще си прецениш най- добре(поне аз така правя).
 Леко бременнеене Hug

# 91
  • София
  • Мнения: 2 132
А тези които са използвали депилатоар, каква марка?

# 92
# 93
  • София
  • Мнения: 2 132
Дали е безвреден за бебето, аз искам и сега да използвам, че иначе е трудна работа с  тоя корем  Crazy

# 94
  • Мнения: 4 586
ох няма да забравя как от голения корем не можех да се видя  Whistling
но се справих сама, даже докторката ме похвали

# 95
  • Мнения: 2 090
Geraldine ,крема няма как да навреди на бебето Wink.
Кожата там е по-чувствителна,притесненията ми преди да го ползвам бяха по-скоро да не се получи някакво възпаление.Но не се получи.И сега си го ползвам крема.

Общи условия

Активация на акаунт