ТУЯ

  • 40 852
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
здравейте майчета! Искам да ви попитам давали ли сте Туя, преди имунизация, ние вчера я правихме, и вчера и днес давам! Питам защото в аптеката ми казаха че се дава при обриви, а ние имаме постоянно някакви обривчета по бузките и с нищо не минават, някоя от вас давала ли е за обриви? И ако да, как се дава?

# 1
  • Мнения: 5 539
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.

# 2
  • Мнения: 1 353
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.
Взела си ми думите от клавиатурата Peace Grinning

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
здравейте майчета! Искам да ви попитам давали ли сте Туя, преди имунизация, ние вчера я правихме, и вчера и днес давам!
Давала съм точно при имунизация по препоръка на личната.

# 4
  • Мнения: 469
благодаря ви много

# 5
  • Мнения: 2 652
Това, че Туята може да предпази от странични реакции при ваксиниране, е един от съвременните митове (жалко, че е свързан с хоеопатията). Туята често, но не винаги, се е използвала за антидотиране на ваксина против едра шарка! Цялата работа идва от там, че в края на 19 век множество хора, получили дълготрайни странични реакции след ваксинация против едра шарка, са били лекувани успешно с Туя.

Но дали днес, век по-късно, коктейлът от БЦЖ, ДТК, полио, ХБ, ХиБ и т.н. и т.н. може да бъде антидотиран с Туя?!?! След това, както са казали и по-горе, към всеки един конкретен случай в хомеопатията се подхожда индивидуално. В някои случаи, но само ако има странична реакция, може да се приложи нозод от съответната ваксина.

Лилита, за жалост намират се хомеопати, които не знаят това и наред предписват Туя преди и след ваксинация.

# 6
  • Мнения: 468
Напомням, че хомеопатичните лекарства, ако и да изглеждат безвредни, е хубаво да бъдат предписани от лекар.
Малко безотговорно е да се дават ей така, защото някой си бил казал. Освен това в хомеопатията при едно и също заболяване на 2 различни души може да се даде съвсем различно лекарство.
А за обривите вероятно си има причина, която трябва да бъде открита.

Хомеопатичните лекарства е хубаво да бъдат предписвани от ХОМЕОПАТ Grinning

# 7
  • Мнения: 5 539
Така е, хомеопат, но понеже всички хомеопати, с които съм общувала, са и лекари, та неволно поставих знак на равенство между двете понятия.
Грейс, благодаря за интересното разяснение.

# 8
  • Мнения: 469
Съгласна съм с вас майчета, но в нашия град няма хомеопат! Така че нямам избор
единствения хомеопат с който контактувам е д-р Михайлов от "часът на мама"! Но той често няма време, а и не е длъжен да се занимава с безкрайни еднотипни въпроси и теми от различни майки! Няма нищо лошо всяка майка иска индивидуален отговор и лечение за детето си, но и на него не му е по силите, да отговаря на всички! Нямах време да чакам и за това реших да ви попитам! За което благодаря!

# 9
  • Мнения: 4 414
Грейс, според моя хомеопат, туята предпазва от прекалено бурна реакция на организма, от свръхреакция, един вид.
Абсолютно съм съгласна, че всичко е индивидуално и рутинното изписване на туя, няма логика да помага на всички, при всички ваксини.

# 10
  • Мнения: 469
Грейс, според моя хомеопат, туята предпазва от прекалено бурна реакция на организма, от свръхреакция, един вид.
Абсолютно съм съгласна, че всичко е индивидуално и рутинното изписване на туя, няма логика да помага на всички, при всички ваксини.

 Ами точно тази ваксина е от тези които създават повече неудобство на дечицата, до сега никога сме нямали проблеми с ваксините, но за тази ме изплашиха! Така че рискувах, и съм доволна! Имахме и стафилококи ериус, също не сме ходили на хомеопат, пак по съвет купих стафилококциум (15) и симптомите изчезнаха, хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални! индивидуални за мен са тези които  при самия преглед ти дават !

# 11
  • Мнения: 4 414
хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални!

Смея да твърдя, че това не е вярно. Няма силни и слаби хомеопатични, защото те не действат на химичен принцип. Преди месец видях на практика как се влоши доста състоянието на детето ми след грешно лекарство 9 CH, дадено еднократно. Да, понеже поддържам връзка с хомеопата си, го спряхме веднага и нещата се оправиха с точното лекарство. Но ако нямаш хомеопат, спокойно можеш да решиш, че това е лечебна криза и да продължиш да даваш лекарството и нещата да се омажат съвсем.
Аз не бих си лекувала детето по интернет - нито хомеопатично, нито алопатично, да ме извинява д-р Михайлов. А пък при него, съвсем не бих се лекувала, но това е друга тема. Всеки има право на избор! Peace

# 12
  • Мнения: 469
хомеопатичните които са с тия ch 15  и CH 9, хомеопат ми е казвал че са просто по слаби1 не ми е казвал че ще ни навредят, щом не са индивидуални!

Смея да твърдя, че това не е вярно. Няма силни и слаби хомеопатични, защото те не действат на химичен принцип. Преди месец видях на практика как се влоши доста състоянието на детето ми след грешно лекарство 9 CH, дадено еднократно. Да, понеже поддържам връзка с хомеопата си, го спряхме веднага и нещата се оправиха с точното лекарство. Но ако нямаш хомеопат, спокойно можеш да решиш, че това е лечебна криза и да продължиш да даваш лекарството и нещата да се омажат съвсем.
Аз не бих си лекувала детето по интернет - нито хомеопатично, нито алопатично, да ме извинява д-р Михайлов. А пък при него, съвсем не бих се лекувала, но това е друга тема. Всеки има право на избор! Peace

това е така и аз се притеснявах  това че връзката е по интернет, но като се порових никъде нямаше недоволна майка или да се влоши детето и! Естествено за сериозни и критични моменти ще си ходя при личната! А това за слабите и силните 9-15 да уточня че  не са думи на д-р Михайлов а на друга жена хомеопат от София! Но смисъла в тях беше , не да си ги давам ей така и да не се притеснявам а че са слаби за нашия проблем! НЕ бих рискувала прекалено нито с хомеопатия нито с каквото и да било, просто питам майки в нашия град какво са давали при подобни симптоми, и ако си съвпадат нещата тогава се престрашавам! Но нямам друг избор Hug

# 13
  • Мнения: 236
да ,давала съм  по препоръка на хомеопата,при който ходим

# 14
  • Мнения: 2 652
Прием на Туя преди и след ваксина не е кой знае какво, т.е. едва ли може да навреди. Въпросът е, че едва ли би помогнала. Нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт