Toyota Yaris, Citroen C3 или KIA Rio

  • 15 471
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
Нито едното, откак тойота се произвежда в Русия и намси къде си... простете за старите лаври.
Киа - освен всичко останало в минус-има много скъпа поддръжка (поне тук в родината)-смяна на масла и пр.
Ситроен-дизайнът не се променя и возията горе-долу най-бива в тази компания, ако позволите мнението ми.

+1.

# 16
  • Мнения: 11
Пълни измишльотини. В края на миналата година си взехме Yaris TS, спортната версия, няма такъв автомобил, с две думи - супер як!
От достоверен източник знам, че обикновените яриси се произвеждат във Франция, а спортния в Япония.

# 17
  • Мнения: 4 785
От тези абсолютно взимай Тойотата. Колата е много добра. Ситроена - въй не дей... изключително дървена кола. За Кията нямам преки впечатления, но определено Яриса  Peace

Но всъщност може да се преориентираш според парите, които си определила. Защото да избираш между Ситроен и Киа.... тц....тц...тц!

# 18
  • Мнения: 2 757
Аз си вземам кола за себе си, а не за децата. Имаме си голяма семейна кола. Освен това искам да си взема нещо и да си го карам много време, а не са си го сменям след две три години. Привързвам се към нещата си и обичам да си ги пазя, такава съм си, не ме коментирайте. Решила съм вече, че ще е една от тия трите. Ясно ми е, че в магазините всеки ще си прехвали това, което пласира. Искам от лични впечатгления да си преценя. Трите модела тук са на почти една и съща цена, затова не ме бърка кой ще е, и трите ми харесват визуално. Просто искам да взема най здравото и надеждното защото не ми се занимава с проблеми. Мерси на споделилите впечатления и чакам още отзиви.
Шани, нали знаеш, че аз или се хваля или се оплаквам, неутрални неща не мога да говоря, дори не мога да се сетя за нещо, което като го споделя няма да прати от теб в една от двете графи хвалби и оплаквания. Даже и за времето да говоря, примерно, че в момента тук е слънчево, пак  ще кажеш че се хваля.  Joy

# 19
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
моят съпруг има Ярис, доволен е. не знам къде се произвежда и не ме интересува, често казано и не мога да разбера защо някои хора се вманиачват на тази тема. щом е икономична, здрава и изглежда добре, ако ще на Луната да са я сглобявали, не ми дреме.

# 20
  • Мнения: 12 648
Я по-добре си вземи някой пръстен или колие.

# 21
  • Мнения: 212
Най-хубавата кола за мен е таксито. Има само плюсове и нито един минус.
Вози те където поискаш. Не се разваля, не и сипваш бензин, не я ремонтираш, не и плащаш данъци, не и купуваш винетка, не се занимаваш с гражданска застраховка, изобщо нямаш никакви разходи по нея. А най-чудното е че можеш да се качиш в нея пиян или дори без книжка и пак ще те закара където искаш. Винаги ти е под ръка...
И най-важното - не изисква никаква първоначална инвестиция. И след като остарее не се чудиш какво да я правиш и как да я продадеш.
Препоръчвам ти с две ръце колата такси. Няма да останеш разочарована никога.

# 22
  • Мнения: 4 585
Ситроен миниван, с три +1 врати. Хем няма да рискуваш някое хлапе да отвори лявата врата да слиза.

# 23
  • Мнения: 6 991
Караме Киа в момента, не Рио обаче.
Много сме доволни. Желязна ни е колицата. Мъжът ми, като един нов шофьор, прави всичко възможно да я троши, но тя все оцелява  Mr. Green
Имаме и приятел с Рио, по-нова от нашата (5годишна), той също е доволен.
Не познавам хора с другите две обаче, за да дам някакво мнение и за тях newsm78

# 24
  • Мнения: 12 648
Ситроен миниван, с три +1 врати. Хем няма да рискуваш някое хлапе да отвори лявата врата да слиза.

Тя мацката си търси кола за себе си. Децата не влизат в сметката. Кво ще прави с нея, не знам. Предлагам двуместна, кабрио. ВМВ имат доста сносни модели.

# 25
Ситроен миниван, с три +1 врати. Хем няма да рискуваш някое хлапе да отвори лявата врата да слиза.

Тя мацката си търси кола за себе си. Децата не влизат в сметката. Кво ще прави с нея, не знам. Предлагам двуместна, кабрио. ВМВ имат доста сносни модели.

E там вече повечко пари ще и трябват...

# 26
  • София
  • Мнения: 61
Toйотата си е здрава машина (нали още и се носи тази слава), но е малко изчанчена откъм дизайн, поне някой нововъведения мен ме дразнят в интериора. Киа-та също не е лоша, нямам лоши впечатления от нея.
Но определено бих те посъветвал Ситроена да го изключиш като вариант, карам всеки ден служебен такъв и си е дръвце. Не ме очарова с нищо. Сега не мога да кажа, коя е по-здрава защото са все нови коли, но важни са първите впечатления.
Наистина вече от 1998г. насам автомобили не се правят, пазара е заринат с модели и най-различни коли, всичко вече е еднодневка, направени и изчислени колкото да изкарат лизинга. Това е вече политиката на автопроизводителите. Купуваш си сега нова Тойота (примерно) и след 3 години като ти изтече лизинга я връщаш пак във фирмата, те така ти я приспадат върнатата 3 годишна кола пак като първоначална вноска, взимаш следващия (новия) модел на производителя, и пак продължаваш да си изплащаш всеки месец същия лизинг..
Моя съвет е да се качиш и да покараш всяка една от колите и сама да си прецениш коя най-много ще ти допадне.

# 27
  • Мнения: 2 757
Най-хубавата кола за мен е таксито. Има само плюсове и нито един минус.
Вози те където поискаш. Не се разваля, не и сипваш бензин, не я ремонтираш, не и плащаш данъци, не и купуваш винетка, не се занимаваш с гражданска застраховка, изобщо нямаш никакви разходи по нея. А най-чудното е че можеш да се качиш в нея пиян или дори без книжка и пак ще те закара където искаш. Винаги ти е под ръка...
И най-важното - не изисква никаква първоначална инвестиция. И след като остарее не се чудиш какво да я правиш и как да я продадеш.
Препоръчвам ти с две ръце колата такси. Няма да останеш разочарована никога.

Това е единствената причина, която до сега 5 години ме разколебава да си взема кола. Ама вече се навих почти 100% да си взема моя си, така, да си имам  Wink

# 28
  • Мнения: 2 829
Какви са тия пичи въшки? С три деца на теб ти трябва ван!

 Peace Peace ван е добра идея
и трите коли са малки
в Яриса съм се возила
според мен дървено вози

# 29
  • Мнения: 2 757
Ситроен миниван, с три +1 врати. Хем няма да рискуваш някое хлапе да отвори лявата врата да слиза.

Ван тук са само с преден ред седалки, не може да се сложи втори да се вози цялата фамилия.

Общи условия

Активация на акаунт