забременяване след конизация

  • 59 629
  • 118
  •   1
Отговори
# 105
  • Варна
  • Мнения: 3 953
 Hug fever 
Успех на 29-ти дано всичко е о.к.  Praynig

# 106
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Благодаря ви за подкрепата  Hug

# 107
  • Мнения: 182
Здравейте,

пиша ви с молба за помощ- ако не съм нацелила правилната тема, мола пренасочете ме.

Ето историята ня кратко:

На 12.01 ми е направена процедура LLETZ /предишни изследвания - биопсия - CIN1  на микроучастъци CIN2 и HPV 59 +/.Хистология от LETZZ - маточна шийка - огнищна,папиломатозна и акантоза на нативния мн. епител /IIa/ и метапластичен епител с паракератоза- хроничен мн. едноцервицит. Участъка от шийката PVCU с левкоплакия около OECC на задна устна с диаметър 7мм! Изписан след интервенцията антибиотик - 2х1.5г и 5 дни на 12чх500г

Въпросът ми е: било ли е излишно да се прави LLETZ  процедура  /поне на мен ми говори хистологията , че по- скоро съм имала възпаление от колкото атипични клетки /и диаметъра на изрязания участък много ли е - може ли да попречи на износването на бременност?При обикновенната конизация по-голям участък ли се отстранява?

Ще бъда много благодарна на отговорите ви  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 104
Boggy, фактът, че ти дават антибиотик говори за възпаление. Мисля, че то е било в основата на проблема. И аз не виждам нищо спешно в хистологията, което да налага конизация, но не съм на 100% сигурна. Може да задаваш въпроси и тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=547766.645

Има майки, които са износили бременност успешно след конизация. По принцип значение има първоначалната дължина на шийката на матката и колко се е скъсила в последствие на манипулацията.

# 109
  • Мнения: 2 011
Здравейте  момичета  ! 
 Направена ми  е конизация на шийката  на матката  заради  карцином през 2000г  Незнам колко  см   ми  е била  шийката  преди  конизацията  , нито  след това ...
 От  лентичките  ми  се вижда  ,  че имам  син на  9 г  -  спонтанен аборт  съм нямала преди  първата  бременност. Сега  бременея за втори път и да  се надявам ,  че няма да  има  проблеми ... Praynig
 С  първата  бременност  неса ми правили  серклаж , което  ме навежда  на мисълта  , че шийката  ми  е била  с достатъчен размер ... От  друга  страна вече двама онкогинеколози  са ми казвали ,  че  доста  съм  отрязана ...ама  newsm78 newsm78 да си призная и  хич  не искам да  мисля  за това. Каквото ми  е писано  това  ще  е -  дъщеря  съм  на  гинеколог  ,  в първата  бременност  дри  никак  не се пазех  и  се наложи  в последния месец от  бременеенето да  изкарам  в болница ,  защото имах  много  контракции ....
 Това е от  мен !
Късмет  на всички мами  ,  успешно  забременяване  и  на финала  здраво  бебе !  Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 110
  • Мнения: 1 820
и тук да се запиша

