Има ли в момента вирусен конюнктивит?

  • 12 248
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 776
Кокона Бонбона, благодаря ти, аз също достигнах до същия извод, защото 3 седмици и половина слагам капки без ефект. Не смеех да ги спра, защото на тях пише, да не се спират дори слад като изчезнат симптомите на зачервяване , парене и сърбеж. От вчера не си слагам и съм много по-добре. Да чукна на дърво, дано да е приключил гадния конюнктивит.

# 16
  • Мнения: 578
Благодаря на всички за отговорите и съветите. Успокоих се малко -доколкото е възможно де в тази ситуация. Цяла седмица спя в хола на дивана да не съм при детенце и сменям възглавници и всичко всяка сутрин. Кърпички и всичко което използвам веднага го хвърлям и си мия ръцете постоянно. Дано го опазя, въпреки че в началото спеше при мен. Но четох, че инкубационния период е пет дни и Слава Бог засега му няма нищо. А и очната лекарка ми каза, че щом провеждам лечение не е толкова заразно вече. Аз имам подобрение от тези капки, но очаквах да ми мине побърза, а вече една седмица не минава напълно. Поне знам, че е вирус, защото се обвинявах, че не съм внимавала достатъчно и съм си заразила окото с мръсни ръце...То в тоя градски транспорт дето си дишаме в устите...как да се опази човек Cry

# 17
  • Мнения: 578
Забравих да спомена , че край на лечението може да се постави , когато има два чисти дни.Не е нужно 10 дни да се ползва лекарството , но поне 5 трябва , ако разбира се има 2 чисти дни , както казах.

А какво значи два чисти дни?Да няма секрет сутрин в окото ли?Защото аз като се събудя сутрин все още едното ми око е със секрет Cry

# 18
  • Мнения: 1 214
Забравих да спомена , че край на лечението може да се постави , когато има два чисти дни.Не е нужно 10 дни да се ползва лекарството , но поне 5 трябва , ако разбира се има 2 чисти дни , както казах.

А какво значи два чисти дни?Да няма секрет сутрин в окото ли?Защото аз като се събудя сутрин все още едното ми око е със секрет Cry

Да , това означава.А заразяването става по въздушно-капков път.Не от мръсни ръце.Дори може да имаш инфекция в носа или в гърлото(някаква бактерия примерно) и да е ударило в очите.Аз те съветвам да смениш капките щом не ти е минало до сега , защото ще се получи така , че ще мине десет-дневния срок за тези капки и пек ще се наложи са ги смениш , ще започнеш с други , които пак не знаеш дали ще нацелиш и т.н.т , получава се порочен кръг.консултирай се и с очен ако трябва , решавай бързо проблема , защото иначе може да започне да се влачи дълго.Има едно бързо изследване с лентички , на място става и веднага ти казват дали има нещо.

# 19
  • Мнения: 776
Благодаря на всички за отговорите и съветите. Успокоих се малко -доколкото е възможно де в тази ситуация. Цяла седмица спя в хола на дивана да не съм при детенце и сменям възглавници и всичко всяка сутрин. Кърпички и всичко което използвам веднага го хвърлям и си мия ръцете постоянно. Дано го опазя, въпреки че в началото спеше при мен.

И аз така, защото и двете ми деца скачат сутрин при нас в леглото, наложи се да ги отуча за известно време.
Не се притеснявай толкова, моята лекарка казва, че вирусния конюнктивит трае от една до три седмици, независимо от лечението. Наскоро са имали медицинска конференция , там са им казали, че при вирусни конюнктивити, дори и без лечение, а само с промивки с лайка, пак при всеки човек е различно и на наякои хора минава за седмица -две, а при други /като мен/ за цели три седмици. Вече мислех, че ставам хронична, но за щастие премина.
Все още не смея да се гримирам и да се мажа с крем за лица, защото ме е страх да не се раздразни пак. УСПЕХ в лечението, това което знам че помага е високи дози вит.С , за да помогнеш на организма да се  пребори.

