Нужна ми е помоща ви!!!

  • 5 532
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз така я виждам схемата: парите на майка ти в сметка на твое име. Когато кредитния инспектор преглежда авоарите ви, доказвате, ако е необходимо, че имате налични пари. Семейни, но твои. Бъдещият имот на името на двамата. Кредита, само негов. Това, последното ще трябва с адвокат да го систематизираш, защото може да изтеглите кредита, закупите имота и в един прекрасен ден той да се обяви в неплатежоспособност. Ти, въпреки че вече си си дала част от полагаемото, наследяваш и част от кредита.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ако жилището е и на двама ви, след покупко продажбата, ще се подпишеш и в нот. акт на ипотеката.
Тя ще се подпише на ипотеката независимо дали е на двамата жилището, тъй като е съпруга. Нотариусите при ипотека изискват удостоверение за брак и съответно подпис на съпруга, тъй като имуществото е общо и нито един от двамата не може да го залага без съгласието на другия. Това е така независимо дали ипотеката е законова или договорна.
Тежестта е върху имота и независимо от обстоятелствата щом имат брак и имота и кредита са общи.

# 17
  • Мнения: 312
Ние преди месец купихме два апартамента. Не ги интересува банката от къде имаш остатъка от парите, ти искаш даден процент от тях, те правят оценка на жилището и казват колко могат да отпуснат. Аз също нямам доходи, но станах съкредитор на съпруга си, като на него му искаха да докаже по-висок доход заради мен и така кредита е на двамата ни. Апартамента го писахме само на него, но имаме брак и така или иначе половината е мой. Когато отидохме при нотариуса да  изповяда сделката, трябваше да дадем на продавача другите пари които са над кредита, защото кредита го изплащат на продавача на сметка, а ние искахме да ги дадем на ръка другите, нотариуса ни посъветва да ги преведем на сметката на продавача защото ако сумата е по-голяма от 10000 лв трябва да се пусне анкета за произхода, не че и в банката не ни питаха но писахме от възнаграждения и нямаше проблем. Тия три месеца докато купим апартаментите разучих всичко, не трябва майкати да превежда пари на неговата сметка.

# 18
  • Мнения: 312
Кредитният инспектор не го интересува авоарите им, а иска да гарантират месечен доход от заплати, наеми и др. Доходи, които да обезпечат месечните вноски.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 984
Тя ще се подпише на ипотеката независимо дали е на двамата жилището, тъй като е съпруга. Нотариусите при ипотека изискват удостоверение за брак и съответно подпис на съпруга, тъй като имуществото е общо и нито един от двамата не може да го залага без съгласието на другия. Това е така независимо дали ипотеката е законова или договорна.
Тежестта е върху имота и независимо от обстоятелствата щом имат брак и имота и кредита са общи.

10х за корекцията...Като четох, не знам защо реших, че няма сключен брак, поради което е моя грешката...

# 20
  • Мнения: 1 559
Момичета много ви благодаря ,че се включихте с отговори. Hug
Знаех си аз ,че има нещо гнило в тая работа да му прехвърли майка ми парите на негова сметка ,някак ми се вижда много обезпокоително.
Само да попитам,тъй като в момента съм безработна -не мога да докажа доход,банката ще разреши ли да съм вписана в нотариалния акт?
 atenan мога ли да стана съдлъжник по кредита,като съм с недоказан доход?

Горещо ви прегръщам ,и ви благодаря за готовноста да ми помогнете в този така труден момент за мен.

Ако наистина си мислиш ,че може да има гнило отсега,какъв е смисъла да купувате въобще нещо с парите на майка ти? newsm78

# 21
  • Мнения: 12 662
Ситуацията ти е доста сложна.
Защо не живеете в жилището на мъжа ти.
Най-малкото - трябва да имаш много точни доказателства, че майка ти е дала парите именно за апартамента. Но според мен го пишете и на нея.
Името в нотариалния акт няма значение - твое или на съпруга. Стига да не те изработи по някаква линия - като офис или нещо подобно.
Изобщо, трябва си ти консултация с адвокат. Мои познати пострадаха по този начин. Апартаментът купен изцяло с парите на родителите, но писан на тях и на сина.

# 22
  • Мнения: 229
Ако имате сключен брак, всяко имущество, придобито само от единия съпруг /демек "името му е вписано в документа за собственост"/ по възмезден начин /т.е. срещу нещо, а не подарък/ се счита придобито от двамата съпрузи, независимо от това чие име е вписано. Предполага се, че средствата, срещу които е придобит имотът са общи и че съпрузите имат еднакъв принос.
С уточнението, че съм помощник-нотариус, ще те посъветвам да присъстваш на всички срещи с кредитния инспектор, с нотариуса, да четеш всички документи, които подписваш и всеки път, когато нещо не ти е ясно да питаш, докато ти се изясни. Сподели с тях притесненията си, ангажирай адвокат.
А за себе си съм стигнала до извода, че нещата са най-лесни и не се объркват, тогава, когато човек се придържа към истината. Снабди се със съответни документи - че половината пари са на майка ти, нека го има в писмен вид, не се притеснявай, правото предлага различни видове документи, ще намерите най-подхохящата форма и за вашия случай.

# 23
  • Мнения: 91
можеш лекичко да го поизпитат бъди мила и т.н. Жена си знаеш как! Давай с перото, без директни намеци.
Бъди хитра!!!

# 24
  • Мнения: 958
много странно, ако му нямаш доверие, и аз мисля, че не бива да хвърляш парите на майка си.  Peace
самият факт че е предложил, да са на негово име е обезпокоителен.
Аз си мисля, че ако сте толкова на зор, той пък да си заложи апартамента.  newsm78
По принцип банката не иска остатъка, още по-малко в сметка на името на мъжът ти.
Ние скоро купувахме, кеш, в нотариалният акт пише само моето име, но дефакто е общо, след като сме женени.

# 25
  • Мнения: 307
Всички са ти дали правилни съвети преди мен. Но по-добре дай 20лв за една консултация с  адвокат, отколкото да вложиш хиляди и да нямаш сигурност.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 230
Не четох темата в подробности, но това, че този който тегли кредита трябва да има сметка в съответаната банка, изобщо, ама изобщо, не означава, че парите за апартамента (тези на майка ти) трябва да се преведат по нея. Най-много да искат заплатата му да се превежда по тази сметка, нещо подобно.
Хващай го под ръка и отивайте в банката двамата и подробно разпитай как стоят нещата. Ако искаш - може и сама. И настоявай нотариалният акт да е на името на двама ви. Майка ти (т.е. ти) давате половината пари - имаш правото, а към децата си - задължението, да го направиш. Така мисля аз, щом като му нямаш доверие. То това с парите на майка ти по сметката на негово име наистина си звучи съмнително. (Но не съм специалист.)
Успех!

# 27
  • Мнения: 1 062
Боже! не купувай жилище с човек на когото не вярваш. Иначе съветите са добри, послушай ги, ако все пак решиш. Освен това, ако се иска гарант ( не съм на ясно ), опитай да направиш така, че да не е твой близък ( майка, баща, брат, сестра )

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Мъжът ти нещо те лъже за тези пари,ние скоро си купихме жилище с ипотечен кредит и няма такова нещо каквото ти е казал.Другото,което е,ти си му съпруга и най-вроятно ще бъдеш записана като съкредитоискател,а после и ще фигурираш в нотариалния акт като купувач.Трябва ти обаче и консултация с адвокат за да ти помогне той как точно да процедирате със сумата,която е от майка ти за да не си ощетена.А за др.жилище,което има съпругът ти не се притеснявай,защото така или иначе след определени години брак всичко става общо доколкото знам,а и ако имате деца те са наследници на своя баща и това пак е в твоя полза.

# 29
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Аз пък бих държала имота да е на името на майка  ти....Това е най-сигурният начин имота да остане Ваш....а е ясно, че след това пак неговото дете ще го унаследи.
При всеки друг случай може да те измами (ако има такова намерение).

Общи условия

Активация на акаунт