Недостатъчно хранене на ембриона в майката - генетично?

  • 2 335
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте, мили мами  Hug

Имам нужда от вашата информация по въпроса, защото когато не можеш да направиш каквото и да било по даден проблем, е добре поне да си от полза като даваш подкрепа и разбиране.

Жена от нашето семейство има проблем с износването на плода. Не става дума за мен, аз съм добре, подготвям се за забременяване  Simple Smile

Всички много се притесняваме за нея, без да се натрапваме. Винаги сме на разположение като придружители за ходене на прегледи и проявяваме тактичност при разговорите за деца.

Тя е на 32 години, не се бе замисляла за здравето си и репродуктивната си система допреди 2 години. Оттогава ходи на много лекари и се наложи операция за махане на киста. Още тогава й казаха, че има генетични причини за трудното забременяване.

След това забременя миналия февруари, но имаше спонтанен аборт в началото. След това забременя още няколко пъти, все неуспешни. Лекарите казаха, че има проблем с храненето на ембриона поради генетични причини.

Това научихме през последните дни и на всички ни стана много тъжно. Майка ми започна да мисли кой по родословното дърво е имал такива проблеми (май никой). Аз й казах, че едно са наследствените заболявания, а друго - генетичните причини.

Не съм специалист по генетика, а и не съм се ровила, но... Бихте ли споделили чували ли сте за такава "диагноза" и какви са причините за проблема? какви изследвания се правят в тази област, има ли такива?

Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 178
Може би става въпрос за генетична предразположеност към тромбофилия - състояние на повишена съсирваемост на кръвта и образуване на малки тромбчета, които запушват кръвоносните съдове и по този начин пречат на ембриона да се изхранва и развива. При всички положения трябва да си направи имунологични и генетични изследвания. Ако е това, за което пиша, проблема е преодолим с подходяща терапия, назначена от лекар.

# 2
  • Мнения: 213
Много ти благодаря, Stela2910   bouquet

Не й се бъркам, но тя вече ми повтаря, че се е отчаяла и почти отказала, и когато ме погледне с този нейн поглед не знам какво да  й кажа. Сега поне мога да предам полезните съвети, защото тази почти окончателна диагноза на лекарите не ми се стори достатъчна.

Надявам се тя да има нови сили и да се подложи на необходимите изследвания.

# 3
  • Мнения: 83
 Най - вероятно жената има проблем с генетичните , асоциирани с тромбофилия. Аз самата имам такъв проблем.С подходяща терапия този проблем е преодолим.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
аз също съм с такава тромбофилия, на мен ми казаха, че може да съм унаследила от баба ми, която е направила 11 спонтанни аборта в различен етап от бременността си. Ако се започне терапията от зачеването или преди това, ако е такава причината, спокойно може да износи и роди здраво детенце. Аз Слава Богу, износих пъравата си бременност, но поради късно поставената диагноза и започнало лечение, дъщеря ми се роди с тегло 2300 на термин. Сега от самото начало съм с лечение и засега няма данни за изоставане на плода, поради лошо хранене.

# 5
  • Мнения: 213
Много ви благодаря, момичета   bouquet

Да си призная, досега не знаех за този вид тромбофилия. След първия аборт лекарят й каза да приема противозачатъчни за 4-5 месеца и отново да опитат. Абортите са все във 2-и месец.

Не знам да е предприемала друга терапия, или да са я съветвали за такава. Ще проучим въпроса.

Лошо е, че тя също така пуши и лошите диагнози не я насърчават за противното.

Смятаме, че евентуалните генетични причини са по линия на майка й, по моята майчина линия няма спонтанни аборти и засега смятам да не си правя такива изследвания  Peace Не искам да притеснявам мъжа ми още преди да сме започнали с реалните опити.

# 6
  • Мнения: 4 700
И аz съм с тромбофилия. Нека приятелката ти се насочи към някоя клиника по стерилитет. Там лекарите zнаят какво правят. С подходяЩа терапия проблемът е преодолим. Не раzбрах тя дали е правила генетични иzследвания или просто лекарите предполагат??? ЗаЩото освен генетични причините може да са и имунологични. Но и това е предолими. Важното е да се zнае къде е проблемът.

# 7
  • Мнения: 2 382
Нещо не ми харесва това обсъждане зад гърба на момичето Thinking.
Защо не я насочиш към форума? Тук има много момичета с генетични и имунологични проблеми и с подходяща терапия всичко се овладява.

# 8
  • София
  • Мнения: 262
Трябва да си направи генетични и имунологични изследвания. Генетичните се правят на 14-тият етаж в Майчин дом при проф. Кременски. Професорът дава консултации. Нека да отиде при него с всички изследвания, които има до момента. А имунологични изследвания може да си направи в Александровска болница в лабораторията на проф. Балева. Там правят изследвания за антифосфолипидни антитела и NK клетки. Добре е също така да си види и щитовидната жлеза, както и изследване за антителата ТАТ и МАТ. Ако има проблем със жлезата в Майчин дом има ендокринолог, който се занимава с жени с репродуктивни проблеми. Но, важно е да направи тези изследвания преди да прави нови опити за забременяване.   

# 9
  • Мнения: 213
Нещо не ми харесва това обсъждане зад гърба на момичето Thinking.
Защо не я насочиш към форума? Тук има много момичета с генетични и имунологични проблеми и с подходяща терапия всичко се овладява.
Шайн, повярвай, и на мен не ми харесва  Peace Но ми писна от всичкото това вайкане и плач на всички жени от семейството, когато братовчедка ми не присъства. Водиха я ту на един лекар, ту на друг. Нищо целенасочено.

Аз се опитах да й кажа за форума, но тя само повтаря, че "живее ден за ден" и така, нищо. А аз вярвам и имам силното усещане, че проблемът е разрешим. Тя много иска дете, но се обезкуражва и от други обстоятелства в живота й.

Ще й споделя всичко, което ми написахте, както и координатите, дадени ми от Jana 08.

Благодаря още веднъж   bouquet

# 10
  • Мнения: 121
Подкрепям написаното от момичетата. Аз също имам генетична предразположеност към тромбофилия. Забременях ин-витро.След първия аборт направих генетични изследвания. Със следващата бременност успях да достигна до успешен край благодарение на подходяща терапия.

# 11
  • Мнения: 94
Здравейте и от мен!

И аз да вмъкна нещо не написано до момента, трябва да се провери и за възпалителни заболявания - бяло течение при нея и евентуално възпаление при мъжа.
И това с генетичните причини ми звучи много общо...какви по-точно генетични причини. Това трябва да се изясни и може би точно проф. Кременски е човека.
Когато обаче се прави кариотип се изследва мъжа и жената.
Така, че вместо жената да се вайка и на изпада в депресии да се побутне малко и мъжа....какво само стоят (мъжете) на страни и чакат.

Желая Ви късмет в убеждаването, но за съжаление и тук с пълна сила важи поговорката "Спасяването на давещият се е дело на самият давещ се !" т.е. те сами трябва да съберат сила, търпение и какво ли още не и да се справят с проблема ! Ако трябва ги оставете да си починат от това известно време, да отидат на почивка за по-дълго време и т.н. трудно се преживяват загуби на дете било то и в началните седмици.

Късмет!

# 12
  • Мнения: 213
Liliysm, много ти благодаря  Hug

Напълно съм съгласна с теб. Аз самата съм бебе, което е заченато много трудно (при това преди години не е имало такива изследвания и терапия). Майка ми се е подлагала на всякакви процедури и бани, като в същото време баща ми е бил с проблеми поради прекарана заушка, бъбречна болест и т.н. (единият му тестис е бил два пъти по-голям от другия и не е желаел да се изследва и лекува). И все това натякване за "яловост" на майка ми и нейната майка. Аз съм чудо на природата. Това е доста наболял въпрос в нашето семейство.

Мъжът, с когото тя живее, изглежда доста дистанциран и тя не получава подкрепа от него. Нещата са на кантар откакто са заедно и тя започна да се грижи за здравето си.

"Спасяването на давещият се е в ръцете на самия давещ се!", така е. Знам, че вие имате много повече да споделите от мен и темата е необятна. Може да ви се стори странно, но тя е жена на 32, която е доста небрежна към себе си. При първата бременност носи две раници от по 20 килограма отпред и отзад. Нито сила, нито търпение, но желание за дете - огромно.

Всички сме жени и ни боли, благодаря за милите думи и разбирането   bouquet

# 13
  • Мнения: 30
След като лекарите са и казали, че причините са генетични, трябва да си направи изследване в Националната генетична лаборатория (София, Майчин дом, на 14етаж). Ако е тромбофилия, както предполагат дамите, писали преди мен, не е чак толкова страшно. Има начин да се износи и роди съвсем здраво дете. На мен самата ми откриха тромбофилия чак в 7мия месец, въпреки че плода започна да изостава още в 4-5месец. Има си начини за справяне. 

Общи условия

Активация на акаунт