Споделете 92

  • 20 677
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
# 526
  • Мнения: 4 585
Идеалният вариант е да имаш огромна библиотека, по-голяма от градската, и ти да си ги купувала книгите.
Да четеш излегната, с крака към камината. Но. Трябва замък и много парички. Във всички останали случаи ползващ масовата градска библиотека. Ориентираш се в каталога, става бързо. Кофтито е, че новите книги се появяват там със закъснение, а някои изобщо не се появяват.
Парите не решават всички проблеми, но почти всички. Едно време ежеседмично имхме семинарни упражнения по политическа икономия. Спомням си едно семинарно упражнение на тема "Парите - сурогат на щастието".

# 527
  • Мнения: 1 217
Ха, Василиса ПродажнИца. Помня, че преди беше и Мазница.
А мен много ме е страх да си променя ника, дори за малко, защото ме е страх, че някой ще ми го открадне, а ми е важно.
Но ПродажнИцата няма такива опасения. Ми да, с тея илюстрации, кой ще пожелае такъв ник, кой?!

Кога е била такава? Аз имам ли вина за да я наричаш така?

# 528
  • София
  • Мнения: 6 794
Е...покрай всичко останало рядко крада време за книги. Т.е. тези, които си купувам, колкото и да са малко, така или иначе се вместват в откраднатото време. Не се налага да ходя в място, което не ми харесва, за да взимам нещо, което не е мое. Ако един ден имам достатъчно време, че да чета целодневно, значи съм си надвила на масрафа и със сигурност не се налага да работя, т.е. пари за литература бол.  Mr. Green

# 529
  • Мнения: 7 837
Хм, забравила съм какво е картон за библиотека. Сканират баркода и готово, няма романтика. Но пък си остава едно от любимите ми места, на децата, също.

# 530
  • Мнения: 1 217
Аз преди време си взех читателска карта,но не знаех,че 30мин.се чакало за книга.Представям си ако след още толкова време поискаш да си припомниш още любими откъси от някоя колко време ще чакаш Crazy Пък и с такъв тон ми го заявиха,че ми се доспа Mr. Green

# 531
  • London, baby
  • Мнения: 800
Хубаво е, че не само аз мисля тъй за библиотеките. Не ходила от много време, картата ми едва ли ще е валидна (а колко книги съм потулила из къщи).  За сметка на това има книги, които могат да се четат онлайн, възползвам се от тази опция.
Тоньо, а добре дошъл.

# 532
  • Мнения: 5 877
Аз съм основен спонсор на библиотеките - много съм разсеяна, трудно връщам навреме и съответно плащам глоби.

# 533
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Много обичам библиотеки, книжарници и аптеки  Laughing

Бясна съм на здравния министър.

Ха, наздраве! Сопрано, от кога си форготън?

# 534
  • Мнения: 17 546
Споделям много приятен разговор на ЛС, с много приятна съфорумка. Понякога се осъзнавам като абсолютно девствен екземпляр в този форум! Влизам, пиша си нещо си, излизам и до тук. Даже не помня никове и много други подробности! А какви интересни неща сатавт зад "кулисите" не е истина, какви конфигурации, какви чудеса...  Thinking И всички си живеят като едно голямо семейство, пък аз... девствена та девствена, от към всичко! Crazy

Постът ми е толкова злободневен, в сравнение с книжния ви разговор! Пардон!

# 535
  • Мнения: 2 070
Клеми, аз имам съвсем различно отношение към библиотеката и не мога да ти отговоря дали си единствената, едва ли
Аз обичам миризмата, това че се уединявам, в читалнята едно време като пишех доклади повече можех да се съсредоточа и да се вглъбя
Срока изобщо не ме бърка, защото и аз чета бързо, но доста задръжам книгите, разпиляна съм и просто забравям да ги върна

А плевенските библиотекарки в читалнята са големи клюкарки

Сега като се замисля аз нямам много книги, повече съм взимала от библиотеките, като студентка също не съм купувала, висях в тази на Ректората - по цял ден - през час излизаш на лафче и кафе с колеги, на бира понякога

Ел, онова на снимките е по-скоро кътчето на Яна, тепърва предстои да и е стая, трябва да се взима двуетажно легло, гардероб, бюро и рафтчета за книги, така и стоят наредени върху шкафа с играчките На всичкото отгоре и огромна маса с компютър-шкаф има там, която нямам търпение да изритам и да си стане истинска детска стая

# 536
  • Мнения: 677
Ха, наздраве! Сопрано, от кога си форготън?

Наздраве! От миналата година съм така, ето, не си забелязала.

Балу, не си човек, не си...


# 537
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 041
Аууууууу,такива вий,дето не връщате на време книгите.В случая май само аз съм такава една,оперирана от чувството за безотговорност!Толкова съм стриктна в това отношение,че чак нагарчам.
пък аз... девствена та девствена, от към всичко! Crazy

Да се зачуди чак човек как се радвате сега на три дечица!
п.п.
Тц..хич не исках да съм под Сопраното..

# 538
  • Мнения: 17 546
Балу, не си човек, не си...[/color][/b]
Отрова съм аз, Тони! Twisted Evil
Чакай да си го напиша под аватара, че да се сещам по-честичко каква съм.

# 539
  • Мнения: 677

Тц..хич не исках да съм под Сопраното..[/color]

Ето, вече си отгоре.

Балу, кво е тва споделяне сега?! Дай малко инфо, де, пфу...

Общи условия

Активация на акаунт