# 20
  • Мнения: 578
Уф...аз пак да питам...вече 12 дни провеждам лечение и не ми минава напълно. Първо с капките, а сега от три дни си слагам Фуситалмик...Сутрин очите не са ми залепени, имам съвсем малко секрет във вътрешния ъгъл на окото, но като си изтегля надолу клепачите все още ми е леко зачервено, като едното око във външния ъгъл повече. Направо не знам какво да си мисля, прочетох какви ли не гадости из разни сайтове. Утре пак ще ходя на лекар. Знам, че тук лечение няма как да получа, но поне успокоение, че вече изкрейзвам Cry Толкова ли е продължителен тоя конюнктивит... Sad

# 21
  • Мнения: 776
Уф...аз пак да питам...вече 12 дни провеждам лечение и не ми минава напълно. Първо с капките, а сега от три дни си слагам Фуситалмик...Сутрин очите не са ми залепени, имам съвсем малко секрет във вътрешния ъгъл на окото, но като си изтегля надолу клепачите все още ми е леко зачервено, като едното око във външния ъгъл повече. Направо не знам какво да си мисля, прочетох какви ли не гадости из разни сайтове. Утре пак ще ходя на лекар. Знам, че тук лечение няма как да получа, но поне успокоение, че вече изкрейзвам Cry Толкова ли е продължителен тоя конюнктивит... Sad

При мен абсолютно същата картинка беше, каквато описваш. Сега след четири седмици, вече нямам секрети от очите и червенината е намаляла, но все още има сърбеж и червенина, особено при едното око, от което започна проблема. Направо немам нерви!
Пия витамини за подсилване на имунитета, защото докторката каза, че не минава, заради ниска имунна защита. Успех, дано се оправиш Hug

# 22
  • Мнения: 1 214
Уф...аз пак да питам...вече 12 дни провеждам лечение и не ми минава напълно. Първо с капките, а сега от три дни си слагам Фуситалмик...Сутрин очите не са ми залепени, имам съвсем малко секрет във вътрешния ъгъл на окото, но като си изтегля надолу клепачите все още ми е леко зачервено, като едното око във външния ъгъл повече. Направо не знам какво да си мисля, прочетох какви ли не гадости из разни сайтове. Утре пак ще ходя на лекар. Знам, че тук лечение няма как да получа, но поне успокоение, че вече изкрейзвам Cry Толкова ли е продължителен тоя конюнктивит... Sad

Ще ти кажа какво бих направила аз.Ако лечението не е помогнало до 10-я ден щях да спра капките за два дни и на третия щях да отида за изследване на очен секрет.Очите не трябва да се мият и не трябва да си употребявала антибиотични капки най-малко два дни.
И на дъщерями и се събира меко секретче във вътрешния ъгъл.От петък е на макситрол маз.ако до 10я ден не спре секрета ще направя както описах по-горе.

# 23
  • Мнения: 578
Много ме успокоявате, благодаря на всички за търпението и разбирането. Чак на гинеколог отидох да си правя микробиология след като изчетох всичко из Интернет. Нищо не ми откриха, ама това не ме успокоява много. Като прочетох, че ако продължава повече от три седмици е венерическо заболяване, протичащо с конюнктивит и изпаднах в ужас Cry Явно си е упорито и трябва да имам още малко нерви.  baby_neutral

# 24
  • Мнения: 776
Уф...аз пак да питам...вече 12 дни провеждам лечение и не ми минава напълно. Първо с капките, а сега от три дни си слагам Фуситалмик...Сутрин очите не са ми залепени, имам съвсем малко секрет във вътрешния ъгъл на окото, но като си изтегля надолу клепачите все още ми е леко зачервено, като едното око във външния ъгъл повече. Направо не знам какво да си мисля, прочетох какви ли не гадости из разни сайтове. Утре пак ще ходя на лекар. Знам, че тук лечение няма как да получа, но поне успокоение, че вече изкрейзвам Cry Толкова ли е продължителен тоя конюнктивит... Sad

Ще ти кажа какво бих направила аз.Ако лечението не е помогнало до 10-я ден щях да спра капките за два дни и на третия щях да отида за изследване на очен секрет.Очите не трябва да се мият и не трябва да си употребявала антибиотични капки най-малко два дни.
И на дъщерями и се събира меко секретче във вътрешния ъгъл.От петък е на макситрол маз.ако до 10я ден не спре секрета ще направя както описах по-горе.

Много добра идея. Точно това ще направя, все пак не искам да ми става хроничен гадния конюнктивит  #2gunfire Благодаря!   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт