Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 972
asyalein не знам, каква рецепта си използвала, за да направиш тези джобове, но аз се поразрових малко в нета и намерих тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/recipes/alphabet_list/index.php?alpha … %D0%90&id=799  Не знам дали ще станат, както искаш, но може да пробваш. smile3506

Само аз ли не виждам рецептата?

И аз не виждам нищо.
Аз също  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 940
Аз я виждам #Crazy

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да, сега се отваря линка.

това е рецепта за Наан, той се различава малко от арабските питки Peace

# 18
  • Мнения: 1 258
Хоп и аз при вас с поредния въпрос.Как се прави капама.днес гледах 10-те най...и класацията беше за българската кухня.Говориха за капама и ми се дояде (не че ще ям днес де Blush) но искам да си направя утре  Party

# 19
  • Мнения: 11 607
Хоп и аз при вас с поредния въпрос.Как се прави капама.днес гледах 10-те най...и класацията беше за българската кухня.Говориха за капама и ми се дояде (не че ще ям днес де Blush) но искам да си направя утре  Party

Хихихи и аз го гледах......Аз я правя от патешко, телешко и пилешко месо. Свинско не ядем в нашата къща от години......И производни на свинското......Но принципа е такъв - долу се слага месото, което иска най-много време за да бъде готово. При мен е така. Лист зеле(кисело естествено), който после го махам. Ред кисело зеле, шепа ориз, 1 стрък праз нарязан, черен пипер на зърна, дафинов лист. Месото, в моя случай патешкото на порции нарязано. Зеле+ориз+подправки+праз. Телешкото месо. Зеле+ориз+подправки+праз. Пилешко месо и ако имам половината пилешко+сърми от пилешка кайма. Зеле. 1ч.ч. и половина червено вино наливам. Лист зеле, който после ще хвърля. Капака и във фурната за около 4-5 часа на баааааааааааавен огън. Може би около 30 мин. на 200гр., после на 100. Зелето не е много. Общо взето става месо със зеле, а не зеле с месо. Става супер. Сега излизам...ако има въпроси - след около 2ч.

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хоп и аз при вас с поредния въпрос.Как се прави капама.днес гледах 10-те най...и класацията беше за българската кухня.Говориха за капама и ми се дояде (не че ще ям днес де Blush) но искам да си направя утре  Party

Аз я правя по тази рецепта - форумска е, но не зная на кого. Ако някой си я познае, нека да си каже, че да знам занапред!


Цитат
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се нуждаете от:
Кисело зеле,
Киснало червено цвекло (чекане) - 1 средна главичка
Телешко, може и телешки ребра
Свинско месо, аз предпочитам хубави гърдички
Пилешко
КЪРВАВИЦА
Домашен суджук
Ориз
Лук - 1 голяма глава
Семена от копър, така нр.копрец
КИМИОН
Зърна черен пипер
Дафинов лист
Малко сланинка
Чаша червено и чаша бяло вино

Нарязвате зелето като за салата, цвеклото - на кубчета(чекането понякога  иаз ги пропускам, като няма)
В Банско оризът се запръжва, кавардисва заедно с лука и тогава се слага , но аз не го запържвам от съображения за здравословност.
Нарязвате месото на парчета и сте готови да започнете да редите

Най-отдолу слагате няколко тънки парчета сланинка, редите ред нарязано зеле, кубчета цвекло,ред ориз, слагате щедро подправки, после слагате свинско, телешко, пилешко, суджуче, кървавичка...
Пак зеле, пак ориз, подправки
Накрая завършвате със зеле и тънки резенчета сланинка и заливате цялата прелест с виното. По рецепта то е само червено, но аз съм открила, че мискът от червено и бяло я прави още по-ароматна.
Не забравяйте зрънцата чер пипер и дафиновия лист.
Покрийте отгоре с големи зелеви листа, за да се задуши още по-добре и мятайте във фурната за поне 6 часа на слаб огън.
Разбира се, първо- на силна фурна, докато закъкри виното и после намалете!
Надявам се да съм била полезна!
ако месото е достатъчно шарено, капамата няма нужда от допълнително мазнина!
И повярвайте- винаги се получава!

# 21
  • Мнения: 1 258
Мерси много мацки   bouquet  bouquetНа мен ми се щеше да сложа и малко чушки ,ама незнам къде да ги вместя в цялата история.

# 22
  • Мнения: 3 219
Мама Е, истинска закваска (Lactobacillus bulgaricus) ли имаш?

Сериозно питам, ако някой знае от къде мога да си купя истинска закваска, да ми каже  Hug
Да не е под формата на кисело мляко. Гледала съм филм по ТВ-то -  като прах е, в едни найлонови пликове.


Зълва ми си беше купила някъде от интернет-точно такава, на прах, беше в пликче. Обаче не знам от къде точно беше. Трябва да я питам.

# 23
  • Мнения: 310
asyalein   браво на тебе, скоро ще се специализираш в правенето на хлебчетата   chef 

Извинявам се за кофти линка  Embarassed За всички, които не успяха да видят рецептата:
Ароматен Наан

Продукти:
300 мл вода
1 1/2 ч л суха мая
1 1/2 ч л захар
1 с л зехтин
480-500 г брашно

2 с л пшенични зародиши
1 1/2 ч л сол
2 ч л черен сусам
1/4 ч л смлян кардамон

Приготвяне:
• Маята и захарта се размиват в млякото и водата**(виж бележки).
• Сместа се оставя на топло, докато не образува пяна.
• Прибавя се пресятото брашно, пшеничните зародиши, зехтинът и се замесва меко тесто (без сол, сусам и смления кардамон).
• Покрива се и се оставя за 20 минути.
• Прибавя се сусамът, кардамонът и солта.
• Тестото се меси 8-10 минути и оформя се на топка и се поставя в намаслена купа.
• Покрива се и се оставя да престои на топло за 1-2 часа или докато удвои обема си два пъти.
• Също така тестото може да бъде оставено в хладилник за 8-24 часа.
• Втасалото тесто се разделя на 4 части, които се оформят на топки.
• Върху набрашнена повърхност се нареждат топките, покриват се и се оставят за 20-30 минути (в това време се загрява фурната).
• Фурната се загрява на 260 С.
• Топките се сплескват с набрашнени ръце или се разточват с точилка на питки с дебелина 0,1-1 см и диаметър 25-30 см.
• Пекат се около 5 минути в горещата фурна, докато бухнат и се покрият с кафяви петънца.
• Изваждат се от фурната и по желание се намазват с масло или се завиват в кърпа, за да останат топли и меки.
Бележки:

** Водата може да се замени на 175 мл топло прясно мляко и 125 мл вода
 
Тук съм качила снимките към рецептата

# 24
  • Мнения: 11 607
Мерси много мацки   bouquet  bouquetНа мен ми се щеше да сложа и малко чушки ,ама незнам къде да ги вместя в цялата история.

Чушки? В капамата - категорично - не! Аз дори и не слагам нито лук, копър,кимион и цвекло. Така и не разбирам тези хора, които слагат цвекло в зелето.....Може би защото аз го обичам натурално, без да е червено и пр.

Да, да...винаги се получава капамата...то просто няма друг начин!

# 25
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ето ги най накрая тези арабски питки Mr. Green



доволна съм Peace
без рецпта са, най-обикновено хлябно тесто.
Пина беше права - от Т на печене зависи  Peace

# 26
  • Мнения: 11 607
Ася, поздравления! Съзирам част от мен в теб... - като се заинатя,че едно нещо трябва да го направя, докато не го направя като хората - не стоя на едно място. Е и ти.....Един ли, два ли пъти се пробва.....но ето,че успя! Упоритото Аси!

# 27
  • Мнения: 3 456
Имам половин бутилка зехтин (Extra virgin), който от студа (така предполагам) се е сгъстил. Като казвам сгъстил имам предвид съвсем гъст- като каша направо. Според вас влошени ли са му качествата?
Предварително благодаря!

Не, перфектен е. Остави го за малко на топло и ще се избистри.
Сгъстяването означава, че е extra virgin.
Благодаря ти, а аз се бях приготвила да го хвърлям вече. Embarassed

# 28
  • Мнения: 324
Момичета, ще правя кифлички от козуначено тесто и имам въпрос.
След като оформя кифличките, трябва ли да ги оставя да втасат отново или се пекат направо?

# 29
  • Мнения: 11 607
Момичета, ще правя кифлички от козуначено тесто и имам въпрос.
След като оформя кифличките, трябва ли да ги оставя да втасат отново или се пекат направо?

Да!Едно 40 мин. напр.

Общи условия

Активация на акаунт