Недоволните

  • 4 679
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 973
мнооого писане в тази тема  Sad

аз не съм доволна само от липсата на места в ДЯ и в ДГ

# 46
  • Мнения: 177
мнооого писане в тази тема  Sad

аз не съм доволна само от липсата на места в ДЯ и в ДГ

Ще те помоля да дадеш някаква идея за решение на проблема, ако  желаеш разбира се newsm03

# 47
  • Мнения: 1 558
мнооого писане в тази тема  Sad

аз не съм доволна само от липсата на места в ДЯ и в ДГ

Ще те помоля да дадеш някаква идея за решение на проблема, ако  желаеш разбира се newsm03
Аз ще ти дам идея.Всички детски градини и ясли да работят като такива.Всички знаем,че голяма част от тези заведения в момента са или соцални грижи или други общински структури.Ако всички си заработят отново като детски градини и ясли мисля,че положението поне малко ще се облекчи. Peace

# 48
# 49
  • Мнения: 187
И не само това! Мога да бъдат отделени средства от излишъка, който се генерира всяка година и да се построят нови ДГ и ДЯ! А не да се купуват лимузини за ненядените депутати!

# 50
  • Мнения: 177
И не само това! Мога да бъдат отделени средства от излишъка, който се генерира всяка година и да се построят нови ДГ и ДЯ! А не да се купуват лимузини за ненядените депутати!

 newsm10

# 51
  • Мнения: 11 314
Според мен нито една държава не тачи своите имигранти. Но все пак прави нещо за тях. Ако си имигрант в България, не се надявай и на един памперс от държавата. Е, като не се грижи за имигрантите, нека поне да се грижи за нас, за да не ставаме емигранти и да отиваме в друга държава и да се грижат за нас като имигранти.


п.с . Средна заплата в Германия 2460 евро х 1, 95583 = 4811 лв. А в България около 250евро * 1.95лв. =487.5лв.  Тъй като цените в Германия са почти същите.
Бензина (А95) в Германия беше 2.24 лв./л. когато в България по същото време беше почти 2.40лв./л. (сега благодарение на световната криза спадна до 1.63лв./л., но дори и на тази цена в. News казва че е 2.7 пъти по скъп от САЩ - сега той е 0.61лв./л.)
Друг пример ходим да купуваме евтини коли от Германия за по 400евро, а тук ги продаваме по 3500лв. и  на горе.
Също така ходим да работим там за по 500евро.
И в крайна сметка логично е да им не стигат парите - всеки петък излизат с препълнени колички от хипермаркетите, а ние тук пълним количка за 10 пазарувания. Плащат на детегледачки и домашни помощници. Ходят си на почивки когато си поискат. Всеки член от семейството си има кола.  И не си мислете, че работят повече от нас. Ние се бъхтаме като роби, а те стоят само зад бюрата (може и повече часове, но не е по натоварващо).
А и да не забравя чухте ли Германия какво прави заради кризата - раздава пари на рака на семействата, особено на тези който имат деца.
 family6
Ей така като почнете, че направо ми иде да гръмна някой!
С тази "средна" заплата живеят може би 10 % от населението тук. А това е брутна заплата.
Масата народ не получават чисто не повече от 1200-1500 евро.
За тия цени ще купиш предимно 20 годишен автомобил, а ще намериш ли балък в България да го купи?
За ходенето на почивка, детегледачката и домашната помощница направо ще премълча  Twisted Evil
А като пишеш, че раздава пари на рЪка на семейство, знаеш ли, че е еднократно, че с тях няма да може да се купи нищо и че е определена сума на дете.
Обичам такива коментари!

Сега конструктивно по темата - предлагам да се борите за по-високи детски, които да не се влияят от дохода на родителите и да се заплащат както е в Европа - ако детето при навършване на 18 г още учи, да продължават да се изплащат ( в Германия до скоро беше до 27 г., но го намалиха на 25 г).
Не знам дали лекарствата с рецепти са безплатни в България и до каква възраст, но като вземате пример от Запад, то поне да е като хората - при нас всичко за децата до 12 г е безплатно, щом е с рецепта. Ако сте го купили без рецепта, а след това педиатъра ви даде такава, можете с нея да си вземете парите обратно от аптеката. Това би трябвало да влезе в Закона за здравеопазването.
Пиша тези неща тук, защото касаят изцяло децата, не само майчинството.

# 52
  • Мнения: 177
Вечерница
Извинявай, но моята информация е проверена.
Да така е маса хора получават по 1200 -1500евро, но има и такива които вземат 5 цифрена сума (за това тези цифри са средна заплата).
Да ми дават и на мен 1200 - 1500евро, няма да си отворя устата за надбавки и увеличение.  Що се отнася за колите не е така - девер ми всяка седмица е в Германия и докарва по 5 автомобила от там и смея да твърдя че за 1200 - 1500евро ще си купиш кола на 7 години в отлично състояние и ще я продадеш двойно в България. (ако искаш ще ти пратя, какви коли и за по колко пари докара и за колко ги продаде)  Wink
А що се отнася до заплатата в град като София наистина се взема
голяма заплата, но в другите градове не е така. В Монтана и Враца е практически не възможно да си намериш работа за над 400лв. а в моя град дори и в частните предприятия най -високата заплата е 600лв а средната е около 250лв.

