ПЪРВИ клас почти преполових аз

  • 23 137
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 308
Здравейте и от нас в новата тема!Поли се старае много, но аз все не съм доволна.Вчера даже си ми каза, че е щастлива, че не съм и госпожа.Лошото е че я сравнявам с децата в моя клас/те четат гладко повечето и пишат чисто и красиво/не всички, де/.Детето ми се справя добре, в нейния клас е една от най-добрите, но на мен все ми се ще повече.Учителка...Въшки отдавна не съм виждала.

# 16
  • Мнения: 1 312
Божеее и аз си мислех,че са вече в миналото тия гадини,а те съществували още  Sad
Не ми се мисли ако се напълним,но пък е нещо нормално,човек трябва да мине отвсякъде Sad

# 17
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Честито на Лени!
Олинце, от одеве не съм спряла да се дръгна. Сетих се как навремето редовно имах такива гадини Joy
Мия днес беше на ски училище. Записах я към един ски клуб и ги водят на х. Здравец. Похвалили са я, че много добре се справя и тя е много щастлива. Утре пак ще ходи. От 26-ти пък я пращам пак на х. Здравец на ски лагер от бившата й градина, където сега е сестра й.  Нямало проблем да я вземат и тя прояви желание да отиде. Няма да ходи на училище само 3 дни, защото съвпада с междусрочната ваканция.
Доволна съм от нея, че е самостоятелна. Изненадана съм, че тръгна на това ски училище без да познава никой.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Като чета и настръхвам. Номера с въшките е проклета история. Преживяхме я преди два месеца. Гледам аз, че Мишо се чеше неистово. Ден, два, къпе се всяка вечер. Сменихме шампоана. Пак. Помолих майка ми да го прегледа. Нищо не открива, даже се шегува с мен, че детето ми имало "китайски сърбеж", но откакто виетнамците си заминали не е чувала за подобни паразити. Аз също. Мислех, че вече са минало. И нищо, че съм го преживявала в детството си бях забравила как изглеждат и изпитах ужас когато ги открих  ooooh! гадините. Изчистих го за един ден с лосиона. После профилактично пак ползвахме цялото семейство. По-неприятно е самото чувство, че детето има паразити, отколкото последствията и  дезинфекцията на цялата къща. Миналия ден свекърва ми съобщи, че имало епидемия  и в Асеновград. Явно се завръщат  #Crazy Аз сега го преглеждам всеки ден.

# 19
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
В нашето училище минавали да ги проверят по класовете редовно. И моите спомени не са особено приятни. Ходех на две плитки, коса до кръста ... по цяло лято на село и преди тръгване, профилактично, "маска за коса" - газ, мас и оцет, ако не се лъжа, за няколко часа. И пак, при всяка проверка на класа пощурявах да не ми намерят и накарат да се подстрижа.

Добре, че напомни за междусрочната ваканция, нищо не съм организирала още за тогава.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
О, те и нашите са били проверявани преди седмица от сестрата. И нищо не е открила. Кой знае как джаста - праста е погледнала всяко дете, щом не е видяла Вики.
Незнам дали ги донесе от училище или занималнята - точно преди седмица ходи там за последно.

# 21
  • Мнения: 7 263
Междусрочната за сега планирам да го пускам на ски, те си ходят всяка неделя с брат му тук в 81-во. Много са добри ски учителите и им организират всичко - ски, обувки, качват ги с бусче и следобяд ги водят обратно. Това ми се струва най-подходящо за почивката. Хем почивка, хем чист въздух, пък и нито имам шанс за отпуска сега, нито има на кой да го пласирам.
С тези въшки си нямахте работа и мен като fros всичко ме засърбя  hahaha Joy. Веднъж съм хващала такива гадини, като дете, но спомена ми е още кристално ясен. Имам доста гъстичка коса и тогава беше до кръста - направо майка ми такова мазане и скубане ми хвърли за да не ме подстриже  ooooh! ooooh! ooooh!, че сега като се замисля за тези болки дето изтърпях тогава по-добре да ме беше подстригала 0 номер Tired Rolling Eyes
Моите засега не са хващали такова чудо - пу-пу-пу. Иначе не се притеснявам много - много, защото те винаги са с прическа 1-ви номер с машинката, така че само ще трябва да инвестирам в лосион, но пък предпочитам да не ми се налага, че ме е гнус все пак Sick

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Пък нашата сестра като ги проверила само съобщила : "Еди кой си, еди кой си...половината клас...имат паразити",  Sick и си тръгнала. И Мишо, понеже не е знаел до този момент какво е това, не обърнал внимание, съответно не ми е и казал. Яд ме е не за друго, ами мед.  им сестра ,  три месеца преди да навърши годините за имунизация ме заливаше с писма за тях, без да погледне ЕГН-то. То не бяха бележчици, заплахи, писания по тетрадките на детето, а за това откритие толко не можа да си пречупи китката да драсне едно от същите послания.

# 23
  • Мнения: 69
Съответно и аз се почесвам тук-там... Сутринта Самуил ще бъде щателно проверен. Да няма някоя вълна във Варна?  Shocked

# 24
  • Мнения: 172
И аз да кажа за въшките преди ваканцията лекарката на училището беше казала да ги мием профилактично и аз купих шампоан и го измих, след това не сам я правила тази процедура, ама ще взема да я направя. Не ми е казал някой от техният клас да е имал въшки, ама и госпожата нищо не е казала. Дано успеете да се изяистите бързо и без много нови прически.
Колкото до часовете: БЕЛ- 7 часа(3 часа писане и 4 четене), а математика 4 часа. ЗИП им се води информационни технологии.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 127
Записвам се, че все пропускам темата. Днес Макси беше на състезание по шах. 3 на 3. Аз съм доволна - много обича да ходи и да играе шах.

# 26
  • Мнения: 2 196
И аз проверих Ани за въшки. Не намерих. Ама тя хич не беше доволна. Вика ми ''не търсиш хубаво, мамо, трябва да имам''. Явно е за нея е нещо много екзотично. Сега е седнала и си рисува въшки на един лист. Френски били. Crazy

# 27
  • Мнения: 7 263
И аз проверих Ани за въшки. Не намерих. Ама тя хич не беше доволна. Вика ми ''не търсиш хубаво, мамо, трябва да имам''. Явно е за нея е нещо много екзотично. Сега е седнала и си рисува въшки на един лист. Френски били. Crazy


Охххх Бианка направо е невероятна Ани - много нестандартно мислене има детето - мисли в тази посока някакво занимание!

# 28
  • Мнения: 2 196
Според класната и, Лени, отглеждаме един бъдещ политик. Вечно води преговори от името на класа, вечно има оправдание за всичко и разбира се, винаги е невинна.
 Замислила съм да я запиша на драмсъстав, но от следващата година. Защото всички тези бисери са придружени с едни убийствени маниери, само тях да гледаш, можеш да се разплачеш от смях.
 Сега търси шноли, защото /логично/ въшките трябва да се закрепят на главата. Laughing

# 29
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Добро утро на всички. Аз имам един въпрос Embarassed как изглеждат въшките? Не съм имала никога и нямам идея къде да ги търся newsm78. А госпожицата е с коса до кръста, ние с тати също сме  с дълги коси.........Не ми се мисли ако донесе такива екзотики baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт