забременяване след конизация

  • 59 631
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 369
Аз съм конизирана юли 2007г.Дадоха ми зелен светофар за бебе 6м.след това,но не се получи.Септември 2008г.ХПВ 16,който нося се активира пак,последва горене и на 4.2 съм на контрола.Нооооо,през това време се случи да видя двете чертички,стискайте палци да сме успели да потиснем вируса.

# 31
  • Мнения: 329
Шайн, много се радвам, че при теб вече всичко е наред и бебчето е на линия Simple Smile. Желая ти лека бременност и прекрасно детенце!
Нооооо,през това време се случи да видя двете чертички,стискайте палци да сме успели да потиснем вируса.
Десих2, много се радвам за прекрасната новина! Желая ти лека бременност и раждане!
Дано си успяла да победиш вируса! Какво те посъветваха да правиш по този повод-в смисъл някакви лекарства-имуностимуланти? А не изчезна ли при теб вируса след конизацията-нали е локален и с изрязване на поразената тъкан би трябвало да изчезне-да се отстрани?

# 32
  • Мнения: 22 369
Благодаря много,бременността е много чакана и желана,и се моля на Бога всичко да е наред този път.
Нищо не са ми казавали да пия след конизацията,опитвам се да водя здравословен живот.За съжаление вируса беше потиснат за известно време,повече от година,но после,след едно сериозно мое боледуване и поемане на няколко силни антибиотика венозно ,и други медикаменти,явно имунитета ми не е издържам и е позволил на ХПЯ да се активира отново.По принцип ХПВ е ДНК вирус,остава в молелулата и е латентен.Въпреки всичко имуннтата система има начини да се самоочиства от него,а често с конизацио се ликвидира ядрото на инфекцията,но не винаги,както е видно.Последната ми цитонамазка беше ПАП 2,но на колпоскопа се видя бяло петно,което този път гориха/това ми е второ горене,конизациото е между тях/.Надявам се сега нещата да са ок.

# 33
  • Мнения: 3 988
повече от две години се опитваха да имат бебе, не ставаше и не ставаше, накрая я убедих да отиде на лекар и проблемът цъфна... последва конизация, ...

Искам да уточня само, че лоша цитонамазка не е причина да не забременява една жена.

Аз пък от доста колеги знам, че цитонамазка по време на бременност не се прави, защото резултата не е достоверен, затова ме посъветваха да си правя по често сега за да съм спокойна като забременея!

motoneti, по този въпрос знам, че не сме единодушни с теб,  Wink но има много данни, които сочат, че цитонамазката по време на бременност се смята за рутинна манипулация. Т.е. не е опасна и грешките в резултата са вероятни колкото и грешки в резултата на цитонамазка на не бременна жена.  Peace

Дължината на шийката също е условен критерии за това дали ще е успешна една бременност или не. Има жени с естествено по-къси шийки от тези на конизирани жени. Секрлажът е едно добро решение.

Деси, сега разбирам за новините около теб!  Grinning Честито и успешно!  Praynig

За протокола и тези, с които не се "познаваме" - конизирана съм март 2007.

# 34
  • Мнения: 3 695
ха ДесиХ2 хванах ме те  Laughing  страхотно, лека бременност ти желая  и всичко да е наред  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 5 548
Кюбит, мненията ни май съвпадат по тази тема. Искам обаче да внеса едно уточнение относно влиянието на конизацията върху шийката. Моят лекар ми обясни, че шийката образува нещо като естествен пръстен от стегнати мускули и точно този пръстен държи шийката затворена по време на бременност. Действително има жени с естествено скъсени шийки (майка ми например  Wink ), но разликата е в това, че въпреки дължината при тези жени този пръстен си го има... Независимо от това, аз вярвам, че и ние имаме шанс!  Praynig

Деси, лека бременност!   bouquet

# 36
  • Мнения: 329
Това за пръстена от мускули сигурно е така, но да не забравяме, че има конизирани жени, които са износили бебетата си без серклаж, а също така има и жени, които не са конизирани, но са имали проблем с износването на бебето. Явно е строго индивидуално и не мога да повярвам, че при всички конизирани този пръстен липсва.

# 37
  • София
  • Мнения: 5 548
Оливче, едва ли липсва при всички... При мен липсва... Затова серклажа ми е в кърпа вързан. И лежането също.

# 38
  • Мнения: 22 369
Благодаря ви!!!;)
На 4-ти ,като отида на лекар специално ще питам.

# 39
  • Мнения: 6
Ноември месец ми направиха конизация,казаха ми че след 6 мес.мога да опитвам за бебе.2 години се опитавах да забеременея и не стана нищо,а когато се пазихме...стана изненада..забеременях!Разбрах го преди 3 дена.На преглед съм тази седмица и съм в шок и от радост и от това какво ще ми каже доктор.минаха само 2 месеца след коносация,дали това е моного рисковано?Дали мога да го износя 9 месеца?Имали такива жени,които са забеременяли в първи ,втори,трети месец след конизация.Как мина беременост и как да се пазя?Благодаря за отговор!!!

# 40
  • Мнения: 329
tamara_nik, страшно много се радвам за теб! Честито! Мисля че някъде назад в темите съм срещала разказ за момиче, което забременяло на пъвия месец след конизация и си е изкарало бременността и раждането без проблеми. Явно шийката на матката е по-пропусклива за сперматозоидите след тази операция и забременяването става много лесно. Най-добре лекарят ще ти каже какво да правиш. Щом трябва ще се пазиш много, но бебо трябва да е жив и здрав. Wink Отново поздравления!  bouquet

# 41
  • Мнения: 3 988
Явно шийката на матката е по-пропусклива за сперматозоидите след тази операция и забременяването става много лесно.

Това изобщо не е вярно.

# 42
  • Мнения: 329
Кюбит, това го бях чела някъде напред в темата за цитонамазките, не го казвам от личен опит. Пишеше нещо в смисъл, че лекарите препоръчват да се внимава много след конизация, защото забременяването ставало много лесно.  И аз като неспециалист си помислих, че шийката е някак по-открита и проходима след конизация.  newsm78 Щом ти казваш че не е така, предполагам си права, имаш доста повече познания от мен. Поздравления на Тамара, дано всичко се развие благополучно. Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 5 548
Тамара, аз също ти стискам палци всичко да се развива добре!  Praynig Дръж ни в течение!

# 44
  • Мнения: 1 475
Ей ме и аз съм бременна, края на 5-ти месец вече, след конизация направена юни месец 2006! Бебето стана от един път, на мен ми беше казано да изчакам 2 год след конизацията за да може шийката напълно да възтанови еластичността и здравината си! Без серклаж съм, да чукам на дърво така да си остана до края- конизацията ми е била изключително щадяща, шийката си ми е с нормална дължина и неспециалисти- гинеколози не забелязват, че ми е скъсена! Обаче всеки месец освен преглед с ехограф задължително ми се прави и гинекологичен преглед с колпоскоп и с опипване на шийката за разкритие!! Ходя си на работа, правя си големи разходки, единствено ми забраниха секса от началото до края, заради шийката!! Стискам палци така да  е до края! Praynig Цитонамазка ми взеха в края на 3-ти месец,бях 1-ва група, ходя си веднъж месечно- никой не ми еказвал да ходя по-често на преглед заради конизацията!!

 А за този пръстен за който говорите на мен никой не ми е казвал и незнам, другия път ще попитам! newsm78

Последна редакция: ср, 11 фев 2009, 13:36 от somebody

Общи условия

Активация на акаунт