РУСЕнски справочник

  • 32 875
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 406
в Неделя навсякъде е лисичарник, не става, ако държиш детето ти да е далеч от цигарен дим.

# 46
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Май ще трябва да дочакам пролетното топло време за кафе на открито. Пък до тогава само разходки  newsm78

# 47
  • Русе
  • Мнения: 244
Можеш да пиеш кафе в Шенген. Там не се пуши въобще, обаче е малко и като е пълно е тясно.Но пък собственичката няма никога да те изгони, дори и да си с количка. Там доста майки са си пили кафенцето на спокойствие, докато бебчетата са спинкали сладко в количките.

# 48
  • Мнения: 222
Ние си направихме форумска среща с мами от юлчета 2008 в сладкарница Неделя само, че във вътрешния салон който е за непушачи (не че не се долавяше мирис от другата зала, но не е лисичарник) и има място за колички, спокойно пускат  Peace А Шенген къде се намира, че не се сещам нещо....

# 49
  • Русе
  • Мнения: 244
Шенген е отстрани на общината, зад цветарските магазинчета.Наскоро построиха там кооперация на мястото на една къща.

# 50
  • Мнения: 19 296
Мами, къде ходите на кафе с количките. Не мога да се сетя за незадимено място, където да става за малко бебе+количката. Сетих се за Неделя, но не знам пускат ли с количката. Вчера седнахме на Вега, че там си имат салон за непушачи. Но няма да е зле за знам за други, да разнообразяваме  Wink
 
Сериозно ли има места, където няма да те пуснат с количка Shocked
Ненормална работа.
Ние сме ходили на кафе само навън откакто сме в Русе.

# 51
  • Мнения: 222
Сетих се къде е Шенген ама там не е ли супер тясно? Thinking

# 52
  • Мнения: 4 406
тясно е, две колички вътре идват твърде много  за пространството Laughing
аз оставям количката отвън и вземам Катерина вътре на ръце.

# 53
  • Мнения: 202
Здравейте и от мен!На 24.01-събота, от 11,30 часа, в механа Каруцата ще се проведе клиентско парти на Ейвън!Заповядайте!Доведете и приятелки!

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 15:40 от Nadia Aleksandrova

# 54
  • русе
  • Мнения: 335
Дидка, Сонка, Емс - благодаря ви за отговорите.
Дано само в първите месеци да боледува само...иначе не мога да разчитам въобще, че ще ме търпят на работа с толкова дълги и чести отсъствия.
Мъча се да си обясня логично нещата. Малкия не е кекав. Болестите се дължат или на лоша хигиена или на контакт с болни деца. При всички случаи може да се направи нещо... при добро желание обаче.
Бързо оздравяване Сонка!
А може би честите болести се дължат на стреса, който изпитват децата, когато се разделят от мама. Чела съм за случаи, когато цялата група масово се разболява изведнъж, което съвпада  с отсъствието на любимата сестра, леля, учителка... Аз съм по-склонна така да мисля.

# 55
  • Мнения: 510
Може и така да е Мирелка, но все пак трябва да има вирус или бактерия, от които децата да се разболеят. Може да е комбинация от всичко. Странното е, че не пускат в помещението майките...поне отначало - докато свикне детето. В родилния не пускаха, когато раждах, като влязох в болница не пускаха /е, бяхме заразни - нормално е/, в яслата не пускат - навсякъде е като затвор.

# 56
  • Мнения: 14 133
В родилния не пускаха, когато раждах, като влязох в болница не пускаха /е, бяхме заразни - нормално е/, в яслата не пускат - навсякъде е като затвор.
Да, така е, за съжаление.   Rolling Eyes В някои други европейски държави има по-отворен режим на посещение на детските заведения, но тук не е така.  Thinking
По-малко болести на дечицата.  Praynig

# 57
  • русе
  • Мнения: 335
С последното съм съгласна. Правят всичко възможно на детето да му е мнооого трудно. Това ми напомня за абсурда, който преживяхме в болницата-искаха да махна чаршафа от прозореца, защото отвън изглеждало грозно. А беше като в пещ, слънцето напича, детето се поти, вратите из отделенията,знаете са широко разтворени, течееение, братче, те ми говорят за красота. Но ми намериха щори, като ги заплашиш с вестници, жалби и тн.Та толкова по въпроса за децата и вътрешният ред в такива институции, които би трябвало да ни служат, а май се получава обратното...

# 58
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Значи днес ще пробваме Неделя. Пък Шенгена, вярно е мъничък, но сме прекалено мънички да се носим на ръце....ако е в ръцете ми, трябва и с двете да я придържам. Все едно съм си вкъщи  Joy
 Виви, питам така, защото не знам как е по заведенията. Може и да има места, където не пускат, знам ли  newsm78 Аз съм длъжна да попитам, че ако ме натирят от някъде, ще им вдигна луд скандал.

# 59
  • Мнения: 1 735
Момичета,виждали ли сте някъде из магазините/за сувенири предполагам newsm78/ да се продават броеници?
EASpirit, знаеш ли магазинчето в Блока на борците, точно до ДАВ? То е едно мъничко, невзрачно, вътре продават всякакви полускъпоценни камъни, минерали и други разни боклуци. Там съм виждала много красиви броеници.

П.П: В арабския свят ли ще ходиш?   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт