Помагайте мами, разтройство?!

  • 5 831
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
 ShockedОт онзи ден бебо (1 година и почти 1 месец) е с разтройство. Купих му мляко на MILUPA, но не ще да го яде, взех и оризова каша и нея не ще. Ентерол на прах също не го ще. Варени картофи и моркови и ориз също не яде. Пие само чай от шипка с малко захар и нищо друго не иска, от време на време хапва малко сухар или бисквита. Какво да му давам вече не знам, а е гладен. От сутринта е акал 2 пъти, вмече три часа не е. Моля помогнете със съвет, какво да правя??? Cry

# 1
  • Мнения: 1 250
Ентерола в колко вода го разтваряш? Аз го разварям в малка лъжичка, и го лапа на веднъж, после пие вода.

# 2
  • Мнения: 287
Ентерола в колко вода го разтваряш? Аз го разварям в малка лъжичка, и го лапа на веднъж, после пие вода.
слагам го в 30 мл. Чай, но като го усети и не ще да пие Shocked

# 3
  • Мнения: 3 777
сложи го в каша, не се усеща

# 4
  • Мнения: 287
сложи го в каша, не се усеща
Не ще да яде орлизова каша, а друга не трябва да му давам Cry

# 5
  • Мнения: 2 922
компот от дренки Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 183
Ооооох, кофти е така, знам. Моя Томи 3-4 пъти се е "разтроивал" доста кофти ... и какво ли не нау4их покрай неговото акане - дренки, шипки, нар, ябълка /може сок изцеден/, Смекта, Ентерол, оризова вода, постни солени бисквити, солети, сухар .... и какво ли още не, но като 4е ли на нас най ни помагаше отвара от джоджен. Знаеш ли как му я правех - взимах пресен джоджен, накълцвам го и го сварявам. Изцеждам и с топлото джидженово 4ай4е заливам малко сухар с бу4ка сирене /попара/. Става много вкусно. А от отварата си запазвам и малко и бутам от нея във всяка диети4на манджи4ка, която му приготвям за посраното дупе - варено картоф4е /може + морков4е/ с малко сиренце - нама4кани с малко отвара джоденова; ориз, морков и картоф, сварени + малко сиренце + малко от тази отвара пак ... моя мал4уган много оби4а вси4ко, в което има сирене

# 7
  • Мнения: 1 250
Има и морковени каши - ще иска ли?

От опит знам, че варените моркови са най-добре, ама като не иска...

Не го насилвай да яде, но следи количеството на водата, която изпива, по-добре да е без захар, защото захарта разхлабва.

И пробвай в малка лъжичка ентерола.

Докато стане на 2г малката ми беше дошло до гуша от разстройство - много я ловеше, та веднъж и инфекциозна болница посетихме за 1 седмица...

Но след това проблема премина.

# 8
  • Мнения: 2 807
Бисквитки, сухари, ентерол и има един сок на Hipp, специално за разстройства, с цел компенсиране на изгубените ценни вещества и възстановяване на водно-електролитния баланс.
Сокчето е с вкус на моркови и "допълненията" въобще не се усещат, аз си бях взимала такова, доакто бях бременна  Wink
Цената му е 2.20.
Най-важното при разстройства и повръщания е приема на колкото се може повече течности, за да не се обезводни самия организъм.

Успех!
 

# 9
  • Мнения: 1 393
Пробвай с Имодиум

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Неееееее  Stop, това е лекарствен препарат за възрастни индивиди. В никакъв случаи на бебе  Naughty

# 11
  • Мнения: 195
Продава се лечебна хумана с банан и оризово брашно - за бебета и деца при диарии. На моето бебе му се видя много вкусна преди няколко седмици, а и помогна.
На нас ни правиха и микробиологични изследвания и се оказа, че не причинено от бактерии. Иначе лечението щеше да е различно.

# 12
  • София
  • Мнения: 469
В беб. магазини има спец. каши при разстройство.
Чай от шипки и солети (споделено от джи пи то).
Чай от джоджен.

# 13
  • Там, край реката
  • Мнения: 166
Има и оризова каша на Blevit със затягащо действие /на етикета и пише/ и без мляко, за деца над 4 мес.. По приятна е от Милупата и е доста евтина. Пробвай и с нея. Аз дори я правя по редичка - за пиене.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 121
Историята е следната - пихме си ние антибиотик преди повече от 2 седмици, тогава имахме разтройство и дори дупето се подсече. Обаче всичко мина, само дето си остана акането на няколко пъти на ден, а не както преди - през два-три дена. И вчера вече започнах да се чудя дали не е по-рядичко, че дори позеленя Rolling Eyes Днес обаче, като й сменях пампата издриска нещо много странно - пяна! Аз ли съм за бой, нещо съм я простудила май newsm66 . На вас случвало ли ви се е такова нещо?

Общи условия

Активация на акаунт