За нас, за състоянието на планетата и какво можем да направим!

  • 23 638
  • 333
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 957
svetlina_8 , Cantariny ,,

явно става въпрос за една и съща мантра! Светлинка, да попитам като децата... това вдишване и издишване по време на изговаряне на мантрата, наподобява ли медитативно дишане? Да изпрося малко повече подробности, защото наистина има действие вдишването за приемане и издишването за освобождение може би...

Благодаря на всички за всичко споделено! Доста инфо е, но всичко е полезно!  bouquet

# 31
  • България
  • Мнения: 3 621
Разбира се , че се записвам   bouquet

# 32
  • Мнения: 957
"Има два вида щастие. Едното е обусловеното - възниква само при определени условия. Виждаш жена си - щастлив си. Или обичаш парите и намираш чанта пълна с пари - щастлив си. Или си егоист и ти е присъдена Нобелова награда - танцуваш от щастие. Това е обусловено щастие, трябва да създадеш усл овия за него. И то временно. Колко дълго можеш да си щастлив с обусловеното щастие? Колко дълго може да продължи такова щастие? Идва за един миг и след това изчезва. Да, когато намериш чанта с пари, си щастлив, но за колко време ще бъдеш щастлив? Няма да е много дълго. Всъщност, за един момент ще има надигане на енергия, ще се чувстваш щастлив, а в следващия момент ще започнеш да се страхуваш. Чии са тези пари? Видял ли те е някой? Съвестта ти ще се обади: "Това не е правилно. Това си е чиста кражба. Трябва да се отиде в полицията и да се предадат парите."... и тревога, вина. Но ги занасяш вкъщи, скриваш ги. Страх те е: жена ти може да ги открие, може би някой наистина те е видял - кой знае? Тревожиш се непрекъснато. И какво ще правиш с тези пари? Каквото и да направиш с тях, пак ще ти даде временно щастие. Купуваш кола, за момент си щастлив. След това?... След това колата остарява. След няколко дена изобщо не я поглеждаш. Временното щастие идва и си отива.
Съществува и друг вид щастие, който се нарича истинско щастие. То е безусловно. Не трябва да му осигуряваш специални условия. То е тук! Трябва само да погледнеш в себе си и да го откриеш! Не се нуждаеш от жена, не се нуждаеш от мъж; не се нуждаеш от голяма кола или голяма къща. Не е необходимо да имаш голям престиж, власт, влияние - нищо. Ако затвориш очи и се насочиш навътре - то е там... Само това щастие може да съществува винаги. Само това щастие може вечно да е твое."

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 04:19 от tonimar

# 33
  • Мнения: 3 674
Момичета, много се радвам да видя и някои от темата за Подсъзнанието. Laughing Много хубаво го каза някой... темите не се конкуриат, а се допълват. Просто имаше нужда от такава тема, за да разширим малко обзора на търсенето и знанието  Hug Тук няма  тортички, букети...дръвчета и вафли...майтап Grinning

Наистина не сте ни разбрали правилно с тонимар! Rolling Eyes Нека не  звучи като оправдание....но когато писахме в Подсъзнанието за това ,че времето е кратко и не трябва да си губим времето и да си разпилявам енергията  и да помагаме на хората , които искат да напредват...а времето лети. Та като писахме за "губене на време и енергия" нямахме в предвид вас, от темата в Подсъзнанието... ooooh! ...а като цяло в живота.

Така че," осъждането  и разпъването ни на кръста" .. беше излишно. Sunglasses

Ама аз както винаги  обичам да казвам...простено ви е и то сърце Hug Разбира се , че ще пишете и тука, нали се грижим за изчистването на нашата планета, не само за нашето изчистване...


Лека нощ на всички и любов и светлина в сърцата! Heart Eyes



 

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 04:10 от ЧервеноВинце

# 34
  • Мнения: 10 686
предимно ще ви чета - като не давате торти тук...  Laughing

А понятия като "конкуренция", предполагат съревнование, а такива неща на духовно ниво просто не съществуват. Ако бъде осъзнато това, биха се избегнали доста недоразумения по принцип  Wink

Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 10:05 от mijjjka

# 35
  • Мнения: 3 069
Записвам се и аз.

# 36
  • Мнения: 116
Момичета, аз в последно време много се замислям колко много време и енергия съм губила да поемам информация от най-различни източници само за да бъда "в час" какво се случва тук и там или просто да се разсейвам от натоварването с абсолютно безсмислени неща. Направо се ужасих от факта, че огромна част от тази информация ми е абсолютно ненужна.
За себе си взех съвсем съзнателно решение постепенно да се лишавам от определени удоволствия, които не ми носят никаква полза. От месец не ям месо, цигарите също отказах при условие, че не съм била активна пушачка, четенето на вестници, списания, гледането на ТВ. Не гледам на всичко това като лишние, а по-скоро като вътрешна потребност за промяна.

# 37
  • Мнения: 957
mijjjka , тук я караме на диетично хранене  Grinning

mamm1129 , и аз се отказах от ежедневната информация в преса и тв. Вече не само нямам полза, но и постоянно натоварват неща, които не зависят от мен...  Медиите отдават значение единствено на негативните зрелищни новини - убийства, кражби, обезобразявания... Затова май читателите са виновни, вниманието им е привлечено от кръв и пари... И желание да бъде отмъстено за собствената им неудовлетвореност.

Ако във вестника има новина "Стойчо от Смядово се подхлъзна на бананова кора и падна..." - никой няма да прочете новината. Но ако заглавието е примерно "Министър-председателят на РБ се подхлъзна на бананова кора и падна" - може би всички четящи ще прочетат подробностите. Ще изпитат някакво удоволствие, че този, който не им е дал по-добър живот, който е над тях, се е строполил... Слава Богу не с всички хора е така, но мнозинството май разсъждават по този начин...

Сами преценете. Има две заглавия на новини. Едното е: "Изгоряха 80дка борови гори...", а другото: "Заляха със сярна киселина жена от Пещерско".... Коя новина ще привлече читатели?

Докато човек фокусира вниманието си върху зрелища - зрелища получава.

# 38
  • София
  • Мнения: 291
svetlina_8 , Cantariny ,,

явно става въпрос за една и съща мантра! Светлинка, да попитам като децата... това вдишване и издишване по време на изговаряне на мантрата, наподобява ли медитативно дишане? Да изпрося малко повече подробности, защото наистина има действие вдишването за приемане и издишването за освобождение може би...
  bouquet

Мантрата СО ХАМ (както и други мантри) може да се прави на глас с пълно йогийско дишане, на СО вдишваме, на ХАМ издишваме. Може да се прави на ум с йогийско дишане, може да се прави на ум с нормално дишане, дори ходейки по улицата ........... може да се прави както си искаме  Joy Естествено с йогийско дишане е по-силно.

# 39
  • Мнения: 3 674
Здравейте, и аз   като Дани, която си пенсионира коконата, си пенсионирах Винцето Laughing Обичам смените...така се чувствам свободна.Понеже колкото и да си харесвах аватарчето, не исках да се вкопчвам в него...просто ми омръзна. А като ви омръзне нещо..най-хубавото е да го смените с нещо ново! Grinning

Вчера преди да заспя, почетох малко.... на свещичка. Синчето ми  си беше легнало и ако светна лампата, щях да го събудя.

Събудих се днес с порива за нещо ново, различно...и първото нещо ,което ми мина през главата, беше че искам нов ник и нов аватар в новата тема. Чувствам се супер! Laughing

мамм1129...и аз спрях месото, дори и пилешко вече не ям. За сега съм само на рибка. Мисля , че с нея ще ми е трудно да се разделя.  Rolling Eyes Може би щото и аз съм зодия Риби.... newsm78 Joy

А за цигарите, мога да ти кажа едно голямо браво!   bouquet

С тази отрова се разделих преди  цели 13 години...а пуших по около 40 цигари на ден. Сега като го помисля само.... и  се ужасявам от себе си Naughty Какво съм си причинявала толкова много години... Shocked  В Норвегия е забранено пушенето по заведенията и аз и съпруга  ми, моя любим викинг  сме много щастливи от този факт.
Толкова е хубаво да си пиеш сутрешното кафе,  в някое квартално кафене и да не се чувстваш като в газовата камера. Laughing

тонимар...много си права за това, за зрелищата и това какво получават хората! Целта е да се контролира цялото човечество, по всякакъв  възможен начин...

И аз не гледам телевизия, освен някои музикални канали и Дисковъри, Енимъл планет и подобни такива...





Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 17:25 от Пламъче

# 40
  • Мнения: 3 674
Дани...честит ти нов аватар мила Hug Чудесно е , че си пуснала линкове за Свещената Геометрия. Точно в момента съм подхванала и се интересувам от Цветето на Живота! Толкова е интересно, как е открито и какво значи....бих казала изумително!

Писах и преди в Подсъзнанието...знаете ли, че  символа на Цветето на Живота  е просто магически! Ще ви кажа нещо, което може да експериментирате.

Принтирайте си Цветето на А4 формат и сложете отгоре му една кана с вода. Водата се енергетизира и се пречиства. Ние в къщи пием само такава вода. Навсякъде където пътувам  си нося с мен по едно копие на Цветето на Живота.

Вчера докато си четох  в спалнята, си взех една чаша с вода... ама не от заредената кана, а от чешмата, че беше по-близо Sunglasses  И сутринта се събуждам, и гледам цялата чаша е на малки мехурчета..и  е като окислена. Отивам в хола да видя каната с вода, която стои върху Цветето на Живота, гледам ...НЯМА мехурчета!  newsm78 Водата чиста и бистра! Е това е чудо... LaughingОпитайте и ще усетите, че и вкуса на водата е някак си "по-сладък" от този магически символ. Simple Smile

светлина...тази мантра СО ХАМ я научих и я практикувахме в курса "Искуството да живееш." Тя е индийска , нали?

Това беше динамично дишане. Първо дишахме бавно и дълбоко, полсе много бързо и учестено, после пак бавно и после пак учестено...така 3 пъти и после отставахме неподвижни за около 30 минути като по този начин оставяхме" енергиите" да се движат свободно по цялото ни тяло.
Много мощна мантра с пречистващ и лекуващ ефект.



Последна редакция: нд, 18 яну 2009, 17:36 от Пламъче

# 41
  • Мнения: 215
Добра вечер, мили дами!

Пламъче, ще ми липсва твоя аватар...Всеки път като седнех пред РС-то и го виждах, веднага се надигаше в мен непреодолимо желание да си налея една чаша вино. И така вечер пия и чета, докато мога... Mr. Green

Присъединявам се и аз към негледащите телевизия и нечетящите вестници. Вкъщи ми се смеят колко незапозната съм била с злободневните проблеми. Отговарям им с думите на Торо:

Новини! А колко по-важно е да знаем това, което никога не остарява.

Това с мантрите е страхотно, но мен ме вълнува въпросът до колко са ефективни при нас, при които според РЕйки примерно, чакрите не функционират и трябва да се активират. Братът на моя мъж се занимава с Универсална енергия (не съм много запозната какво точно представлява това, но мисля че е нещо като РЕйки) и той казва, че чакрите ни са като клеясали и не вършат работата, която биха могли да вършат, докато не се отключат и не заработят с пълна сила. Много искам да активира и нашите, но все не намираме нужните му за целта 1-2 часа. Какво мислите вие по въпроса?

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Дани...честит ти нов аватар мила Hug Чудесно е , че си пуснала линкове за Свещената Геометрия. Точно в момента съм подхванала и се интересувам от Цветето на Живота! Толкова е интересно, как е открито и какво значи....бих казала изумително!




Благодаря, но не съм пускала аз линковете, ама отивам да търся информация какво и що, че се заинтригувах и аз за това цвете.....

# 43
  • Мнения: 3 674
Ах, Дани..обърках се.  Blush  Това беше Clairette, която сподели линовете...благодаря!   bouquet

Цветето съдържа и обхваща ВСИЧКО!  Всеки аспект в живота...
 
После ще пиша нещо за Друнвало...как се е срещнал с българско дете ИНДИГО. Много е  интересно! Гледах негово интеревю..и той специално говореше за това дете.

Сега тичам по задачки... bowuu

Много любов и светлина, както на темата , така и на всички в нея и извън нея!  bouquet





# 44
  • Мнения: 2 185
Ето ги филмчетата, за да не ги търсите  Hug

1. Изключително полезна информация по много въпроси, включително и за календара на Маите и предстоящите събития http://www.consciousmedianetwork.com/members/drunvalo.htm

2. Свещенната геометрия ( 1 част ) http://video.google.com/videoplay?docid=-4217922894127920940&hl=en

3. Свещенната геометрия ( 2 част ) http://video.google.com/videoplay?docid=3080455261022970463&hl=en

4. Висшият Аз http://video.google.com/videoplay?docid=-654567353199226588

Много ме впечатляват постовете на Тонимар  Hug . Наистина нямаме време  Sad , дори може би имаме по-малко отколкото си представяме. В първото видео Друнвало разказва за Маите ( препоръчвам ви да го изгледате  Wink ). През април тази година ще се съберат в Аризона предводителите на всички племена на Маите, вероятно тогава ще стане ясно какво точно ще се случва  Rolling Eyes . На последния си семинар, преди няколко седмици Друнвало е казал, че вероятно "събитията", закоито се говори ще се случат доста скоро- април тази година или май 2010 .

Аз предимно ви чета за сега  Hug . Имам някои "теоритични" познания по въпросите, които обсъждате, но изоставам с практиката. Засега съм се съсредоточила върху медитацията Мер-ка-ба и смятам да работя в тази посока  Wink

Общи условия

Активация на акаунт