Има ли в момента вирусен конюнктивит?

  • 12 222
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 578
От една седмица съм с конюнктивит. Не мога да повярвам, че ме е хванало такова нещо на стари години Cry Ходих на очен лекар и ми даде капки за очи с антибиотик, ама не ми минава. Имам малко подобрение, но...Четох, че бактериалния минава за седмица, но вирусния може и до три седмици. Ужасно съм притеснена да не заразя и малкия, че само това липсва Cry Педиатърката каза, че имало такъв вирус в момента, а той бил много заразен. Има ли нещо такова наистина или при мен е бактериално не знам....

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Има, да. Аз карах такъв вирус точно по празниците. Капах си Тобрин и ми мина сравнително бързо. Много е заразен конюнктивитът, тъй че не се чуди, че си го пипнала  Rolling Eyes Стой, колкото се може по-далеч от детето, да не му го лепнеш и на него.

# 2
  • Мнения: 578
На мен ми дадоха Сперсадекс, но вече една седмица не ми минава  Cry

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
На мен ми дадоха Сперсадекс, но вече една седмица не ми минава  Cry

Смени капките - вземи Тобрекс, Тобрадекс или Тобрин /българският вариант, от който съм най-доволна и не са скъпи - 3-4 лв./. Сперсадекс не са най-подходящите, защото се изписват основно при алергични прояви. Така поне ми обясни една позната фармацевтка.

# 4
  • Мнения: 578
Ами и аз питах дали може Тобрадекс, тобрекс или макситрол, защото съм ги ползвала за детето като има хрема, но лекарката каза,че били по-слаби. Не смея без лекар да си купувам капки за очи. Предписа ми и едно мехлемче - Фуситалмик, като свърша с капките, къй като повече от 10 дни не могат да се прилагат. Явно е доста упорито това нещо Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Явно е доста упорито това нещо Sad

Не е толкова упорито, когато се ползват правилните капки.
За конюнктивит досега винаги са ми предписвали някои от тези капки, които ти изредих - и на мен и на детето.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тобрин наистина са по евтини и много ефикасни. Peace

# 7
  • Мнения: 776
При мен този вирусен конюнктивит трае вече 3 седмици, чак сега вече 4-та седмица почувствах облекчение. Ползвах фуциталмик и тобрекс, сега минах на декстобрин, почти съм се оправила, но още ме сърбят очите , та не знам какво да правя. Много помага отвара от лайка да промиваш преди да капнеш от капките.
За да не заразя децата ползвам всичко отделно и дори не ги целувам, а съм настрана доколкото ми е възможно Sad

# 8
Синън ми от една седмица го сърбят очите и има едни бели неща като гурелчета,дали е конюктивит?Не го сърбят постоянно,2-3 пъти на ден

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Очите зачервени ли са?

# 10
Не са червени,само когато вземе да ги търка много се зачервяват малко.казва че го сърбят клепачите където са миглите

# 11
  • Мнения: 1 820
Има и по принцип май все е заразно! ooooh!Независимо какъв е все минава мноооого бавно  Sick

# 12
  • Мнения: 1 214
за конюнктивита и нашия опит мога доста да изпиша , но ще се огранича с основни неща.Ако до 5-я ден нямате подобрение не губете време , а сменяйте лекарството.Дъщеря ми в момента е с конюнктивит.5 дни на Тобрадекс(защото освен антибиотични са и противоалергични, а очите и бяха освен споени с гурли сутри и зачервени)  - подобрение почти нямаше.След разговор с педиатъра решихме да ги сменим с маз  Макситрол.Подобрението настъпи веднага - явно правилното лекарство.преди 3-4 години имаше едно кремче Иргамид , което беше много ефикасно , но вече не го внасят.Защо ли?!струваше наполовина на антибиотичните капки.А мазта създава защитен филм и пази окото цяла нощ.
Mlyna , според мен трябва да спреш всякакви капки.Сухотата и сърбежът най-вероятно идват от това.прекалено дълго си използвала капки.Мисля , че ако ги спреш ще се окаже до дни , че всъщност ти е минало.Ох , и това от личен опит го казвам.Ако много те е страх продължи с маз , така поне ще се овлажнява окото , а няма да се изсушава и да те сърби.

# 13
  • Мнения: 9 973
и аз лекувах с тобрин

# 14
  • Мнения: 1 214
Забравих да спомена , че край на лечението може да се постави , когато има два чисти дни.Не е нужно 10 дни да се ползва лекарството , но поне 5 трябва , ако разбира се има 2 чисти дни , както казах.

Общи условия

Активация на акаунт