п.с И моля те прочети ми и останалите коментари и ще разбереш какво оспорвам аз  newsm51

# 53
  • Мнения: 11 314
laysi ,оспорвам единствено сравняването на ябълки с портокали.  Базата за сравнение е различна и мен тези 250 евро средна заплата също ми бъркат в сърцето, щото съм от провинцията и знам там положението как е.
Важното е нещата в България за децата и техните родители да се наместят в правилната посока!
Другото е прах по пътя. Wink

# 54
  • Мнения: 177
Вечерница
Оспорвам го защото ми е писнало управниците да казват какво е в Германия и в други страни от ЕС. А да не направят едно просто сравнение.

п.с спора за германия започна от това, че казах, че искам детските надбавки да са като в Германия  Peace

И да добавя, че цената на ябълките и портокалите се изравни, дано и България и Германия се изравнят.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 17:08 от laysi

# 55
  • Мнения: 11 314


п.с спора за германия започна от това, че казах, че искам детските надбавки да са като в Германия  Peace
Много добре искаш. Това е и моето пожелание! Те дори ги вдигнаха с по 10 евро от януари за децата родени преди 2008, а за родените от 01.01.2008 е 16 евро надбавката.
Ама е смехория на фона на останалата простотия там.
Само да добавя като сравняват политиците сумите, които семействата получават, дали сраванят и сумите, които семействата тук разхождат? Щото реално погледнато водата, боклука и данъка сгради са доста солидни суми - цената на водата е 1/3 питейна и 2/3 канална!
Сори за оффа!

# 56
  • Мнения: 177


п.с спора за германия започна от това, че казах, че искам детските надбавки да са като в Германия  Peace
Много добре искаш. Това е и моето пожелание! Те дори ги вдигнаха с по 10 евро от януари за децата родени преди 2008, а за родените от 01.01.2008 е 16 евро надбавката.
Ама е смехория на фона на останалата простотия там.
Само да добавя като сравняват политиците сумите, които семействата получават, дали сраванят и сумите, които семействата тук разхождат? Щото реално погледнато водата, боклука и данъка сгради са доста солидни суми - цената на водата е 1/3 питейна и 2/3 канална!
Сори за оффа!

Не разбрах само за тези 10 и 16 евро за коя държава са.
но всеки който е регистриран в ДЕ, и на който децата му са регистрирани също - получава детски в размер на 154 евро

# 57
  • Мнения: 11 314
За Германия са. Забравих да уточня, че 16 евро всъщност са за трето дете. Т.е. става 164 за първо и второ дете и за трето 170 евро. Преди скока беше от четвърто дете нагоре.

# 58
  • Мнения: 177
За Германия са. Забравих да уточня, че 16 евро всъщност са за трето дете. Т.е. става 164 за първо и второ дете и за трето 170 евро. Преди скока беше от четвърто дете нагоре.

Дано да ни огрее и с половината сума newsm17

# 59
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
laysi казваш,че много жени вземат заем, за да се осигурят за своя сметка някъде фиктивно, защото нямат необходимия осиг. стаж. Трябва да подчертаем, че изискуемият стаж е 12 месеца набран изобщо през живота на жената, а не непосредствено преди самия осигуртелен случай. Нормално е човек да се възползва от едни блага след като е допринесъл за тяхното набиране. Няма безплатен обяд. Или по-точно в тоя случай даже има нещо като безплатен обяд, но то е социална помощ, която се полага на тези, които нямат необходимия осиг. стаж - може да е минимално, но все пак го има.
И да добавя за сравнение, защото все гледаме какво е по света - имам приятелка в САЩ,която има право на 6 седмици платено майчинство, от които две преди термин. Как ви звучи  Thinking

Не мисля, че е нормално да се толерират практики, които имат за цел да се облагодетелства един човек / или определена група хора / за сметка на други, както в случаите на "довнасяне" на осигуровки. Заради точно тази практика се въведе 12 месечния период - това е опит на държавата да се защити източването на фонда, от който се теглят обезщетенията.

И тъй като и аз съм в отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст искам да кажа, че това което ми се иска да развие държавата е насърчаване на фирмите,които наемат жени с малки деца, да създаде възможност за по-гъвкави решения - намалено работно време, почасова работа, надомна работа за жени, които искат едновременно да отглеждат малките си деца и да работят. Ето какво трябва да насърчава държавата и да дава преференции за такива работодатели.

Общи условия

Активация на акаунт