Семейни добавки

  • 1 939
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!Някой знае ли какъв е максималния доход на член от семейството за получаване на детски добавки.За миналата година беше 300 лв.,а за тази?Благодаря!

# 1
# 2
  • Мнения: 419
А как се изчислява доходът? Доколкото си спомням (но беше много отдавна) се изчисляваше въз основа на брутния доход на двамата родители през последните шест месеца  Thinking. Така ли е още? Документите в "Социални грижи" ли се подават?
Някой би ли обяснил процедурата  newsm78.

# 3
  • Мнения: 1 523
Всичко е същото ,само срока е за 1 година назад.
Сумираният брутен доход се дели на броя на членовете на семейството.

# 4
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
За последните 12 месеца се взима брутният доход от: трудови договори, хонорари, наеми и т.н. Събира се всичко, дели се на 12 и после на броя на членовете на семейсвото. Получената сума не трябва да надвишава 350.
Документите се подават в "Социални грижи" по постоянен адрес на един от родителите.
Парите са по 35 лева на дете.

# 5
  • София
  • Мнения: 23 036
А тези 35 лв. от кога станаха толкова, че на една приятелка трябва да й изплащат със задна дата...

# 6
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
От 1 януари 2009.

# 7
  • Мнения: 274
Ужас. Гледам цифрите и си мисля, че темата е безсмислена. По-добре да се пусне тема тип "Да помогнем на Едикой си"

# 8
  • Мнения: 589
Извинявам се,ако спамя,ама аз отдавна съм се отказала от този мил жест на държавата.Не мога да се насиля да гледам,пък макар и само веднъж годишно, киселите физиономии на служителките в общината.Последно преди 4 години пусках документи,държаха се,сякаш от собственият им джоб искам да ги ОТКРАДНА.

# 9
  • Мнения: 419
За последните 12 месеца се взима брутният доход от: трудови договори, хонорари, наеми и т.н. Събира се всичко, дели се на 12 и после на броя на членовете на семейсвото. Получената сума не трябва да надвишава 350.
Документите се подават в "Социални грижи" по постоянен адрес на един от родителите.
Парите са по 35 лева на дете.
Благодаря
Само още нещо - брутният доход за календарна година ли е (т.е. от 01.01. до 31.12), или се вземат които и да е 12 поредни месеца?

# 10
  • Мнения: 1 523
Без значение е - например през март подаваш от феруари 2009 до март 2008 вкл.

# 11
  • Мнения: 491
А тези 35 лв. от кога станаха толкова, че на една приятелка трябва да й изплащат със задна дата...

Със задна дата не се изплащат!

# 12
  • Мнения: 9 392
Може ли и аз да попитам нещо?
Работя във фирма,която ме осигурява на 255 лева.Аз от своя страна се доосигуравам с още 525 лева.Т.е общо на 780 лева.Нямам сключен брак до момента.Въпроса ми е коя сума се взима за изчисляване на дохода,тази на която ме осигурява фирмата или общата от 780 лева?И ще взимам ли детски надбавки?

# 13
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Работя във фирма,която ме осигурява на 255 лева.Аз от своя страна се доосигуравам с още 525 лева.Т.е общо на 780 лева.Нямам сключен брак до момента.Въпроса ми е коя сума се взима за изчисляване на дохода,тази на която ме осигурява фирмата или общата от 780 лева?И ще взимам ли детски надбавки?

А при официални доходи 225 лева, на какво основание се "доосигуряваш"?

П.П. От любопитство питам, защото на мен ми казаха, че нямам право да се осигурявам сама, без да имам доходи.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 22:12 от Gankata

# 14
  • Мнения: 9 392
Цитат
А при официални доходи 225 лева, на какво основание се "доосигуряваш"?

П.П. От любопитство питам, защото на мен ми казаха, че нямам право да се осигурявам сама, без да имам доходи.
Имаш право да се доосигуряваш,само,че трябва да си намериш друга фирма,която да те води на работа.И чрез нея да си внасяш допълнителните осигуровки.

Общи условия

Активация на акаунт