# 111
  • Мнения: 43
Здравейте момичета,
конизирана съм октомври 2012 г., лекувана бях близо година след това за ендоцервицит, забременях при втори опит.
Искам да споделя какво се случва с началната ми бременност и да чуя и вашите отзиви.
Последен РМЦ - 28.01.14. Обикновено е на 28-30 дни. Забременяла съм в периода 11.02 - 14.02. На 24.02.14, период на имплантацията получих зацапване, което не отзвуча за 3-4 дни, и отидох на лекар. Имах вече два теста с ясни две чертички. При прегледа се видя плоден сак с размери 0,5 мм, лекарката каза, че влизам в пета г.с. изписа ми утрогестан, пусна ми за изследване хормона прогестерон, който беше в норма. До тук добре. Единствен признак, че имам бременност бяха болките и напрежението в гърдите, и болки към опашната кост при по продължително стоене права. Назначи ми втори преглед на 14.03.14 г., каза, че съм в 6 г.с.+3 дни. Плодния сак беше нараснал до 10 ммм, без жълтъчно тяло и сърдечни тонове. Притесни я неправилната форма на плодния сак, не беше овален а продълговат, също каза, че размера не отговаря на г.с., би трябвало да има вече жълтъчно тяло и пулс. Прати ме на изследване за ЧХГ, когато бях в края на 7 г.с. и резултата ми беше 5 200. Обадих и се по телефона и каза, че е ниско, не и харесва, след като не се появяват и признаци като гадене, повръщане, още по зле. След два дни в 7 г.с. +2 дни направих второ ЧХГ с резултат 7 400. Същия ден отидох отново на преглед. Плодния сак вече беше 14 мм със жълтъчно мехурче без сърдечни тонове. От две сутрини започна да ми се гади когато си мия зъбите. Каза, че отново не и харесва както формата, така и резултатите, това, че късно се развива всичко. Имало възможност другата седмица да има вече и пулс, но ми даде примери , че бебето можело да се заформи с увреждания. Предложи ми да спра утрогестана и да чакам спонтанен аборт, ако не се случи да последва изкуствен. В петък отново ме праща за ЧХГ и да решаваме какво да правим. Днес съм в 7 г.с. +3 дни. Изводите до сега:
 - неправилен плоден сак с размери 14 мм
 - има жълтъчно мехурче
 - няма още сърдечни тонове
 - норми на ЧХГ - в норма, на долна граница за г.с.
Опасения на лекарката:
 - бавно развитие
 - неправилен, продълговат плоден сак
 - липсващи признаци на бременност
 - евентуално, ако се чуят тонове в 8-9 г.с. ембриона ще се развива с проблеми при
оформянето си
Записах час и за второ мнение на 26.03.14. ако до тогава не го изхвърля.
Моето усещане е, че всичко е нормално, купищата литература и форуми, които изчетох, калкулатори и таблици които направих, не виждам нещо страшно. Четох и за здрави деца родени от неправилни плодни сакове, също за сърдечни тонове доловени в 8-9 г.с.
На кръстопът съм. Приех нормално това, че може да е кухо яйце, тази диагноза ми постави лекарката вчера на прегледа. Но виждам, че има развитие - беше сак, после се яви малка точица в него, сега има жълтъчно мехурче, значи следват да се чуят тонове, а тя иска да абортирам. Плашат ме думите и, че дори и да се случи да не бъде с увреждания плода.    Ще съм благодарна да чуя всяко едно мнение.

# 112
  • Мнения: 22 369
Не мисля,че този пост е за тази тема и се съмнявам,че някой ще отговори.По-добре попитайте в  бъдещи майки.

# 113
  • Мнения: 1 820
Ако е кухо яйце няма да се види жълто тяло ,при теб се е видяло,значи не е.Това че сака не е с равна форма може да е причина за много неща -както за спонтанен аборт така и за малоформации.Но в никакъв случай за прекъсване на бремеността  без да е доказано.Смени си лекарката, успокой се и всичко ще е наред! Познавам момичета при който сака е бил по голям или малък, имаха кървене по време на брелеността, но с бебетата всичко е наред.Изчакай, же отидеш и на ФМ и на БСХ и тогава ще решиш какво да правиш!
Наистина не ти е за тук въпроса, пусни си отделна тема ако искаш, ще имаш шанс повече момичета да ти отговорят.Успех ти желая и пиши как си!

# 114
  • Мнения: 1 820
Още повече че и ЧХГ нараства..какво кухо яйце я гони тая лекарка   Shocked

# 115
  • Мнения: 1 820
Mazohistka изчисти си кутията за ЛС Simple Smile

# 116
  • Мнения: 96
Здравейте! Да се запиша и аз с въпрос в тази позабравена тема Simple Smile
Имам направена LLETZ процедура преди 2 месеца. На контролния преглед преди месец питах лекаря кога може да се забременява и той ми каза 6 месеца след процедурата.
Въпросът ми е дали това е стандартния период (четох за случаи, в които жени с конизация (а не като мен с LLETZ, което е по-лека манипулация) са забременявали 1-2 месеца след процедурата и затова реших да попитам. Не съм се устремила към забременяване, но тъй като с партньора ми в момента използваме pull-out метода, се притеснявам какво се случва при евентуална „беля“  (този метод използваме, тъй като той има проблем със стандартните презервативи – като ги сложи му стягат и ...нещото му спада – сега се опитвам да го накарам да си вземе размера и да поръчаме от някой сайт такива, които са му по мярка, но дотогава си ме е малко шубе). Иначе следя да не съм в овулация – ако приемем, че не ми се е изместила драстично след процедурата и се надявам да няма проблем, но все пак реших да попитам какво е „общото правило“ ако има такова.

# 117
  • Мнения: 2
Искам да попитам четири месеца след конизацията и направен контролен ПАП тест с резултат 2група,та реших да се върна към сексуалния живот.Въпроса ми е на някой случвало ли му се е 4месеца след операцията да прокървява малко след секс?

# 118
  • Мнения: 22 369
Искам да попитам четири месеца след конизацията и направен контролен ПАП тест с резултат 2група,та реших да се върна към сексуалния живот.Въпроса ми е на някой случвало ли му се е 4месеца след операцията да прокървява малко след секс?
На мен.Беше капиляр, излязъл повърхностно.Трудно го
видяха, поне 5-6 пъти имах много силно кръвотечение.Изгориха го със Силкожин.
Но Ви съветвам и колпоскопия да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт