много въпроси на един път

  • 2 617
  • 14
  •   1
Отговори
За да не пускам няколко теми и да не досаждам  реших да питам тука няколкото неща които ме вълнуват за възстановяване след раждане

Едното е свързано с идването на цикъла след раждане. Навсякъде чета на кой кога му е дошло-на мен след 2м и половина.Сравнително рано,нали. Кърмя си и въпреки това. Но както и да е. Въпроса ми е кое всъщност е  признак за по-добро възстановяване на организма- по-рано или по-късно да ти дойде отново newsm78 Ей това никъде не го срещнах та се чудя от вчера...
Другото е свързано пак с възстановяването след раждане- на тялото.Аз качих 30 кила по време на бременността ми Confused -почнах от 52.
Никога не съм очаквала че мога да стана толкова дебела,винаги съм била 52. Но факт.Сега постепенно свалям- естествено не е лесно. Искам да питам за колко време се събира матката в старото си състояние отпреди бременността Rolling Eyes

А също така таза ми все още е доста разширен- той пък кога ще се прибере и може ли да си остане такъв широк



# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
За цикъла - на мен на третия месец, въпреки че още кърмя  Peace Може и да се вижда рано, но аз нямам против да си знам кога какво що - в смисъл, че горе-долу тогава ще ми дойде, че горе-долу тогава ми е овуто и т.н. На мен си ми е много редовно по принцип и си ми харесва да е тъй.

Мисля, че идването на цикъла не е свързано с възстановяването на организма (то всичко си е свързано, ама айде). Идването на цикъла зависи от определен хормон. Той се отделя при майките, които кърмят и ако нивата му са по-високи потиска овулацията и от там - цикъла. Всичко е до организъм.  Peace

Матката, особено при кърмещи жени, се събира сравнително бързо и няма общо (пак условно казано) с качените и свалените кг.

# 2
  • Мнения: 651
Аз мисля,че всеки организъм си е много индивидуален.Ще получиш много и различни отговори на въпросите си,но може нито един да не съвпадне с твоя.Етърва ми е по-слаба от преди да забременее.И на 5ти ден след раждането си сложи старите дънки,а майка още не може да се възстанови...схвана ли?
Радвай се на бебката.Всичко ще се нареди!!!

# 3
  • Мнения: 9 973
дойде ми на 50  ден-кърмих
качих 8кг.-оставих ги в родилното,а 1г.+4м. съм -17кг. от раждането
матката ми се сви веднага-до 3-4 дни,имах малък корем
таза се прибира за 1г.

# 4
  • Мнения: 4 292
Първият ми дойде веднага, след като спрях да кърмя. Някъде към 60 ден. Сега, след три и половина месеца, все още нямам цикъл. Кърмя.
И двата пъти качих по 9-10 кг, които свалих почти моментално. Според мен, който си е бил слаб и 30 кг. да качи, пак ще се възстанови напълно, дори и на малко по-късен етап. Който си има склонност да пълнее, ще му е доста по-трудно. Такива са ми наблюденията.
Матката се прибира до 6-8 месеца, а таза - до 8-12 месеца.

# 5
  • Мнения: 1 558
Дойде ми след 45 дни.Кърмих някъде около месец,матката ми все още се прибира,таза също.Всичко е много индивидуално Peace

# 6
  • Мнения: 959
Значи, първият път, цикъла въобще не ми е прескачал. Вторият път на втория месец  - кърмех.
За матката, знам, че са свива до 6 месеца(ама може и да бъркам).
За таза моето мнение е, че никога не става както преди, но иначе до 1 година.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Боже,срам ме е,но не помня,кога ми дойде.... EmbarassedНямам никакви спомени за това.Но аз също качих 30 кг.22 от тях ги свалих доста бързо,защото съм си слаба по принцип и не ми беше никак трудно.Дори не знам как ги свалих,не съм спортувала,не съм пазила диета.Но останалите се свалят с диета и упражнения.И в момента имам 2кг до съвършенство. Flutter
Таза се прибира до 1г,доколкото знам,а матката за няколко месеца.При кърмещите е по-бързо.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За цикъла - дойде ми на 30-я ден. Все още кърмя.
За отслабването - казват, че кърменето благоприятства бързото възвръщане на фигурата.

# 9
  • Мнения: 4 433
За цикъла...във втория месец се появи.
За отслабването..качих 11 кг...и когато детето стана на 1 год.аз станах както преди..
Но аз и качих малко де Simple Smile

# 10
  • Мнения: 344
Цикъла ми дойде на 2-я месец.Качих 30кг , двадесет и три свалих и има още за сваляне.Все още не мога да сложа пръстени.От корема е останало малко за прибиране , Peace/то голямо нещо стана като растеше/ LaughingЗа таза - до годината , но при всеки е индивидуално.

# 11
  • Мнения: 592
За цикъла мисля,че и на мен ми дойде около 2-я месец.
За килограмите- и двата пъти започнах от 52 кг и двата пъти качих по 30 кг.Първия път се възстанових за около 1 год и нещо,а сега за съжаление не мога все още.Станах 58-59 кг и не мога на долу и това сие.Обаче и не правя нищо по въпроса.

# 12
  • Мнения: 528
На мен ми дойде и след двете раждания на втория месец точно на датата, на която трябваше да си ми дойде, преди да забременея  Peace
Качих и в двата случая по 12 килограма, от които 8 оставих в родилното. Останалите 4 свалих за 1 месец от само себе си  Peace
Матката мисля, че се нормализира до 6-тия месец, а таза до 1 година след раждането Peace
Моят си остана по-широк след второто раждане  Confused
Общо взето изглеждам по същия начин от преди да забременея  Peace

# 13
  • Мнения: 1 691
На мен ми дойде на 11 месец след раждането, въпреки че бяхме на смесено хранене доста отрано (кърмене и АМ).
Забременях на около 54 кг, качих 17-18, не знам колко оставих в родилното (не съм се теглила), но след 6 месеца си бях на старите килограми и продължих да свалям.
Матката се прибира постепенно - при някои по-бързо (кърменето много помага), при други по-бавно, при някои винаги остава по-уголемена. Това обаче не би трябвало да влияе много на външния вид.
Тазът обикновено изглежда доста разширен, но обикновено не е от костите, а е от мазнинките върху тях. До 1 година обикновено нещата се оправят.

# 14
  • Временно
  • Мнения: 788
Не мисля,че идването на цикъла по-рано или по-късно е значим показател за цялостното възстановяване на организма след раждането.Това е индивидуален процес,свързан с дейността на много хормони.
Относно прибирането на матката времето е приблизително 6 седмици,като кърменето подпомага много този процес.
И само да отбележа,че прибирането на матката и прибирането на корема са различни неща и отнемат различно време.
Таза се прибира за една година. Peace

Общи условия

Активация на акаунт