Моля за съвет:Проблем с Физическото развитие на моето близначе

  • 5 476
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
моите близнаци също не се развиват еднакво. сега са на 11 месеца, но откакто навършиха 3 месеца до ден днешен имат рехабилитационна гимнастика и аз съм изключително доволна. при тях изоставането е голямо, защтото са 7-маци. започнаха да си държат главите на 4 месеца, да се въртят от гръб на корем и обратно на 7-8 месеца. сега само пълзят по корем по пода-повече прилича на влачене, не лазят на 4 крака. дъщеря ми от една седмица се изправя на ръба на масата. и двамата обаче не могат да седят самостоятелно. рехабилитаторката и детския лекар са единодушни, че това е най-малкия проблем и най-важното е да са здрави. когато се работи по проблема, за да не се задълбочава изоставането, всичко в развитието се наваксва най-късно до 2 год. възраст. много съм изчелапо темата, доста научих и спрях да се притеснявам. не е страшно, наистина. аз отдавна спрях да ги сравнявам не само по между им, но и с другите деца. на моя приятелка дъщерята, родена на термин, започна да лази на 14 месеца, а проходи на 18. 
моите деца също реагираха зле в началото на физиотерапията. беше страшен рев. те също имаха температура и разстройство. Сега чакат с нетърпение физиотерапевтката да дойде у дома и се радват безкрайно като я видят на вратата. можеш да правиш паузи и да им даваш почивка, но не се отказвайте и бъдете постоянни.
при моите деца резултатите са просто забележителни. няма причина и при вас да не бъдат такива.

успех! 

# 31
  • Мнения: 48
Здравей MadKristy благодаря ти за куража който ми даваш. Можеш ли да ми дадеш телефона на твоята рехабилитаторка ако естествено тя може да посещава други деца по домовете им иначе сега докато сме в къщи аз и правя гимнастиката по два пъти на ден.


# 32
  • Мнения: 7 803
galla99, и ти ли си в мюнхен?

# 33
  • Мнения: 27
Здравей MadKristy благодаря ти за куража който ми даваш. Можеш ли да ми дадеш телефона на твоята рехабилитаторка ако естествено тя може да посещава други деца по домовете им иначе сега докато сме в къщи аз и правя гимнастиката по два пъти на ден.




аз живея в Мюнхен. Иначе с удоволствие бих те свързала с нея. Много е важно да знаеш точно какви упражнения да правиш и как те помагат, по какъв начин действат....
Ако си от София може да се срещнем следващия път, когато се прибираме отпуска ( към края на Май). Ще се радвам да обменим опит...

# 34
  • Мнения: 48
Е ама нещо не съм разбрала  аз съм в София. Наистина ще се радвам да се видим през май и да обменим опит. Нещо тези седмици ми се събра много освен Ели тревогите по нея сега и каката е на инхалации та затова не съм разбрала.       

# 35
  • Мнения: 7 803
galla99, дано скоро оздравеете всички  Hug

# 36
  • Мнения: 3 336
Гала, искаш ли да ти потърся телефона на физиотерапевтката, която се занимава с моите деца. Предлагам, понеже е от София, а и смятам, че си разбира от работата Peace Дори  след упражненията на децата ми даваше и на мен упражнения и ме коригираше ако не ги правя добре. Бях много доволна.

# 37
  • Мнения: 48
mishlentze ще съм ти много благодарна чесно казано не мога да разчитам само на физиотерапията в клиниката.

# 38
  • Мнения: 27
Е ама нещо не съм разбрала  аз съм в София. Наистина ще се радвам да се видим през май и да обменим опит. Нещо тези седмици ми се събра много освен Ели тревогите по нея сега и каката е на инхалации та затова не съм разбрала.       

ок, супер! ще се обадя като си дойдем.
бързо оздравяване на всички, успех и горе главата   bouquet

# 39
  • Мнения: 48
mishlentze Извинявай че те притеснявам но можеш ли да ми дадеш телефона на твоята физиотерапевка че ние нещо изоставаме от гимнастиката че пак сме болни сега пък е на антибиотик. Е не мога да си го обясня уж се мъчиш да направиш всичко че да кърмиш колкото се може повече за да не боледуват а то какво пак сме болни и пак на антибиотик.

# 40
  • Мнения: 390
Здравей, сега поглеждам темата, аз имам една фантастична физиотерапевтка, която ходи и по домовете, иначе работи в детския център /забравих му името/ срещу инфекциозна. И на нас ни се наложи, всичко в крайна сметка е ок, вярвам че и при теб ще е така. Пиши ми на лични ако искаш връзка. И бъди спокойна!

# 41
  • Мнения: 48
Здравейте днес започнахме новия курс с физиотерапия и магнит. Миналата седмица даже ходихме в детския център за съвремени родители при тяхната физиотерапевка.Бях много доволна и сигурно пак ще отидем.

# 42
  • Мнения: 48
Здравей те момичета днес ходихме при др Литвиненко прегледа Ели и ни каза че няма никакви неврологични  проблеми. Можем да ходим на гимнастика тя няма да ни навреди.

# 43
  • Мнения: 541
 galla99  браво за хубавата новина  Grinning

# 44
  • Мнения: 3 336
mishlentze Извинявай че те притеснявам но можеш ли да ми дадеш телефона на твоята физиотерапевка че ние нещо изоставаме от гимнастиката че пак сме болни сега пък е на антибиотик. Е не мога да си го обясня уж се мъчиш да направиш всичко че да кърмиш колкото се може повече за да не боледуват а то какво пак сме болни и пак на антибиотик.

Гала, чак сега влизам в тази тема, извинявай, не съм видяла молбата ти. Доколкото разбирам вече си намерила добър терапевт, така че ти желая успех и бърз напредък  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт