От кога да сложа бебчо да седи?

  • 2 374
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 476
мисля, че не трябва да го слагаш, преди само да покаже готовност за това и определено не преди 6 месеца...това важи и за прохождане и т.н...децата сами си показват, кога са готови  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
Безопасно и препоръчително е когато само започне да седи. Не го насилвай - няма за къде да бързаш. На въпроса за колко време - ами, за колкото само прецени. Не го обграждай с възглавници и подпирачки.

# 32
  • Мнения: 666
По принцип бебето само си показва, моя син седна на шест месеца и като се измори сам си се търкулваше настрани и по корем.

# 33
  • Мнения: 90
Моята бебка я слагах полуседнала в количката още на 3-4 месеца, на 5 и половина си седеше самичка доста стабилно, не иска да лежи вече въобще, сега сме вече в проходилка

# 34
# 35
  • Мнения: 405
 Принципно бебетата се слагат в седнало положение от 6м+, но в твоя случай най-разумно ще е да направиш консултация с педиатъра на детето или с ортопопед за да си сигурна.

# 36
  • Мнения: 8 999
След шестия месец. Особено ако е с наднормено тегло.

# 37
  • Мнения: 2 447
Не съм го "слагала".Той сам си седна.Повдигнах количката му на полуседнало положение на 5мес.На 5 и половина той се изправи и седна сам,но облекалката до седнало повдигнах доста късно,може би към 8 месец.Оставих я до полуседнало за да може когато се умори да полегне назад да му отпочине гърба!

# 38
  • Мнения: 101
Моята бебочка сама изявява желание да седи, въобще не и се стои легнала Simple Smile От 1 седмица я слагам в седнало положение на коленете си или я облягам на дивана /разбира се с моя помощ/. В полуседнало положение започнах да я слагам в средата на 4 м., като използвах кошницата ни за кола /тя има опция за различни положения, но не зная всички ли имат/. Когато се умори, сама си показва, че иска да смени позата.

# 39
  • Мнения: 1 080
"Наднормено тегло"за бебе - ай стига бе........    Tired Tired Tired
След 6 мес. вече е безопасно да го слагаш седнало.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace след 6 месец.

# 41
  • Разград
  • Мнения: 2 102
След 6-и месец. А то и бебето само ще си покаже кога е готово за това.

# 42
  • Мнения: 200
Когато ти покаже бебето , обърнах количката в полуседнало положение на 4,5м , тя сама се наемаше да става .

# 43
  • Мнения: 1 817
Аз знам, че е добре да е след 6м., но моите съм ги слагала по-рано /към 5/ Постоянно се напъваха да стават. И по-рано съм ги слагала за кратко.
Така ,че водете се по децата си. Те си показват кога са готови. Peace

# 44
  • Мнения: 961
Добре е да е след 6 м. Но детето ще ти покаже само.

Общи условия

Активация на акаунт